Coraz więcej Polaków sięga po pożyczkę na Wielkanoc

Coraz więcej Polaków sięga po pożyczkę na Wielkanoc

Brief.pl / Aktualności

Intensywny tryb życia i pochłaniające nas sprawy bieżące sprawiają, że organizację świąt odkładamy na ostatnią chwilę, rezygnując tym samym z ich planowania. Często nie zastanawiamy się, czy będziemy w stanie przygotować Wielkanoc z bieżącego budżetu, a jak się okazuje – bywa to problematyczne. Eksperci szacują, że niemal co czwarty Polak nie jest w stanie zorganizować świąt Wielkanocnych z własnego budżetu, a zaledwie 14 proc. Polaków przygotowuje się do nich, gromadząc na ten cel oszczędności. Stąd też zainteresowanie pożyczkami w okresie świątecznym rokrocznie wzrasta.

-

- Liczba nowych klientów firm pożyczkowych wzrasta w okresie przedświątecznym średnio o 17 proc. Nie ma w tym nic zaskakującego, zważając na fakt, że Wielkanoc to gorący czas zakupów, które niejednokrotnie odczuwamy, podsumowując po świętach nasz budżet – Polak przeznacza bowiem na wydatki związane z Wielkanocą około 760 zł, a to niemała kwota. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że święta warto zaplanować wcześniej, by później nie mieć problemu z ich sfinansowaniem.  Polacy jednak coraz częściej rezygnują z oszczędzania, decydując się na szybką pożyczkę online, która pokryje wydatki wielkanocne - komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl

Eksperci szacują, że średnia wartość pożyczki zaciąganej na święta wielkanocne wynosi około 900zł, a jej wartość wzrasta w tym okresie o około 19 proc. Warto również podkreślić, że spłacalność pożyczek online zaciągniętych na Wielkanoc wynosi około 87 proc., co świadczy o rzetelności i sumienności polskich pożyczkobiorców.

Zmieniają się również proporcje samych klientów oraz sposoby zaciągania pożyczek. Zgodnie z badaniami pozyczkaportal.pl, liczba kobiet które decydują się na zaciągnięcie świątecznej pożyczki wzrosła do 47 proc., natomiast średni wiek pożyczkobiorcy wynosi 39 lat. Coraz popularniejsze stają się również pożyczki zaciągane na święta przez smartfon – ich liczba wzrosła do 33 proc., co świadczy o tym, że wiek nie stanowi już dla pożyczkobiorców bariery w korzystaniu z rozwiązań proponowanych przez sektor fintech. Coraz więcej Polaków zauważa korzyści płynące z korzystania z najnowszych technologii finansowych, w tym pożyczek internetowych. O czym zatem należy pamiętać, by pożyczanie było nie tylko przyjemne i szybkie, ale przede wszystkim bezpieczne?

Z pomocą przychodzą liczne portale, takie jak na przykład pozyczkaportal.pl czy moneyman.pl, które w prosty i przystępny sposób przedstawiają konsumentom sprawdzone i zaufane oferty firm pożyczkowych. Praktyczne porównywarki, poprzez możliwość wyboru wysokości zobowiązania i czasu jej spłaty, umożliwiają wybór oferty dopasowanej do możliwości finansowych konsumenta. Takie portale to nie tylko porównywarki, ale też praktyczne artykuły dotyczące bezpiecznego pożyczania, zmian legislacyjnych i porad, dotyczących świadomego korzystania z ofert firm pożyczkowych.

- Decydując się na pożyczkę, musimy rozpatrzeć wszystkie za i przeciw, a także dogłębnie przeanalizować dostępne na rynku oferty. W tym momencie sektor fintech w Polsce jest na tyle rozbudowany, że bez problemu możemy dopasować ofertę pożyczkową do swoich potrzeb i możliwości. Oprócz pewności, że klient nie będzie miał problemu ze spłatą zobowiązania, które zostało dopasowane do jego indywidualnych preferencji i zdolności finansowej, równie ważna jest także świadomość, że proponowane oferty są sprawdzone i w stu procentach uczciwe - dodaje Piotr Winiarz, ekspert moneyman.pl.

 

::

 

Zobacz inne polecane artykuły

Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup

Magazyn / Aktualności

Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup
Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup

Business Link i Skanska będą współtworzyć innowacyjny ekosystem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) dla startupów, małych i średnich firm oraz sektora usług biznesowych. Deweloper zainwestował w Business Link, największą sieć coworkingu i prywatnych biur na wynajem w Polsce. Dzięki planowanej ekspansji Business Link stanie się największą tego typu siecią w Europie i drugą na świecie, a Skanska stworzy najbardziej kompleksową ofertę biurową dla różnorodnych podmiotów na rynku CEE.

Poland Business Run – polskie firmy po raz szósty pobiegną dla potrzebujących

Brief.pl / Aktualności

Poland Business Run – polskie firmy po raz szósty pobiegną dla potrzebujących
Poland Business Run – polskie firmy po raz szósty pobiegną dla potrzebujących

Szósta edycja największego charytatywnego biegu w kraju – Poland Business Run – startuje 3 września. Uczestnicy pobiegną w tym roku w 7 miastach: Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Katowicach. Rejestracja drużyn rusza już pod koniec kwietnia. Cel? Pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową w powrocie do normalnego życia.

E-zakupy w niedzielę? 81 proc. Polaków jest na tak

Brief.pl / Aktualności

E-zakupy w niedzielę? 81 proc. Polaków jest na tak
E-zakupy w niedzielę? 81 proc. Polaków jest na tak

W ostatnich latach przeciętne tempo życia wielu Polaków diametralnie się zmieniło. Większość rzeczy robimy w pośpiechu i cierpimy na nieustanny brak czasu. Wraz z rozwojem nowych technologii na popularności zyskały e-zakupy, które pozwalają zaoszczędzić czas. Z badań wynika, że 39 proc. Polaków robi zakupy przez internet w niedzielę z powodu braku czasu w tygodniu. Aż 78 proc. respondentów deklaruje, że nie powinno być żadnych ograniczeń w niedzielnym e-handlu. Rozwiązania z rynku e-commerce odzwierciedlają oczekiwania konsumentów, którzy coraz chętniej kupują przez internet. Co ciekawe konsumenci online nie tylko kupują ubrania czy elektronikę, ale również produkty spożywcze. Co na to ustawodawcy? Czy serwery e-sklepów zostaną wyłączone?