Chocolissimo - 10.2016

Kreatywne sylwetki: Apple

Kreatywne sylwetki: Apple

Magazyn / Inspiracje

Tradycyjnie już w wakacyjnym wydaniu "Briefu" prezentujemy „kreatywne sylwetki marek” przygotowane przez przedstawicieli agencji brandingowych i reklamowych. Jak eksperci wyobrażają sobie osobowości znanych brandów? Dziś przedstawiamy markę Apple.

-

Apple

 

Michał Pawlaczek, director of customer service departament, PND Futura:

Apple to zagubiony młodzieniec. Na pierwszy rzut oka jest typowym studentem w wieku ok. 22 – 24 lat, modnie ubranym, przystojnym, wysportowanym, który nie wyróżnia się niczym szczególnym. Mieszka w dużej metropolii, w której zgubił się nie raz przez swoją ciekawość. Dla niego to właśnie są najlepsze przygody – zgubić się, by później samemu znaleźć drogę. Bo oczywiście nie zapyta o nią nikogo... Jeżeli poznamy go bliżej, okaże się, że ma głowę pełną pomysłów na swoje życie i w dalszym ciągu przeżywa ten młodzieńczy bunt. Zamknięty na rady starszych woli ufać sobie, nawet, jeżeli zawiedzie go intuicja lub zdrowy rozsądek. Potrafi wyciągnąć wnioski z porażek. Często udaje mu się zrealizować swoje szalone pomysły, mimo iż znajomi pukali się w czoło.

Wytrwały w tym, co sobie postanowi, nastawiony na wyznaczony przez siebie cel. Jako „szczególarz” i perfekcjonista zwraca uwagę na to, czego inni nie dostrzegają, wkurzają go rzeczy z pozoru dla innych nieistotne. Uwielbia otaczać się nowinkami z rynku, zawsze pierwszy kupi i wypróbuje. Niekiedy robi to wbrew innym, nawet, gdy jest namawiany, by tego nie robił. Jednym zdaniem, lubi życie na przekór. Jedną z wielu jego zalet jest umiejętność wyjaśniania najbardziej zawiłych spraw i tematów w sposób zrozumiały dla wszystkich. Ma grono sprawdzonych przyjaciół, z którymi spędza wolny czas i wśród których bryluje, ale nie lubi szumu wokół swojej osoby. Niespokojny duch, który budzi skrajne emocje – od uwielbienia do nienawiści.

:: ::

Manuela Vaidyan, account, Edda: 

John Apple to charyzmatyczny mężczyzna koło czterdziestki, elegancki i z klasą – choć świetnie wygląda w swetrze. Na pierwszy rzut oka wydaje się chłodny i niedostępny. Zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu. Jest idealnym kompanem i lojalnym przyjacielem. Przy tym jest błyskotliwy, czarujący, potrafi uwodzić tłumy. Każda kobieta chciałaby go mieć, a każdy mężczyzna chciałby być taki, jak on. Jak każdy wielki człowiek, często bywa krytykowany. Jest uważany za snoba i egocentryka, niektórzy nazywają go gadżeciarzem. Prawda jest taka, że on po prostu zna swoją wartość, lubi też otaczać się designerskimi przedmiotami. W życiu zawodowym odnosi spektakularne sukcesy. Jest niekwestionowanym liderem w swojej branży.

Wielki wizjoner, który potrafi urzeczywistniać to, o czym nikomu się nie śniło. Niczym magik z kapelusza wyciąga kolejne przedmioty, zaskakując wszystkich bez wyjątku. Ten perfekcjonista nigdy nie spoczywa na laurach i wciąż na nowo kreuje rzeczywistość. Czasem ucieka od zgiełku świata i wyjeżdża w dalekie podróże. Pozornie znika ze sceny, by niespodziewanie powrócić z nowymi, jeszcze śmielszymi pomysłami. Jest w pełni świadomy, że nowatorstwo wiąże się z ryzykiem porażki. Ma jednak odwagę zaryzykować i zazwyczaj trafia w dziesiątkę. To urodzony człowiek sukcesu. Ktokolwiek pozna go bliżej, pozostaje pod jego nieodpartym urokiem... 

:: ::

Więcej "kreatywnych sylwetek" marek można znaleźć w wakacyjnym wydaniu miesięcznika "Brief", który w całości poświęcony jest sile marki. Zachęcamy do lektury! 

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.