indaHash wprowadza “Videoseed”, czyli opcję dystrybucji wideo na profilach setek influencerów jednocześnie

Brief.pl / Aktualności

indaHash, międzynarodowa platforma automatyzująca współpracę z influencerami, wprowadza “VideoSeed” – możliwość dystrybucji materiału wideo na profilach setek najbardziej angażujących użytkowników w mediach społecznościowych. Przeprowadzone kampanie na Facebooku, Instagramie i Snapchacie rozliczane są w modelu CPV. Pierwsza kampania wygenerowała 238 razy większy wskaźnik zaangażowania od wideo opublikowanego na fanpage’u marki. To zupełnie nowe podejście do dystrybucji treści wideo w mediach społecznościowych.

-

“VideoSeed”, narzędzie wprowadzone przez indaHash, to zupełnie nowe podejście do wideo seedingu. Wideo nie jest wyświetlane jako reklama, ani publikowane przez algorytm, ale przez realnych użytkowników na ich profilach w mediach społecznościowych. Globalne dotarcie (ponad 400 milionów potencjalnych impresji) platformy indaHash pozwala ponadto na realizację kampanii zarówno na wielu platformach, jak i wielu rynkach jednocześnie. Kampanie mogą być planowane, moderowane i raportowane z dowolnego miejsca na świecie. Całość rozliczana jest w prostym modelu CPV (cost per view) lub CPE (cost per engagement).

Z raportu “Consumer Trust…” wynika, że treści reklamowe publikowane przez influencerów i innych użytkowników mediów społecznościowych cieszą się siedmiokrotnie większym zaufaniem odbiorców, a wskaźnik zaangażowania (liczba interakcji podzielona przez zasięg) osiąga nawet 74%. Rozwiązanie indaHash potwierdza te wyniki. Podczas pierwszej kampanii przeprowadzonej przy współpracy z marką Actimel, to samo wideo zostało opublikowane na fanpage’u marki oraz przez kilkudziesięciu średniej wielkości influencerów na ich profilach na Instagramie i Facebooku. Posty opublikowane w kampanii indaHash wygenerowały średnio 238 razy większe zaangażowanie wśród followersów niż wideo opublikowane na fanpage’u marki – 0,23% vs 54.7%.

Wzrost popularności wideo content marketingu w ubiegłym roku spowodował, że spośród wszystkich treści wideo oglądanych w Internecie ⅓ stanowi obecnie branded content. W efekcie mikro-wideo stało się jedną z największych i najbardziej popularnych form marketingu – mówi Barbara Sołtysińska, współzałożycielka indaHash. Ze wszystkich możliwych “mediów” najwięcej czasu spędzamy jednak na śledzeniu… innych ludzi. Co publikują, tworzą, udostępniają, itp. Nic dziwnego, że wszystkie treści, w tym wideo, publikowane przez influencerów, realnych użytkowników mediów społecznościowych, cieszą się taką popularnością – wyjaśnia. Influencerzy przejmują rolę wydawców, tworzą i rozpowszechniają treści, a wzbudzane przez nich zaangażowanie jest ogromne. Jak pokazał nasz pilotażowy projekt nawet 200 razy wyższe od tradycyjnych metod – dodaje Sołtysińska.

indaHash umożliwił również organiczne testowanie kilku wideo przed ostateczną dystrybucją. Najpierw mniejsza grupa influencerów publikuje różne wersje materiału (lub w przypadku kampanii UGC tworzy własne), następnie są one analizowane pod względem wzbudzanego zaangażowania, finalnie do seedingu wybrana zostaje najlepsza wersja, która publikowana jest we właściwej kampanii przez setki średniej wielkości digital influencerów.

W grudniu 2016 indaHash wprowadził na rynek pierwsze na świecie zautomatyzowane kampanie z digital influencerami na Snapchacie. “VideoSeed” wprowadzony w marcu 2017 roku powstał w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów (marek i agencji) zarówno w zakresie influencer marketingu, jak i dystrybucji treści wideo.


::


Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.