Jak zapakować? Trendy w świecie identyfikacji wizualnej produktów

Jak zapakować? Trendy w świecie identyfikacji wizualnej produktów

Brief.pl / Inspiracje

"Opakowanie to nie wszystko, liczy się to, co jest w środku". Trudno nie zgodzić się z tym powiedzeniem, jednak z drugiej strony opakowanie jest ważnym elementem składającym się na wizerunek marki. Dzięki niemu firmy mogą podkreślić wyjątkowość produktu i wyróżnić się na tle konkurencji. Zapraszamy do lektury tekstu, w którym przedstawiamy wybrane trendy w tworzeniu opakowań.

-

 

Minimalizm

 

Minimalistyczny styl od wielu lat zajmuje mocną pozycje w świecie designu, a liczba fanów tego stylu ciągle rośnie. Nie przez przypadek. Piękno kryje się w prostocie.

 

 

 

 

Szkic

 

W erze komputerów, napisy i rysunki wykonane ręcznie przykuwają uwagę. Taki styl nie pasuje do każdej marki, niemniej jednak może być udanym  rozwiązaniem dla produktów skierowanych dla młodszej grupy wiekowej. Ręcznie napisany tekst czy narysowany obrazek na opakowaniu pokazuje, że za marką stoi osoba twórcza, gotowa do niestandartowych rozwiązań.

 

 

 

  

W stylu Kraft

 

Zazwyczaj papier typu Kraft jest atrybutem kojarzonym z pocztą, najczęściej jest wykorzystywany do pakowania przesyłek. Ostatnio marki coraz częściej sięgają po ten materiał, żeby stworzyć oryginalne opakowanie dla swojego produktu. Nie bez powodu. Papier Kraft jest bardzo elastyczny, wytrzymały i eko, co często jest gwarancją pozytywnej oceny konsumentów i świadczy o społecznej odpowiedzialności marki. 

Te cechy czynią papier typu Kraft dobrym rozwiązaniem dla zapakowania żywności, ale też różnorodnych modnych dodatków, itd.

 

 

 

 

Karton nowej generacji

 

Kartonowe opakowanie nie jest niczym nowym i frimy chętnie wykorzystują ten materiał. Przykładowo McDonalds z myślą o zakochanych w rowerach Duńczykach stworzył McBike – opakowanie zamówienia na wynos można zawiesić na kierownicy roweru. 

 

 

 

 

Twórcze podejście

 

Zawsze aktualne jest wprowdzenie bardzo kreatywnego, zaskakującego opakowania dla swojego produktu.  

Firma Innovative Design Service zaproponowała rozwiązanie dla marek produkujących napoje - opakowanie będące szklanką i butelką jednocześnie.

 

Marka Gloji stworzyła opakowanie w kształcie żarówki, żeby zaprezentować swój naturalny sok z dodatkami jagód goji, który "daje kopa" i sprawia, że konsument "świeci się" od rozpierającej go energii.

 

 

Marka Festina, produkująca ekskluzywne zegarki,  za pomocą opakowania podkreśliła ważną cechę produktu - wodoodporność. Zegarki były sprzedawane w opakowaniach napełnionych wodą! 

 

Marka Nike, znana z kreatywnych rozwiązań, zaprojektowała pudełko do butów, które wygląda jak stadion. 

 

 

Opakowania soków inspirowane naturą. 

 

Designer Soon Mo Kang wymyślił Hanger Tea - opakowanie herbaty w kształcie szafy. Każda torebka to t-shirt na małym wieszaku.

 

 

Bez opakowania?

 

Następnym krokiem po popularnym minimalistycznym stylu jest…. pozbycie się opakowań.

W Warszawie znajdziemy sklep, w którym kupimy produkty „z natury” - bez zbędnych opakowań. Pojemniki możemy zabrać z domu lub zakupić na miejscu. Jest to swoisty powrót do koncepcji bazaru, gdzie liczy się jakość i zawartość. 

 

Każda metoda jest dobra na to, żeby się odróżnić od konkurencji, ale jak wyróżnią swój produkt właściciele „Nagie z Natury”, kiedy podobnych sklepów będzie więcej? Może będą musieli sięgnąć po wyżej wymienione trendy...

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.