Jak zwiększyć sprzedaż nie wydając na reklamę?

Jak zwiększyć sprzedaż nie wydając na reklamę?

Brief.pl / Inspiracje

Pytanie o to, jak poprawić wyniki sprzedaży męczy wielu przedsiębiorców i ich współpracowników. Od skuteczności metody, na jaką się zdecydują, bardzo często zależy dalsze funkcjonowanie firmy, a także utrzymanie bezcennych, pozytywnych relacji z partnerami biznesowymi, jak również renoma danej marki.

-
SPONSOROWANE

Trudne dylematy przedsiębiorców

Jest to bardzo poważny, złożony problem, z którym wcześniej czy później musi się zmierzyć każdy właściciel przedsiębiorstwa. Szukając sposobów na zwiększenie sprzedaży, bardzo często właściciele decydują się na kampanię reklamową, która jest popularną metodą stosowaną w celu poprawienia wyników w tym zakresie. Jej popularność jednak niekoniecznie oznacza skuteczność.

Dlatego też zanim zdecydujemy się na tak ryzykowną inwestycję, warto rozważyć inne możliwości, które, jak pokazują badania, okazują się być dużo skuteczniejszymi sposobami na zwiększenie sprzedaży. Mowa tutaj oczywiście o programach lojalnościowych, stosowanych obecnie jako jedno z najskuteczniejszych narzędzi wsparcia sprzedaży dostępnych na rynku usług, o których poczytasz więcej na http://sodexolojalnosc.pl/lojalnosc/


Ekonomiczne rozwiązania ratujące budżet

Takie skuteczne rozwiązanie przedstawia firma Sodexo. Proponowane przez nią programy lojalnościowe to niezwykle skuteczne narzędzia wsparcia sprzedaży, które doceniło już wielu przedsiębiorców. Programy lojalnościowe osiągają tak dobre wyniki między innymi za sprawą:

=> elastyczności,
=> kompleksowości,
=> profesjonalnego wsparcia specjalistów Sodexo (obejmują również wsparcie prawno-podatkowe),
=> rozbudowanych narzędzi komunikacyjnych,
=> obszernego katalogu nagród.

Wygrywają one z reklamą także jeśli chodzi o cenę i oczywiście wyniki. W programach firmy Sodexo organizator ponosi koszty związane wyłącznie z wynikami, a nie z samą obsługą przedsięwzięcia. Poza tym kampania reklamowa to droga i w rzeczywistości ryzykowna inwestycja. Przedsiębiorca nie ma praktycznie żadnego wpływu na jej wynik. Natomiast w przypadku programów lojalnościowych może on przez cały czas ich trwania na bieżąco monitorować przebieg akcji oraz kontaktować się z jego uczestnikami.

Ponadto na bieżąco docierają do niego raporty o osiąganych wynikach, dzięki którym ma on możliwość dokonywania zmian i poprawek wraz ze zmianą oczekiwań i sytuacji w firmie. Dobrym rozwiązaniem jest też opracowanie przez profesjonalistów firmy Sodexo specjalnego kalkulatora kosztów zwrotu inwestycji, który pozwala na zestawienie poniesionych kosztów z osiągniętymi wynikami.


Skuteczność poparta doświadczeniem - Sodexo

Tak kompleksowa i skuteczna propozycja firmy Sodexo to zasługa wieloletniego doświadczenia, które wyróżnia przedsiębiorstwo. Zasięg jego działania to aż 80 krajów całego świata i miliony zadowolonych klientów. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również polityka firmy, a także zasady, które stanowią mocne filary przedsiębiorstwa, m.in. zasada „know-how”, czyli swobodna wymiana doświadczeń pomiędzy pracownikami. Wszystkie te elementy cechujące Sodexo to gwarancja skuteczności i profesjonalizmu, które znajdują odzwierciedlenie w proponowanych przez nią rozwiązaniach.

Przykładem jednego z nich może być obszerny katalog nagród opracowany przez firmę. Indywidualne projektowanie programów, które je wyróżnia, dotyczy nie tylko jasnego sprecyzowania grupy docelowej, ale i odpowiedniego doboru sposobów gratyfikacji aktywnych uczestników. Katalog obejmuje aż 1500 pozycji, które przez czas trwania programu widoczne są na specjalnej platformie on-line, dostępnej przez cały czas dla wszystkich biorących udział w akcji.

Dzięki temu klienci mogą sami wybierać, o którą nagrodę chcą zawalczyć i swobodnie wymieniać zgromadzone punkty. Ponadto doskonała logistyka programów lojalnościowych Sodexo obejmuje również bezpośrednią dostawę wybranej nagrody pod wskazany adres uczestnika. Takie personalne podejście do klienta pozwala na zwiększenie jego lojalności i przywiązania danej marce, w rezultacie skutecznie zwiększając sprzedaż.

Zobacz inne polecane artykuły

Oddaj pracownikom władzę

Magazyn / Inspiracje

Oddaj pracownikom władzę
Oddaj pracownikom władzę

Czy można prowadzić firmę, nie podejmując żadnej decyzji? Czy dobrym pomysłem jest ujawnienie wysokości pensji wszystkich pracowników, a co więcej, danie im możliwości samodzielnego przyznawania sobie wynagrodzenia? Czy firma bez siedziby głównej i biura ma szansę przetrwać na rynku? Chociaż może się wydawać, że każdy prezes na powyższe pytania bez zastanowienia odpowiedziałby przecząco, przykłady takich firm, jak Semco czy Xtech.pl, pokazują, że byłyby to odpowiedzi nieuzasadnione.

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.