wp - grudzien 2016

Dlaczego warto inwestować w video content marketing?

Dlaczego warto inwestować w video content marketing?

Brief.pl / Wiedza

- Wideo to współczesny język komunikacji pierwszego wyboru, dlatego też powinien być pierwszym wyborem dla marek. Dla pokolenia "Z" nagrywanie wideo jest czymś tak naturalnym, jak oddychanie - uważa Jakub Kaliciński, twórca, dyrektor kreatywny, Fog Content Agency; współwłaściciel, Grupa Kalicinscy.com, który już 12 kwietnia poprowadzi szkolenie z video content marketingu.

-

Dlaczego warto realizować działania video content marketingowe?

Badania dowodzą, że 75 proc. ludzi wybierze film zamiast książki opowiadającej te same historie. To samo tyczy się artykułów, wiedzy czy wszelakich informacji w formie tekstowej.

Wideo to współczesny język komunikacji pierwszego wyboru, dlatego też powinien być pierwszym wyborem dla marek. Konsumenci przechodzą nawet z komunikacji tekstowej drogą SMS-ową, na rzecz prostych komunikatów wideo Snapchata. Dla pokolenia "Z" nagrywanie wideo jest czymś tak naturalnym, jak oddychanie. Już ten fakt powinien przemawiać za rozważeniem komunikacji video-contentowej, bo marki powinny mówić do konsumentów możliwie najbardziej przystępnym i uniwersalnym językiem.

Co w takim razie z reklamą TV, przecież to też jest wideo...

Różnica pomiędzy „contentem”, a reklamą to sposób nadawania – czy może podawania tych dwóch form. Reklama aktywnie, a nawet agresywnie, walczy o uwagę widza, nierzadko uciekając się do zabiegów czysto formalnych, tylko po to, aby wybrzmiał i został zapamiętany krótki przekaz, cecha produktu, cena, promocja itp. Przeważnie informacja, która ma wybrzmieć, nie jest atrakcyjna dla widza – atrakcyjna za to jest forma, skecz, historyjka i wszystko to, co zespół kreatywny wymyśli, żeby tę informację sprzedać.

W przypadku contentu historia jest zupełnie odwrotna, tu materiał sam w sobie jest wartościowy dla widza, ma być odpowiedzią na jego potrzeby, dostarczać emocji, śmiechu, wzruszenia… Tutaj zainteresowany widz sam trafia na treści lub zostają mu one polecone przez innego widza, właśnie dlatego, że przedstawiają realną, namacalną wartość.

Parafrazując, czy warto realizować komunikację opartą na zrozumiałym, przystępnym języku pierwszego wyboru, w dodatku wartościową dla odbiorcy?

::

Kuba Kaliciński - twórca i dyrektor kreatywny agencji videomarketingu Fog Conetnt Agency, współwłaściciel Grupy Kalicinscy.com. Z branżą marketingu związany od dziesięciu lat. Tworzył komunikację video dla takich marek jak Skoda, Ikea, Red Bull, Tchibo, Knorr, Dove i Castrol. Oprócz tworzenia strategii obecności marek poprzez video w Internecie, pracuje aktywnie jako producent, reżyser, operator i scenarzysta. W pracy kieruje się dewizą, „ludzie nie oglądają reklam tylko to, co ich interesuje..."

Podczas cyklu szkoleń Kuba Kaliciński poprowadzi szkolenie pt.: Video marketing - kanały, formaty, content. Jak się w tym nie zgubić? Kiedy? 12 kwietnia. Gdzie? VICE Poland, Mazowiecka 9, Warszawa. Sprawdź, kto jeszcze poprowadzi szkolenia tego dnia.

Czego nauczysz się podczas szkolenia?  

• Dowiesz się, jak dobrać optymalne kanały komunikacji w social media do promocji marki poprzez wideo.
• Poznasz formaty wideo dostępne w kanałach social media.
• Zrozumiesz, jaka jest zależność pomiędzy kosztami a jakością w content video.
• Dowiesz się, jak produkować content video nie tylko pod kampanie, ale tak, aby angażował konsumentów na dłużej.


ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Dowiedz się więcej o cyklu szkoleń

Zobacz inne polecane artykuły

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Brief.pl / Inspiracje

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016
Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Wzruszają, bawią i wprowadzają nas w świąteczną atmosferę. Marki, przygotowując swoje przedświąteczne kampanie, prześcigają się w pomysłach na oryginalne, ale utrzymane w grudniowym klimacie kampanie. Postanowiliśmy sprawdzić, które z nich w tym roku najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem.

Warszawski car sharing dla osób prywatnych

Brief.pl / Aktualności

Warszawski car sharing dla osób prywatnych
Warszawski car sharing dla osób prywatnych

4Mobility, po uruchomieniu usługi car sharingu, czyli auta na minuty dla klientów biznesowych, rozszerza swoją ofertę na użytkowników prywatnych, a tym samym sprawia, że Warszawa dołącza do grona miast z car sharingiem dostępnym dla każdego. Od teraz osoby zainteresowane skorzystaniem z usługi mogą w prosty sposób zarezerwować wybrany pojazd. Samochód można odebrać w jednej z 20 baz na terenie miasta, otwierając go smartfonem.