Jak przenieść numer do innej sieci?

Jak przenieść numer do innej sieci?

Brief.pl / Aktualności

Od dłuższego czasu zastanawiasz się, czy to dobry pomysł. Byłeś przyzwyczajony do swojego operatora, a teraz czujesz się tak, jakbyś miał go zdradzić. Pojawiające się oferty na rynku są jednak znacznie bardziej kuszące i perspektywa płacenia mniejszych rachunków oraz posiadania w tej cenie znacznie większych przywilejów bierze górę. Jak zatem sprawić, by nie tracąc dotychczasowego numeru przenieść się do innej sieci? Kilka słów o formalnościach i wszystkim co związanie ze zmianą operatora w najnowszym materiale!

-

 Dlaczego warto przenieść numer do innej sieci?

Konkurencja na rynku jest coraz większa. Nic więc dziwnego, że każda sieć komórkowa z zapałem walczy o swojego klienta, proponując mu coraz to nowe promocje. I tak jak część sieci decyduje się na atrakcyjne oferty zarówno dla swoich nowych jak i stałych klientów, tak wiele z nich jawnie mówi o zniżkach wyłącznie dla nowych abonamentów. Jeśli zauważyłeś, że sieć, w której jesteś od dawna nie docenia tego faktu, powinieneś rozważyć zmianę. Tak naprawdę nie odczujesz przecież różnicy w jakości rozmów czy wysyłanych sms-ów, lecz Twój portfel na pewno będzie Ci wdzięczny! Na klientów przenoszących numer do nowej sieci z zasady czeka atrakcyjny pakiet startowy, który skusi niejednego – darmowe minuty, sms-y i mms-y, pakiety Internetu i wiele, wiele więcej…

Co trzeba zrobić, aby przenieść numer

Pierwsze pytanie, które przychodzi Ci w tym momencie do głowy to: ok, wszystko fajnie, tylko jak to zrobić? Wbrew pozorom cały proces jest dziecinnie prosty! Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej sieci, którą jesteś zainteresowany lub zwyczajnie udać się do salonu. I na tym kończy się Twoje działanie, o czym informują operatorzy tacy jak Play - http://www.play.pl/pomoc/abonament/formalne/przenies-numer/! Całą resztą zajmuje się nowy operator i to on przejmuje na siebie formalności związanie z przeniesieniem numeru, które następuje w dniu zakończenia obecnej umowy, po uprzedniej zgodzie operatora.

Na co warto zwracać uwagę podczas wyboru nowego operatora?

Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję dobrze zapoznaj się z ofertami dla przenoszących numer. Weź pod uwagę wiele opcji i zastanów się, która będzie najkorzystniejsza dla Ciebie. Nie zawężaj się wyłącznie do informacji znalezionych w Internecie. Pamiętaj o tym, że wszelkie wątpliwości możesz rozwiać udając się do salonu i rozmawiając z ekspertami. Co więcej, popytaj znajomych, którzy mają przecież numery w różnych sieciach. Będą oni mogli wyrazić swoje opinie o usługach i pakietach oferowanych klientom. Taki zbiór wiedzy z całą pewnością pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

 

Zobacz inne polecane artykuły

Oddaj pracownikom władzę

Magazyn / Inspiracje

Oddaj pracownikom władzę
Oddaj pracownikom władzę

Czy można prowadzić firmę, nie podejmując żadnej decyzji? Czy dobrym pomysłem jest ujawnienie wysokości pensji wszystkich pracowników, a co więcej, danie im możliwości samodzielnego przyznawania sobie wynagrodzenia? Czy firma bez siedziby głównej i biura ma szansę przetrwać na rynku? Chociaż może się wydawać, że każdy prezes na powyższe pytania bez zastanowienia odpowiedziałby przecząco, przykłady takich firm, jak Semco czy Xtech.pl, pokazują, że byłyby to odpowiedzi nieuzasadnione.

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.

Wychowaj sobie konsumenta

Magazyn / Aktualności

Wychowaj sobie konsumenta
Wychowaj sobie konsumenta

Jak zbudować pozycję eksperta w umysłach konsumentów? Jak uskutecznić proces generowania leadów i wzbudzić zainteresowanie marką? W strategii content marketingowej warto znaleźć miejsce na white paper, czyli...? Mowa o użytecznej treści z górnej półki.