Chocolissimo - 10.2016

Wyniki konkursu "Audioriver 2016"

Wyniki konkursu "Audioriver 2016"

Brief.pl / Aktualności

Mamy wyniki konkursu "Audioriver 2016"!

-

Konkurs "Audioriver 2016" jest zakończony! Poniżej zwycięskie odpowiedzi: 

Piotr W. :

 

-  Poniżej chciałbym zaproponować działania, które mogą przyczynić się do promocji Płocka za pomocą festiwalu Audioriver. Działania stacjonarne:

* jeżdżący po Polsce Audioriverbus z rozkladanym stoiskiem promującym festiwal i miasto. Do promocji mozna by wykorzystac okulary wirtualne, kyore pozwoliłyby ludziom przenieść sie na plażę lub rynek w Płocku.
* możliwość wysyłania darmowych pocztówek z terenu imprezy, ktore przedstawiały by Plock i festiwal
* utworzenie specjalnej Płockostrefy na terenie festiwalu gdzie miasto promowaloby region i miasto
* city placement - festiwal i miasto jako tło serialu, filmu.

Dzialania online:
* geotagowanie zdjęć, filmów i snapów z Płocka

Magdalena Z. :

 

-  Festiwal Audioriver od około 12 lat bardzo mocno przyczynia się do promocji miasta Płock. Dla olbrzymiej ilości młodych ludzi, a już na pewno dla fanów muzyki, Płock kojarzy się prawie wyłącznie z festiwalem Audioriver (noi firmą Orlen). Również dla bardzo wielu obcokrajowców Płock nie byłby nigdy znany gdyby nie ten festiwal. Z każdym rokiem zresztą festiwal Audioriver przyciąga coraz więcej przybyszy-festiwalowiczów z innych krajów, co zdecydowanie przyczynia się do promocji miasta Płock nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Festiwal Audioriver rozrasta się, przybywają nowe sceny i nowe atrakcje, jest także coraz bardziej znany i obecny w mediach, przybywa coraz więcej uczestników. Wszystko to zarówno oddzielnie jak i razem przekłada się na promocję miasta Płock, która z roku na rok jest coraz mocniejsza.

Myślę, że miasto Płock mogłoby jeszcze bardziej wzmocnić swój wizerunek, gdyby włączyło się jeszcze mocniej do współpracy z organizatorami festiwalu Audioriver. Jestem przekonana, że inwestycja w tak duże międzynarodowe muzyczne przedsięwzięcie o ugruntowanej i wciąż rozwojowej pozycji, to inwestycja na jakie miasto powinno postawić przede wszystkim jeżeli chodzi o promocję kulturalną. Z pewnością im większa inwestycja (sponsoring) miasta Płock tym większa obecność wizerunkowa miasta w przekazach promocyjnych i medialnych Festiwalu Audioriver.

Płock mógłby jeszcze więcej zyskać promocyjnie, wizerunkowo na obecności festiwalu Audioriver, gdyby zaangażował się mocniej, zidentyfikował z festiwalem, czyli np. wzorem festiwalu Sziget w Budapeszcie dodając do biletu np bezpłatne przejazdy komunikacją miejską podczas trwania festiwalu, zniżkę na wstęp do pływalni miejskiej czy na zwiedzanie miejskich atrakcji turystycznych (np muzeów). Na terenie festiwalu (na skarpie lub chociażby na rynku) również można by mocniej zaakcentować obecność miasta Płock, poprzez np ciekawie zaprojektowane "stoisko" z wymyśloną specjalnie na tę okazję atrakcją i prezentami gadżetami dla odwiedzających. Taki element po pierwsze zawsze jest miło odbierany (coś za darmo), przypomina o mieście juz poza nim (gadżet), a przede wszystkim buduje pozytywny wizerunek poprzez miłe i pozytywne emocje jakie wywoła, związane z tym, że miasto "wyszło do ludzi", obcowało z przyjezdnymi, wykazało się kreatywnością i  pozytywnym, bezpośrednim przyjęciem. 

Może są jacyś znani muzycy z Płocka? Może pod patronatem miasta można by zrobić spotkania z wybranymi artystami występującymi na festiwalu (tak jak jest to np na festiwalu Outlook w Chorwacji) ? 

Podsumowując moją spontaniczną wypowiedź, jest z pewnością jeszcze wiele możliwości na to, aby festiwal Audioriver przyczynił się do jeszcze większej promocji miasta Płock. Aby to zaistniało na pewno potrzebna są chęci, współpraca ale też większa inicjatywa i kreatywność ze strony miasta.

 

::

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Skontaktujemy się z Państwem drogą mailową. 

 

 

 

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.