Jak zapakować? Trendy w świecie identyfikacji wizualnej produktów

Jak zapakować? Trendy w świecie identyfikacji wizualnej produktów

Brief.pl / Inspiracje

"Opakowanie to nie wszystko, liczy się to, co jest w środku". Trudno nie zgodzić się z tym powiedzeniem, jednak z drugiej strony opakowanie jest ważnym elementem składającym się na wizerunek marki. Dzięki niemu firmy mogą podkreślić wyjątkowość produktu i wyróżnić się na tle konkurencji. Zapraszamy do lektury tekstu, w którym przedstawiamy wybrane trendy w tworzeniu opakowań.

-

 

Minimalizm

 

Minimalistyczny styl od wielu lat zajmuje mocną pozycje w świecie designu, a liczba fanów tego stylu ciągle rośnie. Nie przez przypadek. Piękno kryje się w prostocie.

 

 

 

 

Szkic

 

W erze komputerów, napisy i rysunki wykonane ręcznie przykuwają uwagę. Taki styl nie pasuje do każdej marki, niemniej jednak może być udanym  rozwiązaniem dla produktów skierowanych dla młodszej grupy wiekowej. Ręcznie napisany tekst czy narysowany obrazek na opakowaniu pokazuje, że za marką stoi osoba twórcza, gotowa do niestandartowych rozwiązań.

 

 

 

  

W stylu Kraft

 

Zazwyczaj papier typu Kraft jest atrybutem kojarzonym z pocztą, najczęściej jest wykorzystywany do pakowania przesyłek. Ostatnio marki coraz częściej sięgają po ten materiał, żeby stworzyć oryginalne opakowanie dla swojego produktu. Nie bez powodu. Papier Kraft jest bardzo elastyczny, wytrzymały i eko, co często jest gwarancją pozytywnej oceny konsumentów i świadczy o społecznej odpowiedzialności marki. 

Te cechy czynią papier typu Kraft dobrym rozwiązaniem dla zapakowania żywności, ale też różnorodnych modnych dodatków, itd.

 

 

 

 

Karton nowej generacji

 

Kartonowe opakowanie nie jest niczym nowym i frimy chętnie wykorzystują ten materiał. Przykładowo McDonalds z myślą o zakochanych w rowerach Duńczykach stworzył McBike – opakowanie zamówienia na wynos można zawiesić na kierownicy roweru. 

 

 

 

 

Twórcze podejście

 

Zawsze aktualne jest wprowdzenie bardzo kreatywnego, zaskakującego opakowania dla swojego produktu.  

Firma Innovative Design Service zaproponowała rozwiązanie dla marek produkujących napoje - opakowanie będące szklanką i butelką jednocześnie.

 

Marka Gloji stworzyła opakowanie w kształcie żarówki, żeby zaprezentować swój naturalny sok z dodatkami jagód goji, który "daje kopa" i sprawia, że konsument "świeci się" od rozpierającej go energii.

 

 

Marka Festina, produkująca ekskluzywne zegarki,  za pomocą opakowania podkreśliła ważną cechę produktu - wodoodporność. Zegarki były sprzedawane w opakowaniach napełnionych wodą! 

 

Marka Nike, znana z kreatywnych rozwiązań, zaprojektowała pudełko do butów, które wygląda jak stadion. 

 

 

Opakowania soków inspirowane naturą. 

 

Designer Soon Mo Kang wymyślił Hanger Tea - opakowanie herbaty w kształcie szafy. Każda torebka to t-shirt na małym wieszaku.

 

 

Bez opakowania?

 

Następnym krokiem po popularnym minimalistycznym stylu jest…. pozbycie się opakowań.

W Warszawie znajdziemy sklep, w którym kupimy produkty „z natury” - bez zbędnych opakowań. Pojemniki możemy zabrać z domu lub zakupić na miejscu. Jest to swoisty powrót do koncepcji bazaru, gdzie liczy się jakość i zawartość. 

 

Każda metoda jest dobra na to, żeby się odróżnić od konkurencji, ale jak wyróżnią swój produkt właściciele „Nagie z Natury”, kiedy podobnych sklepów będzie więcej? Może będą musieli sięgnąć po wyżej wymienione trendy...

Zobacz inne polecane artykuły

Oddaj pracownikom władzę

Magazyn / Inspiracje

Oddaj pracownikom władzę
Oddaj pracownikom władzę

Czy można prowadzić firmę, nie podejmując żadnej decyzji? Czy dobrym pomysłem jest ujawnienie wysokości pensji wszystkich pracowników, a co więcej, danie im możliwości samodzielnego przyznawania sobie wynagrodzenia? Czy firma bez siedziby głównej i biura ma szansę przetrwać na rynku? Chociaż może się wydawać, że każdy prezes na powyższe pytania bez zastanowienia odpowiedziałby przecząco, przykłady takich firm, jak Semco czy Xtech.pl, pokazują, że byłyby to odpowiedzi nieuzasadnione.

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

Brief.pl / Aktualności

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube
YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

YouTube ogłasza listę reklam, które w 2016 r. zdobyły największą popularność wśród użytkowników z Polski, jak i całej Europy. 10 filmów tylko z polskiego zestawienia zanotowało ponad 100 lat łącznego czasu oglądania. Niekwestionowanym zwycięzcą rodzimego rankingu jest Allegro - zajęło wszystkie trzy miejsca na podium z wideo: Czego szukasz w Święta? | English for beginners, które znalazło się również w europejskim podsumowaniu, Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY 2.0. Allegro oraz Legendy Polskie. Film Operacja Bazyliszek. Allegro. Na listę trafiła także kolejna część sagi o polskich legendach, czyli Legendy Polskie. Film Jaga. Allegro, plasując się na piątej pozycji.