Paweł Jarmołkowicz
współtwórca, Harimata

Jarmołkowicz jest inżynierem oprogramowania z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Jest współtwórcą technologii, która powstała w 2013 r. i początkowo miała przyczynić się do celniejszego targetowania reklam. Z czasem postanowiono jednak wykorzystać algorytm do wczesnej diagnostyki i mierzenia postępów terapii dzieci dotkniętych autyzmem. Monitorując i skanując zachowanie użytkownika podczas korzystania ze smartfonu lub tabletu, wykrywane są anomalie, które wskazują na dane zaburzenie. Technologia wykorzystująca proste mobilne gry może być wykorzystywana nawet w przypadku dwulatka. Posiada duży potencjał rozwojowy, może być stosowana do wykrywania kolejnych schorzeń, m.in. demencji, depresji i in.

System autorstwa firmy Harimata trafił już do hiszpańskich i polskich instytucji terapeutycznych. Rozwiązanie spotykało się z dużym zainteresowaniem wśród lekarzy z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Aktualnie kontynuowany jest rozwój aplikacji dla rodziców, przygotowywana jest również profesjonalna wersja dla lekarzy pierwszego kontaktu oraz pediatrów.

Projekt został doceniony w kilku prestiżowych konkursach, zwyciężając m.in. w Digital Health Award 2014 w Berlinie oraz Global Impact Competition 2014, w którym Jarmołkowicz jako laureat otrzymał stypendium Singularity University warte 30 tys. dol.

Udostępnij:

Pozycja 16