Chroń stronę przed hakerami i wirusami– wypróbuj bezpłatne narzędzie Webanti!

Chroń stronę przed hakerami i wirusami– wypróbuj bezpłatne narzędzie Webanti!

Brief.pl / Aktualności

W ostatnich latach mamy do czynienia z coraz większą liczbą zainfekowanych stron internetowych, przejęciami i kradzieżami danych. Każdego dnia mechanizmy Google blokują na całym świecie od 5000 do nawet 15000 portali internetowych zawierających złośliwe oprogramowanie. Z pomocą przychodzi antywirusowe rozwiązanie Webanti.

-
SPONSOROWANE

Świat witryn internetowych jest zagrożony przez grupy cyberprzestępców włamujących się regularnie na strony internetowe. Infekując je, dokonują kolejnych włamań z serwerów, na których działa zawirusowana witryna. Nabardziej narażone na włamania są strony internetowe oparte na silnikach CMS, takie jak Joomla czy WordPress. Jako właściciel strony internetowej masz obowiązek chronić ją przed hackerami i dbać o to, aby nie rozpowrzechniała ona wirusów oraz nie dokonywała włamań na dalsze strony. Zainfekowana strona internetowa to także bardzo duży problem wizerunkowy.

Czym ryzykujesz, jeśli zostaniesz ofiarą cyber-włamania ?

  • Wysyłką spamu

Po udanym włamaniu na Twoją stronę, serwer który ją udostępnia w internecie zostanie wykorzystany do masowej wysyłki spamu. Twoja domena trafi na SPAM listy, co utrudni komunikację z klientami.

  • Stratą kontroli

Cyberprzestępca może zablokować Twój dostęp do strony, nad którą tracisz całkowitą kontrolę. Chwilę później otrzymasz propozycję zapłaty okupu.

  • Wyciekiem informacji

Kolekcjonowane długimi latami dane Twoich klientów trafią w ręce hakerów. Nie możesz pozwolić sobie na ich wyciek.

  • Utratą pozycji w Google

W chwili wykrycia przez mechanizmy Google złośliwego oprogramowania na witrynie zakładana jest blokada. Każdy odwiedzający stronę jest informowany o zagrożeniu. Twój portal traci użytkowników, a ciężko wypracowana pozycja w Google gigantycznie spada.

 

Wizją przyświecającą powstaniu Webanti było stworzenie unikatowego rozwiązania zapewniającego wysoką ochronę stron internetowych przed zagrożeniami typu Malware. Przez ostatnie lata specjaliści z Webanti dokonali analizy tysięcy szczepów niebezpiecznych wirusów, tworząc indywidualną bazę. Narzędzie dysponuje jednocześnie inteligentnym silnikiem, który „uczy się” nowych szczepów. W ten sposób Webanti zapewnia ochronę przed wirusami niezależnie od wielkości chronionej platformy.  Wirusy i Malware wykrywane są już w 0,1 sekundy a następnie skutecznie usuwane. Jak podają współtwórcy, w przeciągu ostatniego tygodnia Webani usunęło już ponad 20 000 wirusów z portali Klientów.

Jak działa Webanti?

Wystarczy założyć konto na https://app.webanti.com/ i dodać swoją stronę do monitoringu, w czym pomoże Ci intuicyjny panel rejestracji. W razie potrzeby skorzystać można z pomocy specjalisty na czacie. Dodana do monitoringu strona jest chroniona podobnie jak Twój komputer za pomocą programu antywirusowego. System skanuje witrynę pod kątem niebezpiecznego oprogramowania i powiadamia użytkownika, kiedy na serwerze pojawi się zagrożony plik. Wyniki skanowań, wykryte wirusy i pliki w kwarantannie możesz na bieżąco monitorować i usuwać przy użyciu panelu. Znajduje się tam również lista wyjątków, czyli lista plików, które Webanti zidentyfikowało jako wirusy, ale Twoim zdaniem są one poprawne. Dodanie plików do listy wyjątków zmniejsza liczbę fałszywych alarmów.

Co zyskasz z Webanti?

Webanti oferuje ochronę stron internetowych za darmo (pakiet FREE). Jednocześnie analiza plików, którą wykonuje system nie obciąża hostingu/serwera Twojej strony sklepu czy webaplikacji, czynności wykonywane są bowiem na serwerach Webanti. Warto przy tym wybrać pakiet START, który zapewni Ci automatyczne skanowanie strony częściej niż raz w miesiącu. Niezależnie od wielkości planu abonamentowego, do dyspozycji każdego klienta są konsultanci, którzy zapewniają niezbędną pomoc we wdrożeniu systemu. System jest czujny, a gromadzona w nim baza niebezpiecznych plików podlega ciągłej aktualizacji, dzięki czemu Webanti  na bieżąco wykrywa najnowsze zagrożenia dla stron internetowych.

::

Foto: Fotolia

 

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.