Chocolissimo - 10.2016

Jakie serwisy turystyczne są najpopularniejsze wśród użytkowników mobilnych?

Jakie serwisy turystyczne są najpopularniejsze wśród użytkowników mobilnych?

Brief.pl / Technologie

Zespół Spicy Mobile przeprowadził badanie Mobience, w którym poddał analizie ruch na serwisach turystycznych w 2015 i 2016 roku. W czerwcu 2016 roku zasięg tych stron internetowych wynosił 24%, czyli o 6% więcej niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego. Użytkownicy coraz częściej sięgają po telefony, gdy planują wakacje. Jakie strony najczęściej odwiedzają?

-

Planowanie

Takie strony jak rozklad-pkp.pl, e-podroznik.pl, skyscanner.pl pozwalają na szukanie środków transportu, czy sprawdzanie rozkładów jazdy. Witryny te są bardzo przydatnym i skracającym czas podróży narzędziem, dlatego też ich popularność wzrasta z roku na rok. W czerwcu 2016 roku zasięg portalu rozklad-pkp.pl, sięgał 26%.

Bookowanie

Oprócz planowania podróży użytkownicy wykorzystują urządzenia mobilne do rezerwowania noclegów. Od dwóch lat najpopularniejszą witryną jest tu booking.com. Na liście najpopularniejszych odwiedzanych turystycznych stron internetowych pojawiają się również takie domeny jak nocowanie.pl czy eholiday.pl. Można tam z łatwością znaleźć nocleg, zarezerwować ofertę, a nawet opłacić pobyt za pośrednictwem strony. Strony mają przejrzyste wersje mobilne i z łatwością można poruszać się po nich z poziomu telefonu czy tabletu.

Promocje

Nie można pominąć witryn oferujących promocyjne wyjazdy, noclegi, przejazdy i loty w niższych cenach. Travelist.pl i travelplanet.pl właśnie takie oferty gromadzą u siebie, dzięki czemu użytkownik ma możliwość znalezienia ofert w bardzo atrakcyjnych cenach. Co więcej, strony reklamują też pożyczki, które można wziąć na okres wakacji. Dodatkową opcją jest też możliwość wykupienia ubezpieczenia, rezerwacji parkingu przy lotnisku i wiele innych usług około turystycznych. 

Ocenianie

Jak się okazuje, w dobie mediów społecznościowych uwielbiamy oceniać i dawać recenzje. Nie boimy się przy tym zwracać uwagi na napotkane podczas wyjazdów niedogodności. W odpowiedzi na ten trens powstały więc portale, które umożliwiają wystawianie ocen w jednym miejscu. Najbardziej popularnym okazał się tripadvisor.com. Na stronie można ocenić nie tylko hotele, ale również restauracje i proponowane atrakcje lub wycieczki. Co więcej, portal cyklicznie wydaje własną top listę na dany rok. Dzięki temu można poznać najmodniejsze cele podróżnicze w okresie czasu. Tego typu portale przestrzegają również przed nieudanymi wyjazdami.

Analizując badanie Mobience widać, że większość odwiedzanych stron to domeny polskie. Polacy na wakacje częściej niż laptopa, zabierają smartfon, co oczywiście skutkuje wzrostem ruchu na portalach turystycznych z poziomu telefonu. Poczytność serwisów turystycznych z poziomu urządzeń mobilnych to przede wszystkim dobre informacje dla reklamodawców, którzy mogą podążać za swoimi potencjalnymi klientami, również przy oakzji wakacyjnych podróży.

::

Fot. Fotolia

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.