Aplikacje, które pomogą być "eko"

Aplikacje, które pomogą być "eko"

Brief.pl / Aktualności

Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na stan środowiska naszej planety. Czy technologie są w stanie pomóc w budowaniu postaw proekologicznych? Oto kilka aplikacji mobilnych, które pomogą być „eko” na co dzień.

-

Z cyklicznych badań świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski realizowanego dla Ministerstwa Środowiska wynika, że Polacy coraz częściej mówią o wzrastającej potrzebie ochrony środowiska naturalnego. Prawie połowa rodaków jako przyczynę podaje troskę o zdrowie i przyszłe pokolenia. Wierzymy również, że stan ekologii zależy przede wszystkim od jednostki i jest świadomą decyzją każdego człowieka. Jednak na drodze do bycia „eko” często stoją przeszkody finansowe, brak czasu lub świadomości problemu. Czy nowoczesne technologie potrafią wpłynąć na budowanie postaw proekologicznych? Przedstawiamy aplikacje mobilne, które mogą w tym pomóc.

 

GIVEO2

Aplikacja, która na podstawie danych z nawigacji GPS pokazuje, ile dwutlenku węgla wyprodukowaliśmy w trakcie podróży i jaki jest nasz udział w zniszczeniu środowiska. GiveO2 przelicza nadmiar CO2 i nalicza równoznaczne punkty, tworzy statystyki i mapy. Partnerzy aplikacji fundują prezenty i zniżki na produkty oraz usługi dla osób, którzy aktywnie walczą z nadmiarem dwutlenku węgla. W taki sposób twórcy aplikacji chcą poprzez element gry zakorzenić proekologiczne postawy i podkreślić znaczenie bycia eko. Jak to zrobić? Wystarczy ściągnąć aplikację i przesiąść się na rower.

 

Eko Segregator

Segregowanie śmieci zajmuje ważną pozycję na liście eko obowiązków każdego świadomego obywatela. Jest to jedna z niewielu czynności, która jest prosta w wykonaniu dla każdego z nas, a jednocześnie ma duży wpływ na nasz ekosystem. Nie jest to jednak takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Twórcy Eko Segregatora postanowili rozwiać wszystkie wątpliwości na temat segregacji odpadów. Aplikacja podpowiada, do jakiego kontenera należy wyrzucić przedmiot lub produkt, tłumaczy oznaczenia produktów, przedstawia dodatkowe informacje na temat surowców. Dodatkową atrakcją jest eko-quiz, za pomocą którego sprawdzimy, czy jesteśmy już znawcami śmieciowego tematu.

 

Eco-Terytorium

Aplikacja rosyjskich twórców służy do zlokalizowania eko-miejsc na mapie miasta. Eco-Terytorium pomoże znaleźć miejsca rekreacyjne takie jak parki czy lasy, sklepy z eko żywnością i ekologicznymi ubraniami, najbliższe miejsca recyklingu, organizację zajmujące się ochroną środowiska, a nawet najbliższy kosz! Wszystkie punkty zostaną zaznaczone na mapie. Eco- Terytorium zawiera funkcję nawigacji, zaprowadzi nas do interesujących nas miejsc, pokaże strony internetowe i numery telefonów. Aplikacja na razie jest dostępna tylko dla mieszkańców wybranych miast.

 

Live Green

Aplikacja została stworzona w ramach kampanii społecznej Green Cross Poland. Jest lifestylowym narzędziem, które pozwala wprowadzić zasady bycia eko w naszą codzienność i promuję świadome wybory. Live Green jest swoistą encyklopedią o ekologicznym trybie życia, znajdziemy tak porady, ciekawostki, bazę ekologicznych znaków, które często są umieszczane na opakowaniach produktów czy metkach. Live Green może okazać się bardzo przydatna: za pomocą aplikacji sprawdzimy, czy ryba, którą mamy zamiar kupić w sklepie, nie należy do wymierającego gatunku, czy kosmetyki zawierają szkodliwe konserwanty i barwniki oraz były testowane na zwierzętach, czy żywność jest ekologiczna i posiada certyfikat eko hodowli, jakie warzywa i owoce warto kupić w konkretnej porze roku. Aplikacja podpowie również, jak podróżować i prowadzić gospodarstwo domowe oszczędzając przy tym środowisko i,przy okazji, swój portfel.

 

::

 

Foto: Fotolia/Sergey Nivens

 

Zobacz inne polecane artykuły

Oddaj pracownikom władzę

Magazyn / Inspiracje

Oddaj pracownikom władzę
Oddaj pracownikom władzę

Czy można prowadzić firmę, nie podejmując żadnej decyzji? Czy dobrym pomysłem jest ujawnienie wysokości pensji wszystkich pracowników, a co więcej, danie im możliwości samodzielnego przyznawania sobie wynagrodzenia? Czy firma bez siedziby głównej i biura ma szansę przetrwać na rynku? Chociaż może się wydawać, że każdy prezes na powyższe pytania bez zastanowienia odpowiedziałby przecząco, przykłady takich firm, jak Semco czy Xtech.pl, pokazują, że byłyby to odpowiedzi nieuzasadnione.

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.

Wychowaj sobie konsumenta

Magazyn / Aktualności

Wychowaj sobie konsumenta
Wychowaj sobie konsumenta

Jak zbudować pozycję eksperta w umysłach konsumentów? Jak uskutecznić proces generowania leadów i wzbudzić zainteresowanie marką? W strategii content marketingowej warto znaleźć miejsce na white paper, czyli...? Mowa o użytecznej treści z górnej półki.