indaHash wprowadza “Videoseed”, czyli opcję dystrybucji wideo na profilach setek influencerów jednocześnie

Brief.pl / Aktualności

indaHash, międzynarodowa platforma automatyzująca współpracę z influencerami, wprowadza “VideoSeed” – możliwość dystrybucji materiału wideo na profilach setek najbardziej angażujących użytkowników w mediach społecznościowych. Przeprowadzone kampanie na Facebooku, Instagramie i Snapchacie rozliczane są w modelu CPV. Pierwsza kampania wygenerowała 238 razy większy wskaźnik zaangażowania od wideo opublikowanego na fanpage’u marki. To zupełnie nowe podejście do dystrybucji treści wideo w mediach społecznościowych.

-

“VideoSeed”, narzędzie wprowadzone przez indaHash, to zupełnie nowe podejście do wideo seedingu. Wideo nie jest wyświetlane jako reklama, ani publikowane przez algorytm, ale przez realnych użytkowników na ich profilach w mediach społecznościowych. Globalne dotarcie (ponad 400 milionów potencjalnych impresji) platformy indaHash pozwala ponadto na realizację kampanii zarówno na wielu platformach, jak i wielu rynkach jednocześnie. Kampanie mogą być planowane, moderowane i raportowane z dowolnego miejsca na świecie. Całość rozliczana jest w prostym modelu CPV (cost per view) lub CPE (cost per engagement).

Z raportu “Consumer Trust…” wynika, że treści reklamowe publikowane przez influencerów i innych użytkowników mediów społecznościowych cieszą się siedmiokrotnie większym zaufaniem odbiorców, a wskaźnik zaangażowania (liczba interakcji podzielona przez zasięg) osiąga nawet 74%. Rozwiązanie indaHash potwierdza te wyniki. Podczas pierwszej kampanii przeprowadzonej przy współpracy z marką Actimel, to samo wideo zostało opublikowane na fanpage’u marki oraz przez kilkudziesięciu średniej wielkości influencerów na ich profilach na Instagramie i Facebooku. Posty opublikowane w kampanii indaHash wygenerowały średnio 238 razy większe zaangażowanie wśród followersów niż wideo opublikowane na fanpage’u marki – 0,23% vs 54.7%.

Wzrost popularności wideo content marketingu w ubiegłym roku spowodował, że spośród wszystkich treści wideo oglądanych w Internecie ⅓ stanowi obecnie branded content. W efekcie mikro-wideo stało się jedną z największych i najbardziej popularnych form marketingu – mówi Barbara Sołtysińska, współzałożycielka indaHash. Ze wszystkich możliwych “mediów” najwięcej czasu spędzamy jednak na śledzeniu… innych ludzi. Co publikują, tworzą, udostępniają, itp. Nic dziwnego, że wszystkie treści, w tym wideo, publikowane przez influencerów, realnych użytkowników mediów społecznościowych, cieszą się taką popularnością – wyjaśnia. Influencerzy przejmują rolę wydawców, tworzą i rozpowszechniają treści, a wzbudzane przez nich zaangażowanie jest ogromne. Jak pokazał nasz pilotażowy projekt nawet 200 razy wyższe od tradycyjnych metod – dodaje Sołtysińska.

indaHash umożliwił również organiczne testowanie kilku wideo przed ostateczną dystrybucją. Najpierw mniejsza grupa influencerów publikuje różne wersje materiału (lub w przypadku kampanii UGC tworzy własne), następnie są one analizowane pod względem wzbudzanego zaangażowania, finalnie do seedingu wybrana zostaje najlepsza wersja, która publikowana jest we właściwej kampanii przez setki średniej wielkości digital influencerów.

W grudniu 2016 indaHash wprowadził na rynek pierwsze na świecie zautomatyzowane kampanie z digital influencerami na Snapchacie. “VideoSeed” wprowadzony w marcu 2017 roku powstał w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów (marek i agencji) zarówno w zakresie influencer marketingu, jak i dystrybucji treści wideo.


::


Zobacz inne polecane artykuły

Ruszyły zgłoszenia do 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie

Brief.pl / Aktualności

Ruszyły zgłoszenia do 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie
Ruszyły zgłoszenia do 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie

7 lat, blisko 300 firm i ponad 400 laureatów. Ranking 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie to najstarsza, bo trwająca już 7. rok inicjatywa, która pomaga budować i promować segment innowacyjnego oraz kreatywnego biznesu w Polsce. Jej celem jest porządkowanie rynku oraz otwieranie przed przedsiębiorcami możliwości networkingowych i biznesowych. W tym roku, przy okazji 7. urodzin, ranking doczekał się kilku zmian...

Już ponad 3000 osób pobrało aplikację Quertes. Łączy ich miłość do domowego jedzenia

Brief.pl / Aktualności

Już ponad 3000 osób pobrało aplikację Quertes. Łączy ich miłość do domowego jedzenia
Już ponad 3000 osób pobrało aplikację Quertes. Łączy ich miłość do domowego jedzenia

Na czym polega aplikacja Quertes? To zupełnie nowe spojrzenie na dzielenie się. Przypadki AirBnB czy Ubera pokazują, że ekonomia współdzielenia staje się coraz bardziej popularna. Odchodzimy od sztywnych reguł, a ludzie chcą wykorzystywać i monetyzować swoje umiejętności. Na tej zasadzie powstała aplikacja Quertes, miejsce które łączy ludzi gotujących prywatnie tymi, którzy chcą przełamać rutynę i zjeść coś nowego, pysznego i domowego. Pobierając darmową aplikację ludzie gotujący prywatnie w domach mogą sprzedać to, co przygotują, a Foodies mają możliwość kupienia domowego jedzenia.

Czym jest marketing afiliacyjny i dlaczego warto go poznać?

Magazyn / Aktualności

Czym jest marketing afiliacyjny i dlaczego warto go poznać?
Czym jest marketing afiliacyjny i dlaczego warto go poznać?

Marketing afiliacyjny, jako rodzaj działań marketingowych online, powinna znać każda duża i średnia firma, prowadząca aktywną sprzedaż w sieci. Stwarza on optymalne warunki do promocji produktów i usług, zapewniając jednocześnie dodatkowe korzyści, wynikające ze współpracy z siecią afiliacyjną. Choć zainteresowanie nim stale wzrasta, wciąż nie wszyscy mają świadomość istnienia tego rozwiązania i nie dla wszystkich jest ono zrozumiałe. Czym zatem jest afiliacja i kto powinien z niej skorzystać?