Jak przenieść numer do innej sieci?

Jak przenieść numer do innej sieci?

Brief.pl / Aktualności

Od dłuższego czasu zastanawiasz się, czy to dobry pomysł. Byłeś przyzwyczajony do swojego operatora, a teraz czujesz się tak, jakbyś miał go zdradzić. Pojawiające się oferty na rynku są jednak znacznie bardziej kuszące i perspektywa płacenia mniejszych rachunków oraz posiadania w tej cenie znacznie większych przywilejów bierze górę. Jak zatem sprawić, by nie tracąc dotychczasowego numeru przenieść się do innej sieci? Kilka słów o formalnościach i wszystkim co związanie ze zmianą operatora w najnowszym materiale!

-

 Dlaczego warto przenieść numer do innej sieci?

Konkurencja na rynku jest coraz większa. Nic więc dziwnego, że każda sieć komórkowa z zapałem walczy o swojego klienta, proponując mu coraz to nowe promocje. I tak jak część sieci decyduje się na atrakcyjne oferty zarówno dla swoich nowych jak i stałych klientów, tak wiele z nich jawnie mówi o zniżkach wyłącznie dla nowych abonamentów. Jeśli zauważyłeś, że sieć, w której jesteś od dawna nie docenia tego faktu, powinieneś rozważyć zmianę. Tak naprawdę nie odczujesz przecież różnicy w jakości rozmów czy wysyłanych sms-ów, lecz Twój portfel na pewno będzie Ci wdzięczny! Na klientów przenoszących numer do nowej sieci z zasady czeka atrakcyjny pakiet startowy, który skusi niejednego – darmowe minuty, sms-y i mms-y, pakiety Internetu i wiele, wiele więcej…

Co trzeba zrobić, aby przenieść numer

Pierwsze pytanie, które przychodzi Ci w tym momencie do głowy to: ok, wszystko fajnie, tylko jak to zrobić? Wbrew pozorom cały proces jest dziecinnie prosty! Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej sieci, którą jesteś zainteresowany lub zwyczajnie udać się do salonu. I na tym kończy się Twoje działanie, o czym informują operatorzy tacy jak Play - http://www.play.pl/pomoc/abonament/formalne/przenies-numer/! Całą resztą zajmuje się nowy operator i to on przejmuje na siebie formalności związanie z przeniesieniem numeru, które następuje w dniu zakończenia obecnej umowy, po uprzedniej zgodzie operatora.

Na co warto zwracać uwagę podczas wyboru nowego operatora?

Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję dobrze zapoznaj się z ofertami dla przenoszących numer. Weź pod uwagę wiele opcji i zastanów się, która będzie najkorzystniejsza dla Ciebie. Nie zawężaj się wyłącznie do informacji znalezionych w Internecie. Pamiętaj o tym, że wszelkie wątpliwości możesz rozwiać udając się do salonu i rozmawiając z ekspertami. Co więcej, popytaj znajomych, którzy mają przecież numery w różnych sieciach. Będą oni mogli wyrazić swoje opinie o usługach i pakietach oferowanych klientom. Taki zbiór wiedzy z całą pewnością pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

 

Zobacz inne polecane artykuły

Warszawski car sharing dla osób prywatnych

Brief.pl / Aktualności

Warszawski car sharing dla osób prywatnych
Warszawski car sharing dla osób prywatnych

4Mobility, po uruchomieniu usługi car sharingu, czyli auta na minuty dla klientów biznesowych, rozszerza swoją ofertę na użytkowników prywatnych, a tym samym sprawia, że Warszawa dołącza do grona miast z car sharingiem dostępnym dla każdego. Od teraz osoby zainteresowane skorzystaniem z usługi mogą w prosty sposób zarezerwować wybrany pojazd. Samochód można odebrać w jednej z 20 baz na terenie miasta, otwierając go smartfonem.

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Brief.pl / Inspiracje

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016
Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Wzruszają, bawią i wprowadzają nas w świąteczną atmosferę. Marki, przygotowując swoje przedświąteczne kampanie, prześcigają się w pomysłach na oryginalne, ale utrzymane w grudniowym klimacie kampanie. Postanowiliśmy sprawdzić, które z nich w tym roku najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem.