WhitePress ułatwia dostęp do influencerów poprzez nową platformę

WhitePress ułatwia dostęp do influencerów poprzez nową platformę

Brief.pl / Aktualności

Nowy moduł współpracy z influencerami, to projekt, poprzez który platforma WhitePress chce zachęcić polskie małe i średnie przedsiębiorstwa, ale też agencje i domy mediowe do nawiązania współpracy z influencerami. Celem jest realizacja skutecznych kampanii promocyjnych z ich udziałem, w oparciu o przejrzyste i elastyczne zasady współpracy.

-

Niedawno opublikowany przez WhitePress ebook „Influencer Marketing – praktycznie”  pokazał, jak duży potencjał tkwi w polskiej blogosferze i – ujmując temat szerzej – w całym influencer marketingu. Polscy blogerzy docierają ze swoimi treściami do około 11 milionów użytkowników. Ponad 50% tej grupy podejmuje decyzje zakupowe pod wpływem rekomendacji influencerów. Dla prawie 75% badanych, blogi są najważniejszym źródłem wiedzy o produktach i usługach, ważniejszym nawet niż opinie znajomych! Oznacza to, że kampania z udziałem influencera, która będzie dobrze przemyślana i zrealizowana może przynieść firmie duże korzyści wizerunkowe i sprzedażowe. Moduł influencer marketing, dostarczany przez platformę WhitePress, ma umożliwić skorzystanie z tych korzyści agencjom marketingowym, domom mediowym, jak również mniejszym firmom lub takim, które nigdy wcześniej nie realizowały tego typu kampanii promocyjnych.

Moduł ruszył w drugiej połowie listopada 2016 roku. Jego celem jest ułatwienie komunikacji i współpracy między firmą/agencją a influencerem. Obecnie baza stworzona przez WhitePress skupia prawie 1000 influencerów w tym ponad 700 blogów, 241 kanałów YT, 800 fanpage i grup na FB, 740 kont na Instagramie i 300 kont na Twitterze. Każdy z profili zawiera dokładny opis influencera, informacje o kanałach społecznościowych, w których jest aktywny, możliwe do osiągnięcia przez niego zasięgi i ofertę współpracy. Aby trafić do tej bazy trzeba wykazać się odpowiednio dużą publicznością, do której dany influencer dociera. Na przykład minimum 5000 fanów na Facebooku lub 500 subskrybentów na YouTube czy 1000 obserwujących na Instagramie.

Pierwszym krokiem do podjęcia współpracy jest przygotowanie briefu, w czym platforma pomaga poprzez przygotowanego kreatora. Następnie reklamodawca dobiera influencera/ów do swojej kampanii – samodzielnie lub z pomocą zespołu WhitePress. W dalszej kolejności, poprzez wbudowany komunikator strony ustalają szczegóły współpracy. System na każdym etapie informuje o wykonanych działaniach, przypomina o terminach i wspiera rozliczenie, a także późniejszą ocenę kampanii. Nie ma zatem ryzyka, że działania którejkolwiek ze stron będą niezgodne z wcześniejszymi ustaleniami. Moduł umożliwia też analitykę i raportowanie działań. Dzięki temu współpraca staje się prosta, zrozumiała nawet dla laika i przede wszystkim efektywna. Na każdym kroku zleceniodawca może liczyć na wsparcie zespołu platformy, który pomoże dobrać influencerów, ustalić z nimi warunki współpracy i nadzorować ich realizację.

- Platforma jest odpowiedzią na potrzeby agencji i domów mediowych, dla których automatyzacja, szczegółowe raporty i obszerna baza są dużym ułatwieniem przy prowadzeniu dużych kampanii. Z drugiej strony jest kierowana również do mniejszych firm i wspiera ich pierwsze kroki w influencer marketingu dzięki łatwemu dostępowi do sprawdzonych influencerów i ich zróżnicowanych ofert - wyjaśnia dr Paweł Strykowski, CEO WhitePress.

::

Fot. 

 

Zobacz inne polecane artykuły

Oddaj pracownikom władzę

Magazyn / Inspiracje

Oddaj pracownikom władzę
Oddaj pracownikom władzę

Czy można prowadzić firmę, nie podejmując żadnej decyzji? Czy dobrym pomysłem jest ujawnienie wysokości pensji wszystkich pracowników, a co więcej, danie im możliwości samodzielnego przyznawania sobie wynagrodzenia? Czy firma bez siedziby głównej i biura ma szansę przetrwać na rynku? Chociaż może się wydawać, że każdy prezes na powyższe pytania bez zastanowienia odpowiedziałby przecząco, przykłady takich firm, jak Semco czy Xtech.pl, pokazują, że byłyby to odpowiedzi nieuzasadnione.

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

Brief.pl / Aktualności

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube
YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

YouTube ogłasza listę reklam, które w 2016 r. zdobyły największą popularność wśród użytkowników z Polski, jak i całej Europy. 10 filmów tylko z polskiego zestawienia zanotowało ponad 100 lat łącznego czasu oglądania. Niekwestionowanym zwycięzcą rodzimego rankingu jest Allegro - zajęło wszystkie trzy miejsca na podium z wideo: Czego szukasz w Święta? | English for beginners, które znalazło się również w europejskim podsumowaniu, Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY 2.0. Allegro oraz Legendy Polskie. Film Operacja Bazyliszek. Allegro. Na listę trafiła także kolejna część sagi o polskich legendach, czyli Legendy Polskie. Film Jaga. Allegro, plasując się na piątej pozycji.