Kreatywne sylwetki: Apple

Kreatywne sylwetki: Apple

Magazyn / Inspiracje

Tradycyjnie już w wakacyjnym wydaniu "Briefu" prezentujemy „kreatywne sylwetki marek” przygotowane przez przedstawicieli agencji brandingowych i reklamowych. Jak eksperci wyobrażają sobie osobowości znanych brandów? Dziś przedstawiamy markę Apple.

-

Apple

 

Michał Pawlaczek, director of customer service departament, PND Futura:

Apple to zagubiony młodzieniec. Na pierwszy rzut oka jest typowym studentem w wieku ok. 22 – 24 lat, modnie ubranym, przystojnym, wysportowanym, który nie wyróżnia się niczym szczególnym. Mieszka w dużej metropolii, w której zgubił się nie raz przez swoją ciekawość. Dla niego to właśnie są najlepsze przygody – zgubić się, by później samemu znaleźć drogę. Bo oczywiście nie zapyta o nią nikogo... Jeżeli poznamy go bliżej, okaże się, że ma głowę pełną pomysłów na swoje życie i w dalszym ciągu przeżywa ten młodzieńczy bunt. Zamknięty na rady starszych woli ufać sobie, nawet, jeżeli zawiedzie go intuicja lub zdrowy rozsądek. Potrafi wyciągnąć wnioski z porażek. Często udaje mu się zrealizować swoje szalone pomysły, mimo iż znajomi pukali się w czoło.

Wytrwały w tym, co sobie postanowi, nastawiony na wyznaczony przez siebie cel. Jako „szczególarz” i perfekcjonista zwraca uwagę na to, czego inni nie dostrzegają, wkurzają go rzeczy z pozoru dla innych nieistotne. Uwielbia otaczać się nowinkami z rynku, zawsze pierwszy kupi i wypróbuje. Niekiedy robi to wbrew innym, nawet, gdy jest namawiany, by tego nie robił. Jednym zdaniem, lubi życie na przekór. Jedną z wielu jego zalet jest umiejętność wyjaśniania najbardziej zawiłych spraw i tematów w sposób zrozumiały dla wszystkich. Ma grono sprawdzonych przyjaciół, z którymi spędza wolny czas i wśród których bryluje, ale nie lubi szumu wokół swojej osoby. Niespokojny duch, który budzi skrajne emocje – od uwielbienia do nienawiści.

:: ::

Manuela Vaidyan, account, Edda: 

John Apple to charyzmatyczny mężczyzna koło czterdziestki, elegancki i z klasą – choć świetnie wygląda w swetrze. Na pierwszy rzut oka wydaje się chłodny i niedostępny. Zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu. Jest idealnym kompanem i lojalnym przyjacielem. Przy tym jest błyskotliwy, czarujący, potrafi uwodzić tłumy. Każda kobieta chciałaby go mieć, a każdy mężczyzna chciałby być taki, jak on. Jak każdy wielki człowiek, często bywa krytykowany. Jest uważany za snoba i egocentryka, niektórzy nazywają go gadżeciarzem. Prawda jest taka, że on po prostu zna swoją wartość, lubi też otaczać się designerskimi przedmiotami. W życiu zawodowym odnosi spektakularne sukcesy. Jest niekwestionowanym liderem w swojej branży.

Wielki wizjoner, który potrafi urzeczywistniać to, o czym nikomu się nie śniło. Niczym magik z kapelusza wyciąga kolejne przedmioty, zaskakując wszystkich bez wyjątku. Ten perfekcjonista nigdy nie spoczywa na laurach i wciąż na nowo kreuje rzeczywistość. Czasem ucieka od zgiełku świata i wyjeżdża w dalekie podróże. Pozornie znika ze sceny, by niespodziewanie powrócić z nowymi, jeszcze śmielszymi pomysłami. Jest w pełni świadomy, że nowatorstwo wiąże się z ryzykiem porażki. Ma jednak odwagę zaryzykować i zazwyczaj trafia w dziesiątkę. To urodzony człowiek sukcesu. Ktokolwiek pozna go bliżej, pozostaje pod jego nieodpartym urokiem... 

:: ::

Więcej "kreatywnych sylwetek" marek można znaleźć w wakacyjnym wydaniu miesięcznika "Brief", który w całości poświęcony jest sile marki. Zachęcamy do lektury! 

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.