Mariusz Ciepły
współzałożyciel, prezes zarządu, LiveChat Software

Mariusz Ciepły jest jednym z założycieli i głównych akcjonariuszy spółki LiveChat Software. Funkcję prezesa zarządu pełni od 2010 r. Jest też członkiem rad nadzorczych spółek Venture Incubator, Time Solutions oraz Wakepark.

Firma informatyczna, tworząca oprogramowanie dla biznesu, LiveChat Software działa we Wrocławiu od 2002 r. Od tego czasu dokonała niezwykłego skoku rozwojowego. W kwietniu 2014 r. zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a w listopadzie 2015 r. jej kapitalizacja przekroczyła poziom 1 mld zł.

Dziś firma działa na rynku globalnym, a z jej rozwiązania LiveChat, służącego do bezpośredniej komunikacji w internecie w czasie rzeczywistym pomiędzy odwiedzającym stronę WWW a jej właścicielem, korzysta obecnie 13,5 tys. firm, instytucji i urzędów z ponad 130. krajów. Spółka większość sprzedaży generuje w USA oraz Wielkiej Brytanii, a w gronie jej klientów znajdziemy m.in. Orange, Adobe, Samsung, Tele2, NetApp, Kaspersky Lab, Macy’s, Pizza Hut, PBS czy Air Asia.

Liczba klientów przekłada się bezpośrednio na wyniki finansowe. W listopadzie spółka przedstawiła raport za pierwszą połowę swojego roku finansowego 2015 – 2016, czyli okres 1 kwietnia – 30 września. W tym czasie jej zysk netto wzrósł o 70 proc. do 12,71 mln zł, a skonsolidowane przychody o 65 proc. do 23,7 mln zł.

Na początku tego roku rozwiązanie LiveChat zostało uznane za najlepsze na świecie w kategorii „Customer Service & Support Software” w rankingu GetRank, publikowanym kwartalnie przez serwis GetApp.com, zajmujący się rozwiązaniami dla biznesu w modelu cloud.

Udostępnij:

Pozycja 3