Top 4 aplikacje do skutecznej kampanii na Instagramie

Top 4 aplikacje do skutecznej kampanii na Instagramie

Brief.pl / Technologie

Jak zbudować skuteczną strategię marketingową w oparciu o Instagram? Pomocne będą narzędzia, ułatwiające zarządzanie kontem i komunikację z konsumentem. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

-

Instagram jest aktualnie niezbędnym narzędziem do przeprowadzenia skutecznej kampanii online. Na całym świecie społeczność tego serwisu, należącego do twórców Facebook, przekracza 400 mln użytkowników. Zależnie od rodzaju produktu czy usługi, grupy docelowej i sposobu komunikacji, Instagram będzie miał mniejsze lub większe znaczenie w budowaniu wizerunku marki oraz promocji. Ten serwis społecznościowy służy do tworzenia wspólnoty wokół marki, którą łączą ze sobą pasję i przede wszystkim potrzeby. Zarządzanie taką społecznością jest spójnym procesem, który wymaga założonej w filozofii marki, strategii i konkretnych działań, pozwalających zjednoczyć ludzi oraz przekonać odbiorców do zakupu.

W lutym br. Instagram wraz z aktualizacją serwisu udostępnił możliwość prowadzenia kilku kont na raz na jednym urządzeniu. Było to prawdziwą rewolucją dla marketerów oraz ludzi, którzy ze względu na typ aktywności zawodowej prowadzą kilka profilów jednocześnie. Pojawiły się jednak głosy, że rewolucja ta jest przynajmniej o kilka lat spóźniona. Instagram usłyszał również zarzuty związane z byciem najbardziej nieprzyjaznym serwisem społecznościowym dla marketingowców ze względu na bark kilku bardzo potrzebnych, wręcz niezbędnych funkcji do prowadzenia konta firmowego.

Na rynku istnieją zewnętrzne aplikacje mobilne, które pozwalają poszerzyć Instagram o kilka dodatkowych narzędzi. Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej interesujących i potrzebnych wg redakcji.

 

AppAction

Aplikacja udostępnia treści opublikowane wcześniej na Instargamie w innych kanałach social media, takich jak Facebook i Twitter. Główną zaletą jest fakt, że post, stworzony poprzez AppAction będzie wyglądał na Facebooku bardzo naturalnie i prawie nie będzie się różnił od natywnych postów. Tak samo sytuacja prezentuje się na Twitterze. Twórcy aplikacji przekonują, że zwiększa to konwersję i popularność profilu na Instagramie. Narzędzie umożliwia również prowadzenie statystyki polubień i komentarzy, które zostały pozyskane za pomocą przekierowania z wymienionych kanałów społecznościowych.

 

Social Insight

Jest to aplikacja, która potrafi zmierzyć zależności pomiędzy prawie każdym działaniem marki na Instagramie z reakcją jej użytkowników. Za pomocą Social Insight firma może uzyskać informację o tym, z jakim filtrem zdjęcia są najbardziej popularne, o jakiej tematyce, z jakimi hashtagami. Aplikacja poprowadzi również statystyki wszystkich obserwatorów, podzieli komentarze i zdjęcia wg tematyki oraz wyliczy najlepszy czas dla kolejnej publikacji.

 

Inselly

Narzędzie, które będzie przydatne dla marek, które stawiają przede wszystkim na sprzedaż produktu poprzez media społecznościowe. Inselly jest platformą, która łączy wszystkie posty na Instagramie, które de facto są ofertą. Wystarczy umieścić pod zdjęciem hashtag #inselly i zalogować się na stronę portalu w celu dodania kilku szczegółów na temat produktu. Pozwala to ominąć krok szukania oferty w sieci i zmniejszyć ryzyko związane z tym, że konsument może zdecydować się na produkt konkurencji lub po prostu się rozmyślić. Skracając online ścieżkę zakupową konsumenta, Inselly pozwala dokonać zakupu poprzez jedno kliknięcie.

 

Layout

Aplikacja pozwalająca na tworzenie kolaży z kilku zdjęć na poziomie smartfonów. Najbardziej znana z wymienionych aplikacji mogłaby się wydawać mało użyteczna w promocji marki poprzez social media. Layout jest jednak wygodnym narzędziem do budowania świadomości marki poprzez storytelling. Kolaż dodaje dynamikę do publikowanych zdjęć. Wprowadzając narrację w komunikację, firma zaprasza konsumenta do bycia częścią opowiadanej historii. Dodatkową zaletą Layout jest najwyższy poziom kompatybilności z Instagramem, ponieważ aplikacje są dziełem tych samych twórców. 

::

Foto: Fotolia/roomoftunes

 

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.