Warc 2016: 5 najlepszych kampanii marketingowych ze świata

Warc 2016: 5 najlepszych kampanii marketingowych ze świata

Brief.pl / Inspiracje

Międzynarodowy serwis Warc.com, poświęcony komunikacji marketingowej, reklamie i ekonomii opublikował wyniki dorocznego raportu dotyczącego najlepszych firm, marek i kampanii marketingowych na świecie. Serwis opublikował także listy najlepszych lokalnych rynków. W 2016 roku Polska zajęła 14. pozycję, awansując z miejsca 17. Wśród 100 najlepszych kampanii marketingowych nie znalazła się żadna z Polski. Poniżej prezentujemy listę 5 najlepszych projektów.

-

Rankingi Warc100 powstaje w oparciu o takie kryteria jak: kreatywność, efektywność, strategia, liczba zdobytych nagród oraz wpływ na zmiany zachowań konsumentów. W zestawieniu pojawiły sie projekty, które były realizowane w 2015, 2014, a nawet w 2013 roku.

1. „Penny the Pirate”
Marka: OPSM (Australia)
Agencje: Saatchi & Saatchi/OMD

Kampania sieci salonów optycznych OPSM miała na celu zwiększenie liczby przeprowadzonych badań wzroku u dzieci. Przy współpracy z Uniwersytetem w Melbourne została stworzona aplikacja, która pozwala rodzicom w prosty sposób sprawdzić wzrok swoich pociech. Była ona udostępniona bezpłatnie i za jej pośrednictwem przebadano ponad 300 tysięcy dzieci.

::

2. „#LikeAGirl”
Marka: Always (globalnie)
Agencje: Leo Burnett/Starcom Mediavest Group

Inicjatywa Always #LikeAGirl otrzymała w 2015 roku tytuł najczęściej nagradzanej kampanii PR na świecie. Projekt miał na celu walkę ze stereotypowym sformułowaniem „like a girl”.

::

3. „Project Architeuthis”
Marka: America’s Navy (USA)
Agencja: Campbell Ewald

To ciekawa akcja wspierająca rekrutację kryptologów do marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych. Wykorzystano w niej media społecznościowe: Facebook, Twitter, Instagram i Tumblr, w których były zamieszczane zagadki i zadania do rozwiązania

::


4. „Inglorious Fruits and Vegetables”
Marka: Intermarche (Francja)
Agencja: Marcel


Kampania sieci sklepów miała na celu zmniejszenie ilości wyrzucanego jedzenia, poprzez przekonanie konsumentów, że brzydkie i dziwnie wyglądające owoce i warzywa są tak samo smaczne, jak te ładne i nieskazitelne. Sieć postanowiła kupować warzywa i owoce, które nie przechodzą kontroli jakości w innych sklepach, i sprzedawać je u siebie w cenie niższej o 30 proc.::


5. „Live Test Series”
Marka: Volvo (Szwecja)
Agencja: Forsman & Bodenfors


To właśnie z tej kampanii pochodzi spot, w którym wystapił Jean-Claude Van Damme.


::

Rankingi WARC100 dostępne są pod linkiem: http://www.warc.com/warc100.100.

Zobacz inne polecane artykuły

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.

Wychowaj sobie konsumenta

Magazyn / Aktualności

Wychowaj sobie konsumenta
Wychowaj sobie konsumenta

Jak zbudować pozycję eksperta w umysłach konsumentów? Jak uskutecznić proces generowania leadów i wzbudzić zainteresowanie marką? W strategii content marketingowej warto znaleźć miejsce na white paper, czyli...? Mowa o użytecznej treści z górnej półki.

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

Brief.pl / Aktualności

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube
YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

YouTube ogłasza listę reklam, które w 2016 r. zdobyły największą popularność wśród użytkowników z Polski, jak i całej Europy. 10 filmów tylko z polskiego zestawienia zanotowało ponad 100 lat łącznego czasu oglądania. Niekwestionowanym zwycięzcą rodzimego rankingu jest Allegro - zajęło wszystkie trzy miejsca na podium z wideo: Czego szukasz w Święta? | English for beginners, które znalazło się również w europejskim podsumowaniu, Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY 2.0. Allegro oraz Legendy Polskie. Film Operacja Bazyliszek. Allegro. Na listę trafiła także kolejna część sagi o polskich legendach, czyli Legendy Polskie. Film Jaga. Allegro, plasując się na piątej pozycji.