Spotkanie z Andrzejem Lubowskim

Spotkanie z Andrzejem Lubowskim

Brief.pl / Patronaty

15 czerwca br. odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Startup Masters Academy, organizowanego przez Coworking O4 w Olivia Business Centre. Rezydenci O4 będą mieli możliwość spotkać głównego gościa wydarzenia, Andrzeja Lubowskiego.

-

O gościu

Andrzej Lubowski, zamieszkały w USA doświadczony finansista oraz ekspert od zarządzania. Współpracował przez 20 lat z największymi amerykańskimi korporacjami. Jest członkiem rad nadzorczych firm w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Również jest publicystą, dziennikarzem oraz pisarzem. Jego autorstwu należą m. in takie książki, jak „Kontuzjowane mocarstwo – siła i słabości Ameryki” i „Świat 2040. Czy Zachód musi przegrać?”.

Urodził się w 1949 roku w Warszawie. W 1982 roku zamieszkał na stałe w Kalifornii w USA.  Jest absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Berkeley oraz Uniwersytetu Stanforda. Blisko 20 lat zbierał doświadczenia w amerykańskim sektorze finansowym:  przez 10 lat piastował kierownicze stanowiska w Citicorp/Citibank w Kalifornii i Nowym Jorku, przez 8 lat był szefem strategii Visy USA. Jest również cenionym doradcą organizacji non-profit. Regularnie publikuje z Gazecie Wyborczej, Polityce i Wprost. Był gościem TEDEX 2015.

Z O4 współpracuje jako mentor w ramach platformy e-learningowej dla startupów oraz małych i średnich przedsiębiorców – rezydentów przestrzeni coworkingowej O4. Program umożliwia uczestnikom zdobycie dedykowanych kompetencji i kwalifikacji, dzięki którym będą mogli efektywnie rozwijać swój biznes poza granicami kraju, np. w Dolinie Krzemowej.

 

Cel spotkania

 

Celem spotkania jest przedstawienie lokalnemu środowisku postaci gościa i jego drogę do sukcesu, jak również zaprezentowanie mentorowi pomorskiego biznesu, nauki i rozwoju. Organizatorzy mają nadzieję zainspirować przedsiębiorców do myślenia o sobie w kategoriach globalnych.  

Program e-learningowy O4 Startup Masters Academy powstał z myślą o wsparciu rezydentów O4: startupów oraz małych i średnich przedsiębiorców. Program umożliwi uczestnikom zdobycie dedykowanych kompetencji i kwalifikacji, dzięki którym będą mogli efektywnie rozwijać swój biznes poza granicami kraju, np. w Dolinie Krzemowej.

Założenia programu obejmują rozwój kompetencji w ramach czterech bloków tematycznych: finanse i biznes, go global, marketing oraz HR i zarządzanie sobą. 

O4 to kreatywna i nowoczesna przestrzeń coworkingowa. Dedykowana jest przedsiębiorcom, dla których ważna jest praca na własnych warunkach, relacje z grupą oraz dostęp do profesjonalnego zaplecza biurowego. Coworking O4 zakłada współtworzenie społeczności, która pomoże rozwinąć skrzydła firmie, opartej na wymianie doświadczeń oraz rozwoju kręgów kontrahentów. Liczne rozwiązania smart space oraz możliwości zamkniętych modułów biurowych dają każdemu szansę na wybór najlepszej opcji i dostosowanie jej do specyfiki swojej działalności.

::

Patronem medialnym wydarzenia jest magazyn "Brief".

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.