Nowe życie pod skrzydłami Fundacji Poland Business Run. Beneficjenci tegorocznego biegu poszukiwani

Nowe życie pod skrzydłami Fundacji Poland Business Run. Beneficjenci tegorocznego biegu poszukiwani

Brief.pl / Aktualności

Czy jeden list może odmienić życie? Tak, pod warunkiem, że zostanie wysłany do Fundacji Poland Business Run. 3 kwietnia ruszył nabór wniosków o udzielenie pomocy finansowej skierowany do osób z niepełnosprawnością ruchową. Aby zostać beneficjentem największego charytatywnego biegu w Polsce, wystarczy tylko wrzucić do skrzynki pocztowej komplet wypełnionych dokumentów. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 kwietnia.

-

Organizowany od 6 lat bieg Poland Business Run to największe tego typu wydarzenie charytatywne w Polsce, które przywraca osobom niepełnosprawnym ruchowo nadzieję na lepsze życie. 3 września br. w siedmiu miastach Polski (Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku) wystartują nie tylko pracownicy firm, ale też znani aktorzy, dziennikarze i sportowcy, by pomóc beneficjentom biegu w powrocie do normalnej codzienności.Przywrócić utracony blask


Beneficjenci biegu mogą liczyć zarówno na pomoc w zakupie protez lub innego zaopatrzenia ortopedycznego, jak i dofinansowanie rehabilitacji czy konsultacji psychologicznych. A co należy zrobić, by zostać beneficjentem biegu? Zgłoszenie do udziału w projekcie jest proste i nie wymaga skomplikowanych formalności. Wystarczy tylko wypełnić wniosek pomocowy i wysłać go wraz z kompletem dokumentów na adres Fundacji.

- Misją Fundacji Poland Business Run jest przede wszystkim pomoc w zakupie protez lub innego zaopatrzenia ortopedycznego, dofinansowanie rehabilitacji i konsultacji psychologicznych – jeśli takie są potrzebne – dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Beneficjentom biegu zapewniamy kompleksowe wsparcie, aby mogli powrócić do sprawnego funkcjonowania na co dzień. Zachęcamy do wykorzystania tej szansy! – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, głównego organizatora biegu.Biegiem po zdrowie


Forma wsparcia jest indywidualnie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby. Wnioskodawcy mogą liczyć na pomoc finansową nawet do 50 000 zł, którą będą mogli przeznaczyć na zakup protez, sprzętu rehabilitacyjnego, turnusy rehabilitacyjne, pomoc psychologiczną, pomoc prawną czy specjalistyczne konsultacje medyczne. 

Warto pamiętać, że akcja skierowana jest nie tylko do osób fizycznych, ale również do organizacji pozarządowych, które pomagają osobom z niepełnosprawnością ruchową. Co istotne, szansę na pomoc finansową mają również osoby niepełnoletnie. W takim przypadku wniosek powinni złożyć rodzice lub opiekun prawny.

W ciągu 6 lat bieg  Poland Business Run pomógł już 138 osobom niepełnosprawnym ruchowo, w tym po amputacji, osobom z urazami kręgosłupa, wrodzonymi wadami kończyn czy niepełnosprawnością będącą następstwem chorób nowotworowych, cukrzycy czy miażdżycy. Jednym z ubiegłorocznych beneficjentów biegu jest Michał Żyliński, który został sparaliżowany w wyniku wypadku snowboardowego.

- Pomoc Fundacji jest wyjątkowa. Zrządzenia losu, takie jak mój wypadek, powodują duży szok. Potrzebny jest wtedy poważny zastrzyk finansowy, na przykład na rehabilitację i sprzęt. Bez tego trudno ruszyć do przodu. Taka pomoc przyspiesza powrót do normalnego życia. Dla mnie stała się motywacją do jeszcze większej pracy nad sobą i pójścia do przodu – mówi Michał Żyliński, beneficjent Poznań Business Run 2016.Wyklikaj nowe życie


Aby maksymalnie ułatwić kandydatom proces ubiegania się o pomoc finansową, Fundacja Poland Business Run uruchomiła specjalne kanały komunikacyjne, dzięki którym zainteresowani uzyskają wsparcie w zakresie wypełniania niezbędnych dokumentów. Na wszystkie pytania dotyczące naboru wniosków pomocowych czekają już specjaliści z działu wsparcia pod nr tel. 504 485 979 (telefon czynny w godzinach 9.00-14.00) lub pod mailem wsparcie@polandbusinessrun.pl.

Wnioski pomocowe wraz załącznikami oraz regulaminem dostępne są na stronie www.polandbusinessrun.pl. Zgłoszenia należy wysyłać wyłącznie pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) do 28 kwietnia 2017 r. Wszystkie dokumenty rozpatrzy komisja oceny wniosków, która zostanie powołana przez zarząd Fundacji Poland Business Run.


::


Zobacz inne polecane artykuły

Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup

Magazyn / Aktualności

Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup
Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup

Business Link i Skanska będą współtworzyć innowacyjny ekosystem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) dla startupów, małych i średnich firm oraz sektora usług biznesowych. Deweloper zainwestował w Business Link, największą sieć coworkingu i prywatnych biur na wynajem w Polsce. Dzięki planowanej ekspansji Business Link stanie się największą tego typu siecią w Europie i drugą na świecie, a Skanska stworzy najbardziej kompleksową ofertę biurową dla różnorodnych podmiotów na rynku CEE.

Poland Business Run – polskie firmy po raz szósty pobiegną dla potrzebujących

Brief.pl / Aktualności

Poland Business Run – polskie firmy po raz szósty pobiegną dla potrzebujących
Poland Business Run – polskie firmy po raz szósty pobiegną dla potrzebujących

Szósta edycja największego charytatywnego biegu w kraju – Poland Business Run – startuje 3 września. Uczestnicy pobiegną w tym roku w 7 miastach: Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Katowicach. Rejestracja drużyn rusza już pod koniec kwietnia. Cel? Pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową w powrocie do normalnego życia.

E-zakupy w niedzielę? 81 proc. Polaków jest na tak

Brief.pl / Aktualności

E-zakupy w niedzielę? 81 proc. Polaków jest na tak
E-zakupy w niedzielę? 81 proc. Polaków jest na tak

W ostatnich latach przeciętne tempo życia wielu Polaków diametralnie się zmieniło. Większość rzeczy robimy w pośpiechu i cierpimy na nieustanny brak czasu. Wraz z rozwojem nowych technologii na popularności zyskały e-zakupy, które pozwalają zaoszczędzić czas. Z badań wynika, że 39 proc. Polaków robi zakupy przez internet w niedzielę z powodu braku czasu w tygodniu. Aż 78 proc. respondentów deklaruje, że nie powinno być żadnych ograniczeń w niedzielnym e-handlu. Rozwiązania z rynku e-commerce odzwierciedlają oczekiwania konsumentów, którzy coraz chętniej kupują przez internet. Co ciekawe konsumenci online nie tylko kupują ubrania czy elektronikę, ale również produkty spożywcze. Co na to ustawodawcy? Czy serwery e-sklepów zostaną wyłączone?