Getresponse 10.2016_1

Loko, czyli pierwszy polski Tinder modowy

Loko, czyli pierwszy polski Tinder modowy

Brief.pl / Inspiracje

Dlaczego popularna aplikacja randkowa Tinder odniosła tak spektakularny sukces? Jest przede wszystkim prosta w obsłudze i ciekawi nas jej treść. Tę prawidłowość bardzo szybko zauważył polski startup, który postanowił zastosować mechanizm Tindera tworząc własną aplikację modową. Czy Loko w przyszłości ma szansę stać się nieodłącznym elementem zakupów przez Internet?

-

Kupowanie ubrań przez Internet jeszcze nigdy nie było tak proste. Polski startup stworzył aplikację mobilną, dzięki której w łatwy sposób znajdziemy w Internecie to, czego szukamy. Bez scrollowania i przeklikiwania się przez kolejne podstrony. Loko pozwala bowiem na wyszukiwanie i selekcjonowanie interesujących nas przedmiotów w taki sposób, w jaki randkowa aplikacja Tinder umożliwia dobieranie się w pary. Mechanizm jest prosty i logiczny, dzięki czemu znacznie szybciej wyszukać możemy interesujący nas przedmiot.
 
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez centrum zakupów RetalMeNot, Polacy coraz więcej zakupów robią właśnie przy pomocy aplikacji mobilnych. Jak się okazuje, najczęstszy problem dla użytków stanowi jednak nieintuicyjny rozkład witryn sklepów na urządzeniach. W aplikacji Loko ubrania będą z kolei wyświetlać się pojedynczo. Jeśli przedmiot się nie spodoba, wystarczy przesunąć go w lewo, a jeśli nas zainteresuje - w prawo. Dodatkowo preferowane przez nad rzeczy zostaną zapamiętane przez system, który przy kolejnych zakupach podpowie nam, jakie inne przedmioty mogą nas zainteresować. 

Co ciekawe, aplikacja Loko zainstalowana na naszym telefonie synchronizować będzie się z Messengerem. Wszystko po to, by móc pochwalić się znajomym wybranymi ubraniami czy dodatkami. Jak twierdzą twórcy Loko, dzięki tej opcji aplikacja będzie przypominać wizytę w stacjonarnym sklepie. W bazie aplikacji znajdziemy zarówno kolekcje największych globalnych sieciówek, jak i produkty niezależnych projektantów. Na ten moment w Loko dostępne jest ponad 200 tysięcy produktów od 1600 producentów. Te liczby mają jednak stopniowo się zwiększać. 

Aplikacja dostępna jest już w trzech krajach: Polsce, Włoszech i Indonezji. W kolejnym etapie prawdopodobnie trafi też do Francji, Niemiec, Turcji i Korei Południowej, a docelowo ma działać globalnie. Obecnie Loko aktywne jest wyłącznie na telefonach z Androidem, ale twórcy pracują już także nad wersją odpowiednią dla systemu iOS. Ta powinna pojawić się w najbliższych miesiącach. 

::


Fot. Facebook / Loko - Moda, Zakupy, Znajomi

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.