Chocolissimo - 10.2016

Google zmniejsza powierzchnię dla wyników wyszukiwania

Google zmniejsza powierzchnię dla wyników wyszukiwania

Brief.pl / Technologie

Na blogu tutorspree.com pojawił się wpis analizujący ile procent miejsca na ekranie zajmują organiczne wyniki wyszukiwania w Google. Najlepszy uzyskany wynik to zaledwie 13 procent.

-

Autor wpisu, Aaron Harris, wpisał na swoim 13 calowym Macbooku Air frazę “auto mechanic" do wyszukiwarki Google. Następnie przyjrzał się doładnie stronie z wynikami. Okazało się, że wyniki organiczne zajmują tylko 13 procent powierzchni widocznego ekranu (bez przewijania strony w dół). Najwięcej, bo aż 29 procent ekranu, zajęły reklamy Google.

 

Jeszcze mniej miejsca otrzymały (7 proc.) organiczne wyniki po wpisaniu frazy “Italian Restaurant". Google zidentyfikował to zapytanie jako wyszukiwanie lokalne, co spowodowało, że widoczną część ekranu w 30 proc. wypełniła tak zwana "karuzela", czyli zestawienie wyników Google + oraz Zagat.

wyniki wyszukiwania google

 

Gdy wpisujemy szukaną frazę w smartfonie, Harris używał iPhone'a, pierwsze wyniki organiczne otrzymujemy dopiero po przejściu w dół o kilka ekranów! Jest to bardzo zaskakujące, zwłaszcza jeśli zestawimy to z danymi na temat wyszukiwania mobilnego - według Google aż 63 proc. wyszukiwań pochodzi z telefonów! Co więcej, połowa z nich dotyczy zapytań lokalnych.

Co z tego wynika dla właścicieli stron? Nie od dziś wiadomo, że na liczbę wejść na stronę wpływa pozycja w wynikach wyszukiwania na dane słowa lub frazy kluczowe. Gdy na ekranie będzie dalej ograniczana liczba wyników organicznych, stanie się niemożliwością darmowe wypozycjonowanie strony tak, aby była tam obecna. Na domiar złego, na pierwsze trzy pozycje wyników wyszukiwania często wskakują duże serwisy takie jak Wikipedia czy Facebook.

Przy okazji warto przypomnieć, że w pierwszej połowie 2012 roku Google z reklam zarobił więcej, niż w analogicznym okresie wszystkie gazety i magazyny w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: blog.tutorspree.com

 

Oczywiście redakcja Brief sprawdziła jak wyglądają wyniki wyszukiwania na te same frazy kluczowe w Polsce. Oto wyniki naszego małego badania, na szczęście nie są tożsame z tymi zza oceanu:

"mechanik samochodowy"

wyniki wyszukiwania 

"restauracja włoska"

wyniki wyszukiwania

Zobacz inne polecane artykuły

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Tegoroczna edycja Golden Drum za nami. Wywiad z Sebastianem Hejnowskim

Brief.pl / Aktualności

Tegoroczna edycja Golden Drum za nami. Wywiad z Sebastianem Hejnowskim
Tegoroczna edycja Golden Drum za nami. Wywiad z Sebastianem Hejnowskim

Ostatnia edycja Festiwalu Golden Drum, jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży kreatywnej, dobiegła końca. Partnerem strategicznym festiwalu już kolejny raz kolejny była agencja MSLGROUP. Jaką rolę odegrała podczas organizacji Golden Drum? Na co tegoroczne jury, składające się również z ekspertów agencji MSL, zwracała w tym roku szczególną uwagę? Na te pytania odpowiedział nam Sebastian Hejnowski, CEO MSLGROUP CEE z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży.