NARZĘDZIA GOOGLE – PIERWSZE KROKI Z ADWORDS (CZ. III)

NARZĘDZIA GOOGLE – PIERWSZE KROKI Z ADWORDS (CZ. III)

Brief.pl / Wiedza

Przedstawiamy kolejną część na temat AdWords. Tym razem odpowiadamy na pytanie w jaki sposób wypromować aplikację mobilną i pozyskać nowych użytkowników oraz jak Google zamierza jeszcze bardziej zadbać o reklamy na urządzeniach przenośnych. Tłumaczymy także czym jest TrueView.

-

Tworząc nową kampanię najpierw dobrze zastanowić się nad jej celami reklamowymi. Możemy postawić na zwiększenie liczby pobrań aplikacji bądź zachęcenie do jej aktywnego użytkowania. Obrany cel determinuje rodzaj kampanii z jakiej najlepiej skorzystać. 

Uniwersalne kampanie promujące aplikacje

 

W wypadku tej kampanii reklamy będą automatycznie generowane w różnych formatach. Są tworzone na podstawie tekstu wpisanego przez reklamodawcę oraz szczegółów aplikacji zawartych w Google Play (mogą to być ikony lub zrzuty ekranu). Systemy AdWords bez udziału reklamodawcy sprawdzą, które odmiany reklam są najbardziej efektywne i będą je promować. Ten rodzaj kampanii, może pojawiać się w wyszukiwarce oraz na YouTube. W tym formacie możliwe jest też automatyczne ustalanie stawek, które przyczynią się do maksymalizacji liczby pobrań aplikacji przy zachowaniu ustalonego kosztu instalacji.

Instalacje aplikacji mobilnej

 

Ten typ kampanii umożliwia skoncentrowanie się na zachęcaniu użytkowników do pobierania konkretnej aplikacji. Reklamy przekierowują bezpośrednio do sklepu z aplikacjami. AdWords dostosuje sposób kierowania kampanii i reklamy tak, by dalej zwiększać liczbę instalacji aplikacji. Dostępne formaty to tekstowe, graficzne i wideo. Kampanie zachęcające do instalowania aplikacji mobilnej mogą się pojawiać w sieci wyszukiwania i sieci reklamowej. W odniesieniu do aplikacji na Androida reklamy będą wyświetlane w Google Play w ramach sieci wyszukiwania.

YouTube

 

Jak wskazuje badania IQS z grudnia 2015 r., obecnie aż 54 proc. filmów na YouTube jest wyświetlanych z poziomu smartfonu. Dlatego też, kolejnym sposobem na zwiększenie liczby pobrań aplikacji może być utworzenie kampanii TrueView dla promocji aplikacji mobilnych. Dzięki niej możliwe jest dotarcie do użytkowników YouTube, którzy przeglądają wideo związane z daną aplikacją lub wykazują zainteresowania zbieżne z kategorią, do której należy. Te reklamy będą wyświetlały się jedynie w aplikacji YouTube na smartfony i tablety, czyli nie pojawią się na komputerach, mobilnej witrynie YouTube ani w partnerskich witrynach wideo w sieci reklamowej. 

Zaangażowanie w aplikację mobilną

 

Kampania tego typu umożliwia wyświetlanie reklam użytkownikom, którzy już pobrali daną aplikację. Ponadto będą one odpowiednio dostosowane do obecnych klientów, dzięki czemu zwiększą ich zaangażowanie oraz chęć dalszego korzystania z aplikacji, mogąc także przywrócić użytkownika w dowolne/wybrane miejsce w jej obrębie. W tego typu kampaniach można wykorzystywać również tekst zachęcający do podejmowania konkretnych działań w aplikacji, takich jak dokonanie zakupu lub rezerwacji. W tym celu zastosowanie znajdą precyzyjne linki prowadzące do poszczególnych części aplikacji.

::

TrueView

 

Reklamy TrueView for shopping ułatwiają płynne przejście od oglądania wideo do podjęcia i sfinalizowania decyzji zakupowej. Wyświetlają się one w formacie In-Stream i prezentują szczegóły oraz zdjęcia produktu. Kliknięcie w reklamę przeniesie użytkownika bezpośrednio na stronę sklepu, gdzie będzie mógł dokonać zakupu. TrueView for shopping znajduje zastosowanie w tzw. mikro momentach, czyli pozwala dotrzeć do konsumenta z reklamą danego produktu lub usługi, akurat w chwili, w której go potrzebuje. W związku z tym, że użytkownicy najczęściej korzystają wtedy z urządzeń przenośnych a już 50% wyświetleń na YouTube pochodzi ze smartfonów i tabletów, format TrueView for shopping jest dostępny na desktop oraz mobilnie. Obecnie nie ma jeszcze dokładnej daty uruchomienia tej usługi dla polskich reklamodawców.

 

::

Konsultacji udzielił: Przemysław Modrzewski, Senior Analytical Lead for Startups, Export & Entrepreneurship Development Team w Google

::

Zobacz pierwszą i drugą część cyklu

 

Tagi:

adwords google

Zobacz inne polecane artykuły

Okazje warte milion(y)

Brief.pl / Aktualności

Okazje warte milion(y)
Okazje warte milion(y)

Ile razy zdarzyło Ci się z żalem odrzucić atrakcyjną promocję, bo była to „oferta dla dwojga”, albo należało „podzielić się nią z przyjaciółmi”? Marcinowi i Adrianowi, dwóm studentom z Gniezna także przytrafiło się to nie raz i dlatego założyli serwis NaSpółę.pl. Młody, funkcjonujący od kilku miesięcy startup docenili inwestorzy, zasilając go okrągłym milionem złotych.

5 działań SEO, które nie sprawdzą się w tym roku

Brief.pl / Wiedza

5 działań SEO, które nie sprawdzą się w tym roku
5 działań SEO, które nie sprawdzą się w tym roku

Algorytmy wyszukiwarki Google aktualizowane są nawet kilkaset razy w ciągu roku. Nic więc dziwnego, że nadążenie za zmianami bywa trudne, nawet dla dobrego specjalisty SEO, a to, co sprawdzało się jeszcze pół roku temu, obecnie może być traktowane co najwyżej jako mit. Przekonaj się, jakie działania pozycjonujące mają sens na dziś, a które lepiej odpuścić.

Gromadzą dane o internautach w 187 państwach. Na liście brakuje tylko słynnego San Escobar

Brief.pl / Aktualności

Gromadzą dane o internautach w 187 państwach. Na liście brakuje tylko słynnego San Escobar
Gromadzą dane o internautach w 187 państwach. Na liście brakuje tylko słynnego San Escobar

Zbierają dane o użytkownikach sieci w 187 państwach, a ich autorska platforma DMP – OnAudience.com - przetwarza już ponad 3 mld profili internautów. Pokornie przyznają, że nie monitorują jeszcze aktywności sieciowej mieszkańców San Escobar, ale i tu obiecują rychłą poprawę. Warszawska spółka Cloud Technologies swój biznes zaczynała jako start-up w garażu, dziś po 6 latach działalności ma pozycję polskiego lidera analityki Big Data, posiadającego największą hurtownię danych w Europie. W tym roku spółka planuje opuścić NewConnect na rzecz głównego parkietu GPW.