Oto 50 najbardziej kreatywnych w biznesie 2016

Oto 50 najbardziej kreatywnych w biznesie 2016

Brief.pl / Aktualności

Już po raz szósty „Brief” publikuje ranking 50 najbardziej kreatywnych w biznesie. Z długiej listy twórczych Polaków wybraliśmy tych, którzy, naszym zdaniem, wyróżniają się nieszablonowym myśleniem i podejściem do biznesu, co pozwala im być zawsze o krok przed konkurencją.

-

7 marca 2016 roku w Sound Garden Hotel odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy laureatów rankingu. Wręczenie wyróżnień poprzedziła dyskusja o tym, czy kreatywności można się nauczyć. Paneliści rozmawiali także o tym, jakie są w Polsce szanse na stworzenia warunków rozwijania kompetencji, które są niezbędne do rozwoju innowacyjności. W debacie udział wzięli: Agnieszka Majchrzak, Idea Bank; Michał Chromiński, Poczta Polska; Małgorzata Wójcik, LeKam; Adam Plona, Wirtualna Polska.

"Brief” tradycyjnie wyróżnił zarówno osoby zarządzające dużymi firmami działającymi na kilku rynkach, jak i przedstawicieli sektora MSP i start-upowców. Tym, co łączy te postaci - bez względu na skalę i obszar działania - jest niesztampowe podejście do biznesu, dzięki któremu osiągają sukcesy, będąc o krok przed konkurencją.

- Niektórzy widzą w nich szaleńców, ale my dostrzegamy w nich geniusz, ponieważ są to ludzie na tyle szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat. I faktycznie są tymi, którzy go zmieniają, popychając ludzkość do przodu – mówi o wyróżnionych Grzegorz Kiszluk, redaktor naczelny magazynu „Brief”, odnosząc się do słów  Steva Jobsa.

W pierwszej trójce tegorocznej, szóstej już edycji rankingu 50 najbardziej kreatywnych w biznesie znaleźli się:

Stefan Batory, iTaxi, Booksy

 

 

Jeden z najbardziej doświadczonych polskich przedsiębiorców działających w sektorze tzw. nowych technologii. Absolwent matematyki na Politechnice Warszawskiej od ponad 15. lat aktywnie wpływa na wizerunek polskiego biznesu internetowego – bywa nazywany jednym z najważniejszych organizatorów tejże sfery w naszym kraju.

Dzisiaj nazwisko tego przedsiębiorcy kojarzone jest przede wszystkim z dwiema aplikacjami mobilnymi – bardziej popularną w Polsce iTaxi, służącą do sprawnego zamawiania taksówek, oraz Booksy, oferującą możliwość rezerwowania wizyt w salonach usługowych, jak choćby salonach fryzjerskich, kosmetycznych czy masażu. Drugi w kolejności projekt, który wystartował w Stanach Zjednoczonych w 2014 r., dziś działa w ponad 30. krajach na całym świecie, w tym również w Polsce, na tyle spodobał się inwestorom, że w sierpniu ubiegłego roku firmie udało się pozyskać ponad 3 mln zł. dofinansowania. Batorego doceniliśmy za konsekwentne i skuteczne rozwijanie kolejnych pomysłów na biznes, wszechstronność podejmowanych działań oraz odwagę przy ich realizacji.

::

Tomasz Krajewski, SkyCash

 

Choć Tomasz Krajewski funkcję prezesa zarządu SkyCash pełni zaledwie od października 2014 r., to efekty jego sprawnego kierowania firmą są już teraz bardzo wyraźne. W tegorocznym zestawieniu „Deloitte Technology Fast 50”, prezentującym najszybciej rosnące spółki z regionu EMEA, firma SkyCash, będąca największym polskim systemem płatności mobilnych, zajęła drugie miejsce, stając się tym samym najdynamiczniej rozwijającym się przedsiębiorstwem technologicznym w Polsce. Warto również zauważyć, że pod koniec września ubiegłego roku liczba pobrań aplikacji na urządzenia z systemem Android przekroczyła 2 mln, a zgodnie z szacunkami firmy liczba transakcji dokonanych za pomocą aplikacji oscylowała wokół 6 mln.

 

Mariusz Ciepły, Livechat Software

 


Mariusz Ciepły jest jednym z założycieli i głównych akcjonariuszy spółki LiveChat Software. Funkcję prezesa zarządu pełni od 2010 r. Jest też członkiem rad nadzorczych spółek Venture Incubator, Time Solutions oraz Wakepark.
Firma informatyczna, tworząca oprogramowanie dla biznesu, LiveChat Software działa we Wrocławiu od 2002 r. Od tego czasu dokonała niezwykłego skoku rozwojowego. W kwietniu 2014 r. zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a w listopadzie 2015 r. jej kapitalizacja przekroczyła poziom 1 mld zł.

Dziś firma działa na rynku globalnym, a z jej rozwiązania LiveChat, służącego do bezpośredniej komunikacji w internecie w czasie rzeczywistym pomiędzy odwiedzającym stronę WWW a jej właścicielem, korzysta obecnie 13,5 tys. firm, instytucji i urzędów z ponad 130. krajów. Spółka większość sprzedaży generuje w USA oraz Wielkiej Brytanii, a w gronie jej klientów znajdziemy m.in. Orange, Adobe, Samsung, Tele2, NetApp, Kaspersky Lab, Macy’s, Pizza Hut, PBS czy Air Asia.


Pełną listę laureatów znajdziecie tutaj!

 

Sylwetki 50. najbardziej kreatywnych w biznesie wg "Briefu" przedstawione zostały także na łamach lutowego wydania magazynu.

::

 

O rankingu:

Kreatywność jest czynnikiem, który obok innowacyjności i przedsiębiorczości silnie wpływa na możliwość osiągnięcia sukcesu w biznesie. Wierzymy, że firmy, które oferują niekonwencjonalne rozwiązania oraz produkty, mają największą szansę stać się liderami w swojej dziedzinie. W związku z tym, od sześciu lat magazyn „Brief” publikuje ranking osób stojących za powodzeniem tych przedsiębiorstw. Doceniamy zarówno przedstawicieli firm działających lokalnie, jak i tych, które zdobywają rynki światowe. Choć prowadzą biznes na różną skalę i w różnych obszarach, łączy ich jedno: konsekwentne podążanie w wyznaczonym przez siebie kierunku. To właśnie oni swoim działaniem i twórczą postawą wpisują się w przyjmowaną przez nas definicję kreatywności w biznesie.

 ::

 

Zobacz także:

Kreatywni 2015

Kreatywni 2014

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.