Wygraj stypendium i zdobądź pracę w branży IT

Wygraj stypendium i zdobądź pracę w branży IT

Brief.pl / Aktualności

19% aktywnych zawodowo Polaków rozważa emigrację zarobkową. Daje to ok. 4 mln ludzi, czyli 13% całej populacji. Bezrobocie wśród młodych wynosi 17%. Już teraz w Polsce brakuje ok. 50 tys. specjalistów w branży IT. Odpowiedzią na te problemy jest nauka programowania, która umożliwia zdobycie umiejętności pożądanych na szybko zmieniającym się rynku pracy.

-

CodersTrust Polska i Provident postanowili pomóc Polakom w zdobyciu nowych kompetencji i zapewnić im lepszą pracę, niezależnie od miejsca zamieszkania, organizując konkurs "Zaprogramuj swoją przyszłość. Wierzymy w Twój plan". Do wygrania w konkursie jest stypendium ufundowane przez Provident na czteromiesięczny kurs Front End Development na platformie CodersTrust. Stypendium pokrywa 86% ceny kursu, a kursant musi zapłacić tylko pozostałe 14%, czyli 781zł. 

- Ideą konkursu jest nauka programowania, która pozwoli kursantowi w ciągu 3-4 miesięcy pozyskać kompetencje na rynku IT. Od początku trwania nauki kursant będzie zarejestrowany na freelncerskiej platformie AppWork, gdzie poza nauką programowanie, będzie też zdobywał wiedzę dotyczącą samego rynku i kompetencje miękkie. Naszym programem najbardziej chcielibyśmy zainteresować mieszkańców mniejszych miejscowości, bo to im najtrudniej jest dotrzeć do kursy, które organizowane są zwykle w dużych miastach. Ostatecznie jednak konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych. Szkolenie poprzedzone jest 2-tygodniowym okresem próbnym. Kandydaci muszą dostarczyć wideo, w którym opowiedzą, do czego wykorzystają nabytą umiejętność programowania. Jury będzie brało pod uwagę jakość i oryginalność pomysłu - mówi Beata Jarosz, Co-founder & CEO CodersTrust. 

- Poszukiwaliśmy właśnie takiego projektu. Jako firma Provident bardzo dobrze znamy gospodarstwa domowe, ich problemy, głównie jeśli mowa o mniejszych miejscowościach. Istotny jest czas trwania kursu, bo te 3-4 miesiące jest w stanie poświęcić niemal każdy. Zdobycie wyższego wykształcenia informatycznego zajmuje 5 lat, a po tym kursie, uczestnik może zarabiać pierwsze pieniądze na programowaniu. Co ważne, program zakłada też finansowanie kursu, a uczestnicy biorą udział w programie nie wychodząc z domu, co jest dodatkowym udogodnieniem. Rynek programowania to rynek pracownika, gdzie zarobki są bardzo dobre, a biura przypominają siedziby największych zagranicznych korporacji. Tymczasem wciąż brakuje odpowiednio wykształconych osób. Te są nawet często importowane z zagranicy, podczas gdy w mniejszych miejscowościach w Polsce, wśród młodych ludzi brakuje pracy. Razem z CodersTrust chcemy więc rozbijać bariery, które często uniemożliwiają ludziom podjęcie pracy w tej branży - mówi Roman Jamiołowski, dyrektor biura PR w firmie Provident.  

- Potrzeby na rynku informatycznym są ogromne. My świadomie zdecydowaliśmy się na sfinansowanie 40 pierwszych stypendiów, po to, by projekt miał szansę wystartować. Jest to oczywiście kropla w morzu potrzeb, dlatego na dalszych etapach potrzebni będą partnerzy finansowi. My myślimy na przykład o udzielaniu początkującym programistom niskoprocentowych, lub nawet darmowych pożyczek, które zaczną oddawać dopiero w momencie, gdy ich firma zacznie przynosić im pieniądze - dodaje Roman Jamiołowski. 

Co istotne, do wzięcia udziału w projekcie przygotowanym przez CodersTrust wystarczy znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej średnio zaawansowanym, dostęp do komputera i internetu oraz dyspozycyjność 3 godziny dziennie. - Osoby, z myślą o których stworzyliśmy ten projekt może i mogłyby wyjechać z małych miejscowości, ale my chcielibyśmy, by nie dochodziło do wyludninia, do sytuacji, kiedy prowincje pozostają w szarym ogonie. Tymczasem młodzi ludzie często wyjeżdżają już na studia i rzadko wracają do swoich miejscowości - tłumaczy Beata Jarosz. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 28 listopada 2016 roku. 2 grudnia jurorzy wyłonią czterdzieści najlepszych prac konkursowych, a już 6 grudnia rozpocznie się nauka na platformie 4-miesięczny kurs Front End Development.

Więcej informacji dotyczących konkursu na stronie zaprogramujswojaprzyszlosc.pl.

::

Fot. PAP

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.