wp - grudzien 2016

Tysiące spotkań biznesowych na Wolves Summit

Tysiące spotkań biznesowych na Wolves Summit

Brief.pl / Aktualności

Zakończyła się czwarta edycja międzynarodowej konferencji dla startupów, inwestorów i korporacji, Wolves Summit. Jedno z najważniejszych wydarzeń technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej zgromadziło przedstawicieli 47 krajów, którzy podczas 4 dni konferencji mogli spotkać się i wspólnie dyskutować o innowacjach w biznesie.

-

Startupy, biznes i R&D

Między 24 a 27 października w Warszawie spotkało się 1956 uczestników z 47 państw z całego świata. 291 startupów rywalizowało w konkursie The Great Pitch i uczestniczyło w aktywnościach networkingowych z 192 inwestorami oraz 371 przedstawicielami korporacji. Zaplanowane spotkania 1:1 ponownie okazały się sukcesem, bo przeprowadzono ich aż 3072. Prelekcje oraz panele dyskusyjne prowadzili światowi eksperci innowacji, nowych technologii, biznesu, marketingu i sprzedaży. Nowością w programie konferencji był oddzielny dzień poświęcony badaniom i rozwojowi polskich przedsiębiorstw. W debacie uczestniczyli Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Wiceminister Spraw Zagranicznych Robert Grey, prezes NCBR Maciej Chorowski, dyrektor PARP Michał Bańka, oraz europejscy przedstawiciele nauki i biznesu. Podczas otwarcia Wolves Summit R&D poinformowano m.in. o pracach MSZ nad promowaniem polskich startupów na rynkach zagranicznych i rodzimym.

 

Nieoceniona wartość dla biznesu

Cztery intensywne dni spotkań 1:1 oraz prelekcji światowych ekspertów zmieniły warszawski Pałac Kultury i Nauki w miejsce rozwoju biznesu na skalę międzynarodową. Startupy miały okazję dowiedzieć się więcej na temat sztuki prezentacji, a inwestorzy i managerowie korporacji na żywo zobaczyli młode projekty technologiczne, które prezentowały się na kilku scenach.

Udało nam się stworzyć warunki, które sprzyjały rozmowom między startupami, inwestorami i korporacjami. Wielu uczestników tegorocznej październikowej edycji pojawiło się na konferencji już kolejny raz. Świadczy to o wartościach, jakie dostarcza wydarzenie – mówi Barbara Piasek, CEO Wolves Summit.

Aktywności networkingowe, możliwości prowadzenia rozmów w warunkach zarówno formalnych, jak i nieformalnych, oraz obecność inwestorów, przedstawicieli korporacji i startupów z 47 krajów to nie jedyne powody, dla których uczestnicy chętnie pojawiają się na Wolves Summit.

 

Wszyscy w jednym miejscu

Atmosfera na konferencji jest wspaniała. Przyjechaliśmy tu, aby spotkać nie tylko inwestorów i partnerów biznesowych, ale też naszych przyszłych klientów. To ogromna wygoda mieć wszystkich zgromadzonych w jednym miejscu – tłumaczy Grzegorz Wójcik, CEO Autenti, startupu, który otrzymał główną nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów w konkursie The Great Pitch. Ta platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet zdobyła największe uznanie sędziów, dzięki czemu Autenti, jako pierwszy polski startup w historii Wolves Summit, wygrał The Great Pitch.

Jednocześnie o nagrodę w postaci pakietu medialnego walczyły doświadczone startupy, których celem jest najczęściej pozyskanie nowych klientów i partnerów biznesowych. Zwycięzcą tej kategorii została firma Yourpay z Danii, specjalizująca się w ułatwianiu procesu płatności małym i średnim firmom.

W czasie spotkań skupiłem się przede wszystkim na rozmowach z inwestorami, z kolei przedstawicielka działu sprzedaży w Yourpay uzyskała wiele nowych kontaktów od partnerów. Liczymy, że pakiet medialny, który otrzymaliśmy, pozwoli nam między innymi na rozwój firmy w Polsce – wyjaśnia Mathias Gajhede, CEO Yourpay.

 

Badania i rozwój w Polsce

Wolves Summit wyszedł również naprzeciw działalności startupów w Polsce oraz promocji badań i rozwoju. Przedstawiciele NCBR, PARP, MNiSW i MSZ mówili w swoich wystąpieniach przede wszystkim o wsparciu, na jakie mogą liczyć młode firmy technologiczne w kraju niezależnie od obszaru, w jakich funkcjonują.

W żaden sposób nie ograniczamy inicjatywy wchodzenia na drogę własnej przedsiębiorczości. Każdy pomysł może być “iskrą bożą”, nie muszą to być więc pomysły z konkretnej listy – mówi Maciej ChorowskiNarodowego Centrum Badań i Rozwojupewne obszary, wskazane na przykład w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, jak elektromobilność, program Batory, w sposób naturalny generują koncentrację na pewnych technologiach. Nie oznacza to jednak, że pomysł nie mieszczący się w żadnej z tych strategii będzie oceniany negatywnie, ponieważ może on wychodzić absolutnie poza wyobraźnię wszystkich pozostałych – dodaje.

 

Networking w najlepszym wydaniu

Podczas kolejnych edycji Wolves Summit chcemy nadal skupiać się na networkingu, zapoznawaniu ze sobą przedstawicieli biznesu, technologii i funduszy. Otrzymujemy od uczestników informacje, że już podczas pierwszego dnia październikowej konferencji startupy nawiązywały współpracę z inwestorami. Cieszy nas to tym bardziej, że taki przyświecał nam cel od początku działalności – podsumowuje Barbara Piasek. Czterodniowa konferencja pełna spotkań, wykładów i prezentacji startupów zakończyła się sukcesem, jednak organizatorzy nie zamierzają na tym poprzestać i planują w 2017 roku następne, jeszcze bardziej wartościowe wydarzenie Wolves Summit.

::

Fot. Materiały prasowe

Zobacz inne polecane artykuły

Polski YouTube ma już 25 „milionerów”. Podsumowanie roku na YouTube

Brief.pl / Aktualności

Polski YouTube ma już 25 „milionerów”. Podsumowanie roku na YouTube
Polski YouTube ma już 25 „milionerów”. Podsumowanie roku na YouTube

YouTube ogłasza coroczne podsumowanie najchętniej oglądanych filmów i teledysków – Rewind 2016. „Dzieciaki prosto z więzienia! Zobacz kontrowersyjny występ! [Mam Talent]” to najchętniej oglądane wideo w Polsce. Na liście nie zabrakło również polskich gwiazd YouTube: Abstrachuje.tv z filmami „Czego nie mówią: policjanci” oraz „Najlepszy film motywacyjny na świecie”, a także wideo „Wąs! Wąs! Wąs!” Cyber Mariana (feat. Czwarta Fala). W rankingu znalazł się też film Twardowsky 2.0., jeden z materiałów wchodzących w skład niestandardowego projektu Legendy polskie stworzonego przez Allegro. Jeśli chodzi o zestawienie muzyczne, Polacy najchętniej oglądali klip Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna”.

Od zera do miliardera: Satya Nadella. Człowiek, który redefiniuje produktywność

Magazyn / Ludzie

Od zera do miliardera: Satya Nadella. Człowiek, który redefiniuje produktywność
Od zera do miliardera: Satya Nadella. Człowiek, który redefiniuje produktywność

Gdy mowa o najbardziej nowatorskich firmach technologicznych na świecie, na myśl zazwyczaj jako pierwsze przychodzą takie spółki, jak Apple, Google czy Facebook. Microsoft w gronie wymienionych jest zaś traktowany raczej jako starszy brat, który może i kiedyś napędzał rozwój technologii, ale dziś na tyle przyzwyczaił się do stosowanych przez lata rozwiązań, że daleko mu do miana najważniejszego innowatora. Stojący od przeszło dwóch lat na czele założonej przez Billa Gatesa firmy Satya Nadella robi jednak wszystko, by ów wizerunek zmienić... a niedawny zakup LinkedIna to tylko jeden z przykładów jego starań.