Chocolissimo - 10.2016

Polacy otworzyli pierwsze studio zmiksowanej rzeczywistości

Polacy otworzyli pierwsze studio zmiksowanej rzeczywistości

Brief.pl / Aktualności

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni zostało otwarte pierwsze w Europie studio zmiksowanej rzeczywistości, które pozwoli na tworzenie produkcji filmowych w przestrzeni 3D.

-

Wirtualna rzeczywistość jest dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w dziedzinie technologii. To powód, dla którego VR zagościł na liście zainteresowań inwestorów. Jest to również źródło inspiracji dla młodych przedsiębiorców, którzy pracują nad nowymi modelami biznesowymi. Za przykład mogą posłużyć założyciel firmy CinematicVR, Konrad Ziaja, o którym pisaliśmy wcześniej, czy Adam Cegielski, twórca studio VR Visio. 

Przestrzeń 3D

 


Twórcy z Gdyni zaprezentowali pierwsze w Europie studio zmiksowanej rzeczywistości VR Visio, które znajduje się na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Jest to nowoczesne studio filmowe, które pozwala na przenoszenie aktorów czy prezenterów w dowolną trójwymiarową przestrzeń. VR Visio łączy w sobie technologię wirtualnej rzeczywistości z technologią filmową, pozwalając na integrację obrazu z kamery z wirtualnym światem. Technologia pozwala na prezentację produktów na bazie trójwymiarowego modelu, z którym można wejść w interakcję. Istnieje również możliwość udostępnienia filmu na żywo we wszystkich dostępnych kanałach społecznościowych.


Greenbox 2.0

 


Klasyczne studia greenbox korzystają z płaskich zdjęć lub animacji, które uniemożliwiają ruch kamery. W przypadku korzystania z wirtualnej, trójwymiarowej przestrzeni, istnieje możliwość kręcenia dynamicznych ujęć pod każdym kątem czy prowadzenia kamery „z ręki”. Wszelkiego rodzaju efekty specjalne i interakcje z „rzeczywistością” mogą zostać zaprojektowane przed nagraniami, co sprawia, że może zostać pominięty krok postprodukcji, a zmiany mogą być wprowadzane również podczas streamingu live. Innowacyjne rozwiązanie VR Visio będzie przydatne tak przy produkcji filmowej, jak i reklamowej – usprawni i przyśpieszy proces powstawania znacznej części filmów i spotów. Studio oferuje autorski system rozpoznawania gestów, który pozwala na kontrolę wirtualnego otoczenia za ich pomocą.

– Czas pokazał, że przyszłości VR nie powinniśmy upatrywać jedynie w szeroko pojętej rozrywce. Technologia VR może znaleźć swoje zastosowanie praktycznie w każdej branży. Dla nas jest ona świetnym kanałem komunikacji z klientem – kanałem, który ma coraz większy posłuch wśród przedstawicieli dużych marek. Nasz nowy projekt, czyli studio zmiksowanej rzeczywistości, łączy technologię VR z filmem, przez co możliwe staje się tworzenie ciekawych, interaktywnych treści z pogranicza tych dwóch światów. Owo połączenie ma bardzo szerokie zastosowanie. W kontekście biznesowym najciekawsze wydaje się użycie tej technologii do prezentacji nieruchomości, które jeszcze nie powstały, lub produktów pozostających w fazie prototypowej. Wyobraźmy sobie program nadawany z wnętrza nowej inwestycji, w którym prowadzący spaceruje wraz z kamerą po jej wnętrzu, mimo że obiekt jeszcze nie powstał – zaznacza Adam Cegielski, CEO VR VISIO.

::

Foto: Freepik

Tagi:

VR

Zobacz inne polecane artykuły

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Tegoroczna edycja Golden Drum za nami. Wywiad z Sebastianem Hejnowskim

Brief.pl / Aktualności

Tegoroczna edycja Golden Drum za nami. Wywiad z Sebastianem Hejnowskim
Tegoroczna edycja Golden Drum za nami. Wywiad z Sebastianem Hejnowskim

Ostatnia edycja Festiwalu Golden Drum, jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży kreatywnej, dobiegła końca. Partnerem strategicznym festiwalu już kolejny raz kolejny była agencja MSLGROUP. Jaką rolę odegrała podczas organizacji Golden Drum? Na co tegoroczne jury, składające się również z ekspertów agencji MSL, zwracała w tym roku szczególną uwagę? Na te pytania odpowiedział nam Sebastian Hejnowski, CEO MSLGROUP CEE z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży.