Polacy otworzyli pierwsze studio zmiksowanej rzeczywistości

Polacy otworzyli pierwsze studio zmiksowanej rzeczywistości

Brief.pl / Aktualności

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni zostało otwarte pierwsze w Europie studio zmiksowanej rzeczywistości, które pozwoli na tworzenie produkcji filmowych w przestrzeni 3D.

-

Wirtualna rzeczywistość jest dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w dziedzinie technologii. To powód, dla którego VR zagościł na liście zainteresowań inwestorów. Jest to również źródło inspiracji dla młodych przedsiębiorców, którzy pracują nad nowymi modelami biznesowymi. Za przykład mogą posłużyć założyciel firmy CinematicVR, Konrad Ziaja, o którym pisaliśmy wcześniej, czy Adam Cegielski, twórca studio VR Visio. 

Przestrzeń 3D

 


Twórcy z Gdyni zaprezentowali pierwsze w Europie studio zmiksowanej rzeczywistości VR Visio, które znajduje się na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Jest to nowoczesne studio filmowe, które pozwala na przenoszenie aktorów czy prezenterów w dowolną trójwymiarową przestrzeń. VR Visio łączy w sobie technologię wirtualnej rzeczywistości z technologią filmową, pozwalając na integrację obrazu z kamery z wirtualnym światem. Technologia pozwala na prezentację produktów na bazie trójwymiarowego modelu, z którym można wejść w interakcję. Istnieje również możliwość udostępnienia filmu na żywo we wszystkich dostępnych kanałach społecznościowych.


Greenbox 2.0

 


Klasyczne studia greenbox korzystają z płaskich zdjęć lub animacji, które uniemożliwiają ruch kamery. W przypadku korzystania z wirtualnej, trójwymiarowej przestrzeni, istnieje możliwość kręcenia dynamicznych ujęć pod każdym kątem czy prowadzenia kamery „z ręki”. Wszelkiego rodzaju efekty specjalne i interakcje z „rzeczywistością” mogą zostać zaprojektowane przed nagraniami, co sprawia, że może zostać pominięty krok postprodukcji, a zmiany mogą być wprowadzane również podczas streamingu live. Innowacyjne rozwiązanie VR Visio będzie przydatne tak przy produkcji filmowej, jak i reklamowej – usprawni i przyśpieszy proces powstawania znacznej części filmów i spotów. Studio oferuje autorski system rozpoznawania gestów, który pozwala na kontrolę wirtualnego otoczenia za ich pomocą.

– Czas pokazał, że przyszłości VR nie powinniśmy upatrywać jedynie w szeroko pojętej rozrywce. Technologia VR może znaleźć swoje zastosowanie praktycznie w każdej branży. Dla nas jest ona świetnym kanałem komunikacji z klientem – kanałem, który ma coraz większy posłuch wśród przedstawicieli dużych marek. Nasz nowy projekt, czyli studio zmiksowanej rzeczywistości, łączy technologię VR z filmem, przez co możliwe staje się tworzenie ciekawych, interaktywnych treści z pogranicza tych dwóch światów. Owo połączenie ma bardzo szerokie zastosowanie. W kontekście biznesowym najciekawsze wydaje się użycie tej technologii do prezentacji nieruchomości, które jeszcze nie powstały, lub produktów pozostających w fazie prototypowej. Wyobraźmy sobie program nadawany z wnętrza nowej inwestycji, w którym prowadzący spaceruje wraz z kamerą po jej wnętrzu, mimo że obiekt jeszcze nie powstał – zaznacza Adam Cegielski, CEO VR VISIO.

::

Foto: Freepik

Tagi:

VR

Zobacz inne polecane artykuły

Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup

Magazyn / Aktualności

Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup
Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup

Business Link i Skanska będą współtworzyć innowacyjny ekosystem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) dla startupów, małych i średnich firm oraz sektora usług biznesowych. Deweloper zainwestował w Business Link, największą sieć coworkingu i prywatnych biur na wynajem w Polsce. Dzięki planowanej ekspansji Business Link stanie się największą tego typu siecią w Europie i drugą na świecie, a Skanska stworzy najbardziej kompleksową ofertę biurową dla różnorodnych podmiotów na rynku CEE.

Przedsiębiorczy Poznań

Brief.pl / Aktualności

Przedsiębiorczy Poznań
Przedsiębiorczy Poznań

Jednym z pięciu priorytetów, zawartych w przyjętej w tym roku przez Radę Miasta Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2020+, jest nowoczesna przedsiębiorczość. Oznacza to, że w Poznaniu ma rozwijać się zróżnicowana, nowoczesna i silna gospodarka. Lokalne, niewielkie firmy mają uzyskać wsparcie w działaniach innowacyjnych. Wspierana ma być też współpraca biznesu i nauki, pomoc uzyskać mają lokalne startupy. Miasto ma również działać na rzecz zwiększenia poziomu umiędzynarodowienia poznańskiej przedsiębiorczości. I nie są to puste deklaracje.