Chocolissimo - 10.2016

Brand24 z nowym inwestorem

Brand24 z nowym inwestorem

Brief.pl / Aktualności

Sukcesy polskiej marki, która zajmuje dominującą pozycję na rynku monitoringu internetu w Polsce, ale także posiada klientów z całego świata, przykuły uwagę funduszu venture capital Inovo, który zainwestował 1,38 mln zł w 5 proc. akcji Brand24 S.A. Spółka wyceniana na 27,7 mln zł przyspiesza globalną ekspansję.

-

10 grudnia 2015 roku fundusz venture capital Inovo objął 5 proc. nowo wyemitowanych akcji spółki Brand24 S.A. (podmiot z Grupy LARQ). Kwota transakcji to 1,38 mln zł. Dodatkowe finansowanie pozwoli przyspieszyć ekspansję zagraniczną spółki, która pozyskuje aktualnie ponad 100 nowych klienów na miesiąc. Pozyskane środki staną się pomostem do kolejnej rundy, która planowana jest na koniec 2016 / początek 2017 roku

- Nasz aktualny koszt pozyskania klienta jest 4-krotnie mniejszy niż przychód per klient - mówi Michał Sadowski, Prezes Zarządu i Założyciel Brand24. -  Naturalnym ruchem jest zatem zwiekszenie wydatków związanych z akwizycją nowych klientów. Z wielu podmiotów, z którymi prowadziliśmy rozmowy w kontekście inwestycji, warunki oferowane przez Inovo były najlepsze.

Nie chodzi tu jednak tylko o wycenę. Kluczem były dodatkowe parametry, jak elastyczność, czy szybkość podejmowania decyzji. Ekipa Inovo podziela też w 100% naszą wizję dojścia do celu, jakim jest status globalnego lidera w monitoringu Internetu. Jestem przekonany, że współpraca z nowym akcjonariuszem będzie równie owocna, jak w przypadku naszych relacji z LARQ Capital, który pojawił się w spółce jeszcze przed komercyjnym starterm polskiej wersji narzędzia i miał/ma ogromny wkład w rozwój Brand24 zarówno w Polsce, jak i zagranicą – dodaje Sadowski.

- W portfolio Inovo znajdują się czołowi polscy przedsiębiorcy i z przyjemnością witamy w tym gronie Michała Sadowskiego, Piotra Wierzejewskiego i zespół Brand24. Jesteśmy przekonani, że spółka osiągnie globalny sukces – mówi Tomasz Swieboda, Prezes Zarządu Inovo.

::

Brand24 to narzędzie monitoringu internetu umożliwiające śledzenie wzmianek o firmach i produktach w sieci, jak również budowanie relacji z klientami oraz sprzedaż. Spółka ma dominującą pozycję na polskim rynku w swojej kategorii produktowej i od roku sprzedaje swój produkt także na rynku globalnym. Z Brand24 korzystają zarówno duże światowe marki, jak IKEA, H&M czy Biuro Pierwszej Damy USA, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa zainteresowanie opiniami na swój temat w Internecie.

Inovo to fundusz venture capital, który dzięki modelowi współpracy win-win ze spółkami oraz nastawieniu na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem skutecznie przyspiesza rozwój ambitnych biznesów. Zespół Inovo łączy doświadczenia z największych instytucji finansowych z najlepszymi praktykami rozwoju startupów. Fundusz Inovo inwestuje w spółki o dużym potencjale wzrostu, preferując biznesy z globalnymi ambicjami. W samym 2015 roku Inovo zainwestował w: Booksy, Sotrender, MYLED, Sugester, FunFotos, Kekemeke i Gamfi, co czyni go jednym z najdynamiczniej rozwijających się polskich funduszy.

 

Tagi:

brand24

Zobacz inne polecane artykuły

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.