Inicjatywy
Kalendarz
Lovemarks – jak stworzyć markę, która trwale podbije rynek
Forum Współpracy 2012
Social Media Day w Warszawie
New Directions
Konkurs stażowy Young Bloods
Eventy
Travelery 2011 rozdane
Orlen Dar Serca dla Rodzinnych Domów Dziecka
Najbardziej opiniotwórcze media 2011 roku
Znamy już najbardziej opiniotwórcze medium w 2011 roku: jest nim Rzeczpospolita. Na informacje Rzeczpospolitej inne media powołały się ponad 9 tysięcy razy. Na drugim miejscu sklasyfikowano Gazetę Wyborczą (powyżej 8 tysięcy cytowań) - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.
Na podium znalazła się też stacja TVN24, tuż za nią Dziennik Gazeta Prawna i radio RMF FM. Na kolejnych pozycjach w rankingu TOP15 uplasowały się: Wprost, Newsweek, Polityka, Radio Zet, Super Express, TVN, Fakt, Puls Biznesu, Nasz Dziennik oraz Tok FM.

Tematyka
W 2011 roku najczęstszym tematem cytowań były doniesienia z polskiej polityki. Media często przytaczały też wyniki sondaży i rankingów oraz podawały za innymi mediami informacje ekonomiczne. Czwartym najczęściej przywoływanym tematem była katastrofa pod Smoleńskiem. Media chętnie korzystały też z informacji sportowych i doniesień z życia celebrytów, które pojawiały się na łamach innych mediów.
Wśród tematów szczegółowych, media zdecydowanie najbardziej absorbowały kwestie związane z doniesieniami w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem. Temat był obecny w mediach przez dwanaście miesięcy, dopiero w drugiej połowie roku oddając część miejsca wyborom parlamentarnym, a następnie rozłamowi w PiS.

Cały raport znajduje się na stronie: biuro.mediacontact.pl/imm









