„Work smart not hard”. Huawei MateBook ma zmieniać styl biznesu i rozbudzać kreatywność

„Work smart not hard”. Huawei MateBook ma zmieniać styl biznesu i rozbudzać kreatywność

Brief.pl / Aktualności

Na polskim rynku pojawił się właśnie Huawei MateBook, czyli urządzenie „2 w 1”, które ma wprowadzać biznes na nowy poziom. Równolegle wystartowała kampania „Work smart not hard”, w której Jarosław Kuźniar i Michał Sadowski będą dzielić się swoimi doświadczeniami, jak odnaleźć się w nowoczesnym biznesie. Na premierze, która odbyła się 9 września zostały zaprezentowane wyniki badań SW Research, wykazujące jak w Polsce zmienia się styl prowadzenia biznesu.

-

Polska premiera Huawei MateBook została poprzedzona przeprowadzonymi przez SW Research badaniami na temat nowoczesnego biznesu. Wzięło w nim udział 800 pracowników różnych branż z całej Polski, w tym właściciele firm, kadra zarządzająca oraz niezależni specjaliści. Z badań wynika, że coraz więcej Polaków pracuje mobilnie. Wśród przedstawicieli biznesu prawie połowa – 48,8 proc. – łączy pracę stacjonarną z pracą mobilną. Co piąty badany – 19,2 proc. – pracuje w pełni mobilnie. Wyłącznie stacjonarnie pracuje tylko 32 proc. 

– Sektor biznesowy tworzą dziś ludzie, którzy poświęcają większość swojego życia na obowiązki zawodowe. Ich wymagania co do urządzeń są coraz wyższe. Statystyczny biznesmen używa dwóch, a nawet trzech urządzeń w codziennej pracy. Huawei proponuje im MateBooka, urządzenie 2w1, które jest wydajne, wielofunkcyjne i bardzo stylowe. To nowe urządzenie idealnie uzupełnia się ze smartfonem Mate 8, tworząc biznesowe portfolio Huawei – mówi Derek Yu, dyrektor zarządzający Huawei Consumer Business Group. 


Biznes w wersji mobilnej

Rozwój technologii prowadzi do zmian stylu i trybu pracy. Większość Polaków (57,3%) nadal pracuje stacjonarnie. Wyniki te zmieniają się jednak znacząco w przypadku przedstawicieli biznesu (właścicieli firm, kadry zarządzającej oraz niezależnych specjalistów). Prawie 60 proc. pracowników wyższego szczebla pracuje wyłącznie zdalnie lub łączy tryb stacjonarny z pracą poza biurem. Biznes do pracy używa dzisiaj: laptopa (55,1 proc.), smartfona (40,1 proc.) oraz z tableta (19,2 proc. badanych). Huawei MateBook może zastąpić te wszystkie urządzenia. 

Kluczowe aspekty w pracy zdalnej to stały dostęp do internetu (45,5%), szybkość transmisji danych (34%) oraz dobra bateria (31,4%). Huawei MateBook pracuje pod kontrolą systemu Windows 10, ma więc dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji biurowych. Bateria urządzenia gwarantuje do 10 godzin pracy biurowej, 29 godzin słuchania muzyki lub 9 godzin oglądania filmów. Dodatkowo MateBook jest bardzo cienki i lekki, a skórzane etui jest jednocześnie dotykową klawiaturą z technologią multi-touch. Istotną kwestią jest też bezpieczeństwo. Aby mieć pewność, że wszystkie dane są bezpieczne, MateBook został wyposażony w obecnie najszybszy na rynku czytnik linii papilarnych. Wykorzystuje on system rozpoznawania 360 stopni, który niweluje zakłócenia podczas odszyfrowywania. Wszystkie dane są bardzo dobrze chronione, a odblokowanie laptopa zajmuje ułamek sekundy.Zmienia się styl biznesu

Premierze MateBooka towarzyszy start kampanii online „Work smart not hard”, która jest kolejnym krokiem Huawei w stronę nowoczesnych biznesmenów. Promuje ona nie tylko nowe urządzenie, ale całą serię biznesową Mate, w której wyróżnia się również smartfon Mate 8. Oba urządzenia, jak twierdzą przedstawiciele Huawei, tworzą idealny zestaw współczesnego biznesmena. Do współpracy firma Huawei zaprosiła dziennikarza Jarosława Kuźniara oraz Michała Sadowskiego, założyciela Brand24. Na specjalnie utworzonej stronie www.huaweimate-worksmart.pl, panowie będą dzielić się merytorycznymi materiałami dla współczesnych biznesmenów. 

– Z badań wynika, że Polacy pracują bardzo ciężko. W kampanii „Work smart not hard” pokażemy, że można pracować nie tyle ciężko, ile... mądrze. Osoby kreatywne, również te, również te o których pisze magazyn „Business in Brief”, które patrzą na biznes nieco szerzej, z pewnością znajdą w naszej ofercie ciekawe dla siebie rozwiązania. Chcemy spojrzeć na fenomen mobilnej pracy z nieco szerszej perspektywy. Nasza koncepcja zakłada z jednej strony wykorzystanie technologii i innowacyjnych rozwiązań, z drugiej - przełamanie pewnych schematów myślowych dotyczących pracy. Chodzi o wyjście z tradycyjnego biura, świadomość, że można pracować w łatwiejszy, ciekawszy i bardziej wydajny sposób – mówi Dariusz Marnic, szef marketingu Huawei Consumer Business Group. 

– Przy dzisiejszym tempie życia zawodowego i prywatnego pracować mądrze to sztuka. Spotkanie za spotkaniem, wyzwanie za wyzwaniem, decyzja za decyzją i konsekwencja za konsekwencją. Tego się nie da robić w jednym miejscu, w zamkniętej przestrzeni, bez pasji i czasu na choćby rower z córką. Produkt, o którym będziemy opowiadać wspólnie z Michałem Sadowskim pokazuje pewien styl życia. Chodzi o to, by pokazać młodym ludziom, że dzisiejszy styl pracy to nie ten sam styl, który być może był nam przekazywany przez rodziców. Dzisiaj wszystko jest mobilne, firmą zarządzać można z dowolnego miejsca na świecie. Nie trzeba pracować w biurze w Warszawie, nie trzeba siedzieć przy biurku od 9 do 17. Z drugiej strony nie jest też tak, że zarobimy pieniądze nie wkładając w to żadnego wysiłku. „Work smart not hard” mówi nam o tym, że ciężką pracę wykonywać możemy w inteligentniejszy sposób, możemy wplatać w nią pasję, pozwalać sobie na bycie w ciągłym ruchu – mówił Jarosław Kuźniar.


::

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.