5 technologii dla dzieci

5 technologii dla dzieci

Brief.pl / Technologie

Nowe technologie odgrywają coraz większą rolę w wychowaniu dzieci. Potrafią zmieniać nawyki, bawić i edukować. Przedstawiamy zestawienie pięciu technologii, które mogą przyjść na pomóc rodzicom.

-

Wszechobecna digitalizacja i szybki rozwój technologiczny powodują, że obecnie dzieci nie potrafią wyobrazić sobie życia bez komputera, smartfonu czy tabletu, które stają się łatwo dostępnymi zabawkami. Młodzi ludzie, ciekawi otaczającego ich świata, skupiają uwagę na przedmiotach dynamicznych, kolorowych, wydających niezwykłe dźwięki. Pod tym względem książka czy plastikowa zabawka ustępują multimedialnym gadżetom, które oferują ciągle zmieniający się obrazek.  

Rodzic nowoczesny

Z badań przeprowadzonych kilka lat temu przez Research.NK wynikało, że 70 proc. zbadanych rodziców daje swoim dzieciom w wieku 1-10 lat tablet lub smartfon z myślą, że jest to dobry sposób na udaną zabawę. 50 badanych proc. uważa, że urządzenia mobilne sprawdza się jako narzędzie edukacyjne. Z badania wynikało także, że 75 proc. dzieci w wieku od 1 roku do 10 lat korzysta kilka razy w tygodniu z urządzeń mobilnych. Biorąc pod uwagę ciągły rozwój technologiczny i popularność smartfonów i tabletów, można śmiało stwierdzić, że ten trend ma tendencję rosnącą i obecnie jeszcze więcej rodziców decyduje się na udostępnienie gadżetów coraz młodszemu dziecku. To właśnie dlatego, że tak zwane pokolenie cyber dzieci jest najczęściej wychowywane przez cyber rodziców, „heavy userów" mediów społecznościowych i szerokopojętej  technologii, która nie kończy się na telefonach i komputerach.

W ciągu ostatnich kilku lat na rynku pojawiło się dużo podręcznych rozwiązań technologicznych dla dzieci, które niosą w sobie walor rozrywkowy, ale często również edukacyjny. Potrafią nawet „dbać” o zdrowie dziecka i przyzwyczajać do korzystnych nawyków. 

Poniżej kilka nowoczesnych rozwiązań, którym warto się przyjrzeć. 

Magia dźwięku

Moff to innowacyjna bransoletka, która pozwala zmienić każdy przedmiot w otoczeniu w interaktywną zabawkę poprzez dźwięk. Moff wykrywa ruch i pozwala na wybranie jednego z kilkudziesięciu dostępnych dźwięków np. instrument muzyczny, śpiew, gotowanie, walka na miecze, baseball itd. Wystarczy założyć bransoletkę i zostać gwiazdą rocka czy ninja-mistrzem. Bransoletka wspiera rozwój wyobraźni dziecka, ponieważ nie oferuje gotowej zabawki – pozwala na stworzenie własnej gry. Dostępna jest w kilku jaskrawych kolorach. 

Źródło: Moff Band 

Wirtualna rzeczywistość

 Wirtualna rzeczywistość jest technologią, w której nadzieję pokładają największe korporację na świecie, takie jak Samsung czy Facebook. View-Master to nowoczesne  rozwiązanie dla dzieci, bazujące na technologii VR. Cyfrowa „magia” sprawia, że dziecko może poznawać świat z innej strony i nawet podróżować w czasie. Wystarczy pobrać aplikację i umieścić telefon w okularach View-Master. Dzięki technologii 360 °dzieci będą mogły wchodzić w interakcje z nieznanymi przed tym zwierzętami czy zwiedzić miasto na innym kontynencie.

 Źródło: ViewMaster

Graj o zdrowie

Gigant farmaceutyczny Bayer we współpracy z wydawcą gier Nintendo stworzyli rozwiązanie dla dzieci z cukrzycą. Oferują oni system monitorowania poziomu cukru we krwi DIDGET. Glukometr  można podłączyć do przenośnej konsoli Nintendo DS. W taki sposób chore dzieci są zachęcane do regularnego sprawdzania poziomu cukru we krwi. Poprawna częstotliwość badania przekłada się na otrzymanie dodatkowych punktów lub odblokowanie nowych poziomów gry na konsoli. 

 

Źródło: Lorraine Sisto 

Skupić się na zadaniu

Kolejnym pomocnym narzędziem  stworzonym z myślą o dzieciach jest WatchMinder. Został on opracowany przez psychologa dziecięcego, który specjalizuje się w problemach koncentracji. W czasach, kiedy różnorodne bodźce walczą o uwagę dziecka, skupienie się na odrabianiu lekcji jest nie lada wyzwaniem. WatchMinder pozwala zaprogramować wysyłanie dyskretnych sygnałów w ciągu dnia, które będą przypominać o wykonaniu określonych zadań. Bransoletka również służy do modyfikowania lub wzmocnienia konkretnych zachowań dzieci. WatchMinder pomoże również w zaplanowaniu i przypomnieniu grafika przyjmowania leków w trakcie dnia.

 

Źródło: Larry Becker

 

Więcej ćwiczeń

 Jak przekonać dziecko w czasach gier komputerowych, ze sport na podwórku może być świetną zabawą? Firma GeoPalz stworzyła bezprzewodowe urządzenie iBitz, które ma na celu zmotywować całą rodzinę z dziećmi do częstszego wysiłku fizycznego. Urządzenie można podłączyć do smartfona lub tabletu za pomocą technologii Bluetooth. Dostępne są dwie wersje aplikacji: dla dorosłych oraz dla dzieci. Główny bohater aplikacji jest tak zwanym awatarem małego użytkownika. Poziomy gier, zadania i punkty awatara zależą bezpośrednio od wyników sportowych dziecka.

 

Źródło: geopalz

::

Foto: Fotolia/ Monkey Business

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.