Chroń stronę przed hakerami i wirusami– wypróbuj bezpłatne narzędzie Webanti!

Chroń stronę przed hakerami i wirusami– wypróbuj bezpłatne narzędzie Webanti!

Brief.pl / Aktualności

W ostatnich latach mamy do czynienia z coraz większą liczbą zainfekowanych stron internetowych, przejęciami i kradzieżami danych. Każdego dnia mechanizmy Google blokują na całym świecie od 5000 do nawet 15000 portali internetowych zawierających złośliwe oprogramowanie. Z pomocą przychodzi antywirusowe rozwiązanie Webanti.

-
SPONSOROWANE

Świat witryn internetowych jest zagrożony przez grupy cyberprzestępców włamujących się regularnie na strony internetowe. Infekując je, dokonują kolejnych włamań z serwerów, na których działa zawirusowana witryna. Nabardziej narażone na włamania są strony internetowe oparte na silnikach CMS, takie jak Joomla czy WordPress. Jako właściciel strony internetowej masz obowiązek chronić ją przed hackerami i dbać o to, aby nie rozpowrzechniała ona wirusów oraz nie dokonywała włamań na dalsze strony. Zainfekowana strona internetowa to także bardzo duży problem wizerunkowy.

Czym ryzykujesz, jeśli zostaniesz ofiarą cyber-włamania ?

  • Wysyłką spamu

Po udanym włamaniu na Twoją stronę, serwer który ją udostępnia w internecie zostanie wykorzystany do masowej wysyłki spamu. Twoja domena trafi na SPAM listy, co utrudni komunikację z klientami.

  • Stratą kontroli

Cyberprzestępca może zablokować Twój dostęp do strony, nad którą tracisz całkowitą kontrolę. Chwilę później otrzymasz propozycję zapłaty okupu.

  • Wyciekiem informacji

Kolekcjonowane długimi latami dane Twoich klientów trafią w ręce hakerów. Nie możesz pozwolić sobie na ich wyciek.

  • Utratą pozycji w Google

W chwili wykrycia przez mechanizmy Google złośliwego oprogramowania na witrynie zakładana jest blokada. Każdy odwiedzający stronę jest informowany o zagrożeniu. Twój portal traci użytkowników, a ciężko wypracowana pozycja w Google gigantycznie spada.

 

Wizją przyświecającą powstaniu Webanti było stworzenie unikatowego rozwiązania zapewniającego wysoką ochronę stron internetowych przed zagrożeniami typu Malware. Przez ostatnie lata specjaliści z Webanti dokonali analizy tysięcy szczepów niebezpiecznych wirusów, tworząc indywidualną bazę. Narzędzie dysponuje jednocześnie inteligentnym silnikiem, który „uczy się” nowych szczepów. W ten sposób Webanti zapewnia ochronę przed wirusami niezależnie od wielkości chronionej platformy.  Wirusy i Malware wykrywane są już w 0,1 sekundy a następnie skutecznie usuwane. Jak podają współtwórcy, w przeciągu ostatniego tygodnia Webani usunęło już ponad 20 000 wirusów z portali Klientów.

Jak działa Webanti?

Wystarczy założyć konto na https://app.webanti.com/ i dodać swoją stronę do monitoringu, w czym pomoże Ci intuicyjny panel rejestracji. W razie potrzeby skorzystać można z pomocy specjalisty na czacie. Dodana do monitoringu strona jest chroniona podobnie jak Twój komputer za pomocą programu antywirusowego. System skanuje witrynę pod kątem niebezpiecznego oprogramowania i powiadamia użytkownika, kiedy na serwerze pojawi się zagrożony plik. Wyniki skanowań, wykryte wirusy i pliki w kwarantannie możesz na bieżąco monitorować i usuwać przy użyciu panelu. Znajduje się tam również lista wyjątków, czyli lista plików, które Webanti zidentyfikowało jako wirusy, ale Twoim zdaniem są one poprawne. Dodanie plików do listy wyjątków zmniejsza liczbę fałszywych alarmów.

Co zyskasz z Webanti?

Webanti oferuje ochronę stron internetowych za darmo (pakiet FREE). Jednocześnie analiza plików, którą wykonuje system nie obciąża hostingu/serwera Twojej strony sklepu czy webaplikacji, czynności wykonywane są bowiem na serwerach Webanti. Warto przy tym wybrać pakiet START, który zapewni Ci automatyczne skanowanie strony częściej niż raz w miesiącu. Niezależnie od wielkości planu abonamentowego, do dyspozycji każdego klienta są konsultanci, którzy zapewniają niezbędną pomoc we wdrożeniu systemu. System jest czujny, a gromadzona w nim baza niebezpiecznych plików podlega ciągłej aktualizacji, dzięki czemu Webanti  na bieżąco wykrywa najnowsze zagrożenia dla stron internetowych.

::

Foto: Fotolia

 

Zobacz inne polecane artykuły

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.

Wychowaj sobie konsumenta

Magazyn / Aktualności

Wychowaj sobie konsumenta
Wychowaj sobie konsumenta

Jak zbudować pozycję eksperta w umysłach konsumentów? Jak uskutecznić proces generowania leadów i wzbudzić zainteresowanie marką? W strategii content marketingowej warto znaleźć miejsce na white paper, czyli...? Mowa o użytecznej treści z górnej półki.

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

Brief.pl / Aktualności

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube
YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

YouTube ogłasza listę reklam, które w 2016 r. zdobyły największą popularność wśród użytkowników z Polski, jak i całej Europy. 10 filmów tylko z polskiego zestawienia zanotowało ponad 100 lat łącznego czasu oglądania. Niekwestionowanym zwycięzcą rodzimego rankingu jest Allegro - zajęło wszystkie trzy miejsca na podium z wideo: Czego szukasz w Święta? | English for beginners, które znalazło się również w europejskim podsumowaniu, Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY 2.0. Allegro oraz Legendy Polskie. Film Operacja Bazyliszek. Allegro. Na listę trafiła także kolejna część sagi o polskich legendach, czyli Legendy Polskie. Film Jaga. Allegro, plasując się na piątej pozycji.