wp - grudzien 2016

Poland Business Run w tym roku startuje po raz piąty!

Poland Business Run w tym roku startuje po raz piąty!

Brief.pl / Aktualności

Poland Business Run odbędzie się już we wrześniu. Tym razem uczestnicy pobiegną w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i po raz pierwszy w Gdańsku. Do tej pory Poland Business Run pomógł ponad 60 osobom w zakupie protez, dofinansowaniu rehabilitacji i konsultacji psychologicznych

-

Poland Business Run, największy charytatywny bieg biznesowy, jak co roku, ma również propozycję dla osób, które biegać nie mogą lub nie lubią. To akcja Pomagam Bardziej. Wystarczy wejść na stronę www.polandbusinessrun.pl, wybrać miasto, a następnie drużynę, za pośrednictwem której wpłaci się pieniądze. Zespół, który w danym miesiącu zgromadzi najwięcej pieniędzy, wygrywa Żółtą Koszulkę Lidera. W tym roku zaprojektował ją dla Poland Business Run duet BOHOBOCO. Wszystkie pieniądze zebrane w ramach akcji Pomagam Bardziej zostaną przeznaczone na pomoc kolejnym podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Zadaniem zespołu zarejestrowanego w Poland Business Run jest zbiórka środków i  zachęcanie swoich znajomych z pracy, rodziny i przyjaciół do wpłacania darowizn na rzecz osób po amputacjach. Znamy już pierwsze nagrodzone zespoły. W Krakowie to drużyna Crazy Blue Dragons z Kancelarii Radców Prawnych Oleś & Rodzynkiewicz. W Poznaniu najlepiej spisał się zespół  Informed Sources z Informed Sources (Polska) sp. z o.o. W Katowicach najlepsza okazała się drużyna Ambulofobicy z ADB, natomiast w Warszawie szczęśliwymi posiadaczami Żółtej Koszulki Lidera została drużyna ROSSBIEGANI z ROSSMANN. W Łodzi na podium stanęli Meridian Doradcy Kredytowi z Meridian Doradcy Kredytowi.

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety w Polsce. Od pierwszej edycji udało się zmienić życie ponad 60 osób. Bieg zainicjowały w Krakowie w 2011 r. firma UBS oraz Radisson Blu Hotel Kraków. Pierwsza edycja odbyła się także przy wsparciu firmy Luxoft, Urzędu Miasta Krakowa i Zarządu Infrastruktury Sportowej. W tym roku Poland Business Run obchodzi swoje piąte urodziny i z tej okazji przekazuje pałeczkę pomocy również lokalnym fundacjom, dzięki którym środki zebrane w trakcie biegu trafią do kolejnych potrzebujących. Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na Facebooku.

::

Fot. Facebook / Poland Business Run

Zobacz inne polecane artykuły

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Brief.pl / Inspiracje

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016
Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Wzruszają, bawią i wprowadzają nas w świąteczną atmosferę. Marki, przygotowując swoje przedświąteczne kampanie, prześcigają się w pomysłach na oryginalne, ale utrzymane w grudniowym klimacie kampanie. Postanowiliśmy sprawdzić, które z nich w tym roku najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem.

Wielcy nieznani: Martin Cooper, twórca telefonu komórkowego

Magazyn / Ludzie

Wielcy nieznani: Martin Cooper, twórca telefonu komórkowego
Wielcy nieznani: Martin Cooper, twórca telefonu komórkowego

Zgodnie z najnowszym raportem „Mobile Economy 2015”, stworzonym przez organizację GSMA, pod koniec 2014 r. ponad 3,6 mld ludzi na świecie miało wykupioną minimum jedną subskrypcję mobilną. To oznacza, że więcej niż połowa populacji ziemskiej właściwie w każdej chwili, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje, i bez żadnego wysiłku może skontaktować się z drugą osobą. Wykonując telefon czy wysyłając wiadomość tekstową za pomocą urządzenia mobilnego, rzadko kiedy zastanawiamy się jednak nad tym, kto sprawił, że czynności te są dziś nie tylko możliwe, ale również tak powszechne, że tracą na swojej wyjątkowości. Martin Cooper, wynalazca telefonu komórkowego, jest dla wielu kolejnym „wielkim nieznanym”.