World Travel Show już w najbliższy weekend w Ptak Warsaw Expo

World Travel Show już w najbliższy weekend w  Ptak Warsaw Expo

Brief.pl / Aktualności

W dniach 14-16 października w podwarszawskim centrum konferencyjnym Ptak Warsaw Expo odbędą się największe w tej części Europy targi dedykowane podróżom. World Travel Show to nie tylko okazja do zaplanowania podróży, ale i nawiązania kontaktów z osobami z branży turystycznej.

-

Polskę z roku na rok odwiedza większa liczba turystów z całego świata. Również ostatniego lata polski ruch turystyczny był znacznie większy niż w latach ubiegłych - wskazują dane zgromadzone przez ekspertów z Polskiej Izby Turystyki. Na taki stan rzeczy wpływ ma nie tylko coraz lepsza promocja miast i regionów poza granicami kraju, ale i niespokojna sytuacja w innych rejonach Europy i świata. Polska na tle kontynentu cały czas pozostaje bowiem jedną z bezpieczniejszych destynacji podróżniczych. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, nasz kraj odwiedza obecnie blisko 80 milionów osób z zagranicy rocznie. Co ciekawe, największy odsetek stanowią wśród nich mieszkańcy Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. Polskę chętnie odwiedzają również Włosi oraz Holendrzy.

W kontekście rosnącej liczby gości z zagranicy, jeszcze większe znaczenie zdaje się mieć odpowiednia promocja kraju oraz poszczególnych jego regionów za granicą. Dobrą okazją do tego typu działań są targi, podczas których uczestnicy usłyszeć mogą nie tylko o najnowszych trendach związanych z podróżami, ale i nieszablonowych atrakcjach, które często pomijane są w przewodnikach. Targi to miejsce, gdzie fachowcy z branży wymieniają się ofertami, a tysiące ludzi z Polski i zagranicy może "dotkąć" tych atrakcyjnych, starannie wypracowanych ofert. Największym w kraju eventem dedykowanym właśnie marketingowi miejsc oraz podróżom jako takim są targi World Travel Show, odbywające się w centrum konferencyjnym Ptak Warsaw Expo. To weekend obfitujący w atrakcje dla samodzielnych podróżników, ale także ekip podróżniczych lub rodzin z dziećmi. To między innymi okazja do zaplanowania najbliższej podróży, poznania branży oraz nawiązania współpracy z wystawcami. Targom towarzyszą również liczne warsztaty oraz pokazy dodatkowe z uczestnictwem doświadczonych polskich podróżników.

Tylko podczas tegorocznej edycji targów World Travel Show uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć niepublikowane dotychczas fotografie autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego oraz Marcina Kydryńskiego z podróży do Afryki. W Ptak Warsaw Expo zorganizowana zostanie również wystawa zdjęć Aleksandra Doby z samotnej wyprawy kajakiem przez Atlantyk. Swoją obecność podczas wydarzenia zadeklarował również Marek Kamiński, który opowie gościom o własnych doświadczeniach związanych z podróżami w najodleglejsze rejony świata. Wydarzeniu przewodniczyć będzie natomiast Martyna Wojciechowska.

Podczas wydarzenia swoje oferty zaprezentuje aż 36 krajów z całego świata, w tym Chiny, Meksyk, Indonezja, Filipiny czy Peru oraz 15 regionów, między innymi Saksonia, Żupania Zagrzebska, Peszt. Krajem patronackim targów World Travel Show są Seszele. Wydarzenie da też wielu polskim miastom i regionom możliwość zaprezentowania się na arenie międzynarodowej. Wiele wydarzeń podczas zbliżających się targów przygotowanych będzie również przez ambasady poszczególnych krajów. Targi World Travel Show już w dniach 14-16 października w Ptak Warsaw Expo. Szczegóły dotyczące wydarzeniadedykowanego miłośnikom podróży z całego świata dostępne także na stronie internetowej: worldtravelshow.pl.

::

Fot. Materiały prasowe

Zobacz inne polecane artykuły

Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup

Magazyn / Aktualności

Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup
Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup

Business Link i Skanska będą współtworzyć innowacyjny ekosystem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) dla startupów, małych i średnich firm oraz sektora usług biznesowych. Deweloper zainwestował w Business Link, największą sieć coworkingu i prywatnych biur na wynajem w Polsce. Dzięki planowanej ekspansji Business Link stanie się największą tego typu siecią w Europie i drugą na świecie, a Skanska stworzy najbardziej kompleksową ofertę biurową dla różnorodnych podmiotów na rynku CEE.

Poland Business Run – polskie firmy po raz szósty pobiegną dla potrzebujących

Brief.pl / Aktualności

Poland Business Run – polskie firmy po raz szósty pobiegną dla potrzebujących
Poland Business Run – polskie firmy po raz szósty pobiegną dla potrzebujących

Szósta edycja największego charytatywnego biegu w kraju – Poland Business Run – startuje 3 września. Uczestnicy pobiegną w tym roku w 7 miastach: Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Katowicach. Rejestracja drużyn rusza już pod koniec kwietnia. Cel? Pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową w powrocie do normalnego życia.

E-zakupy w niedzielę? 81 proc. Polaków jest na tak

Brief.pl / Aktualności

E-zakupy w niedzielę? 81 proc. Polaków jest na tak
E-zakupy w niedzielę? 81 proc. Polaków jest na tak

W ostatnich latach przeciętne tempo życia wielu Polaków diametralnie się zmieniło. Większość rzeczy robimy w pośpiechu i cierpimy na nieustanny brak czasu. Wraz z rozwojem nowych technologii na popularności zyskały e-zakupy, które pozwalają zaoszczędzić czas. Z badań wynika, że 39 proc. Polaków robi zakupy przez internet w niedzielę z powodu braku czasu w tygodniu. Aż 78 proc. respondentów deklaruje, że nie powinno być żadnych ograniczeń w niedzielnym e-handlu. Rozwiązania z rynku e-commerce odzwierciedlają oczekiwania konsumentów, którzy coraz chętniej kupują przez internet. Co ciekawe konsumenci online nie tylko kupują ubrania czy elektronikę, ale również produkty spożywcze. Co na to ustawodawcy? Czy serwery e-sklepów zostaną wyłączone?