Getresponse 10.2016_2

Human Ark o kondycji polskiej animacji

Human Ark o kondycji polskiej animacji

Brief.pl / Wiedza

O animacji w reklamie i filmie mówi Wojtek Wawszczyk, współprowadzący studio animacji i postprodukcji Human Ark.

-
SPONSOROWANE

Polska animacja, doceniana od dawna na świecie, powoli znów odzyskuje swoje miejsce na rynku krajowym. Produkcje filmowe artystów z naszego studia, takie jak "Jeż Jerzy" czy "Świteź", po zdobyciu prestiżowych nagród za granicą, odnajdują swoje miejsce na dużym ekranie w polskich kinach.
 
Coraz większego znaczenia nabierają efekty specjalne tworzone za pomocą technik komputerowych. To one przyciągają widza, zapadają w jego pamięci. Co ważne, pojawiają się nie tylko w filmach, ale i w polskiej reklamie, w której animacja zagościła na dobre. Wierzymy, że na rodzimym rynku reklamowym jest szansa na dalszy rozwój, ponieważ reklamy z dobrze animowanymi bohaterami są lubiane. Rekordy popularności biją dziś chociażby reklamy marki Orange z cyklu "Serce i Rozum", przy których Human Ark miał przyjemność wielokrotnie pracować. Animacja w reklamie daje dużo większe możliwości kreacyjne, uruchamia wyobraźnię, pozwala na tworzenie nieznanych światów i bohaterów, którym można nadać bardzo wyraźne cechy charakteru, silnie powiązane z daną marką. I nie ma tu żadnych ograniczeń – brand hero marki może zyskać atrybuty bajkowego super bohatera, a poprzez niepisaną zasadę umowności w komunikacie, prawdopodobnie łatwiej w niego uwierzyć. Taki zabieg często też wpływa na wartość estetyczną przekazu – reklama może być wówczas postrzegana zarówno jako małe dzieło sztuki, jak i rodzaj rozrywki i to niezależnie od wieku odbiorcy. Animowani bohaterowie wzbudzają sympatię dorosłej i dziecięcej publiczności i nikt już nie obawia się problemu wiarygodności.

Polski widz jest dziś widzem dojrzalszym niż dekadę temu, ma świadomość, że ludzie występujący w reklamach - niczym aktorzy dużego ekranu - zazwyczaj jedynie odgrywają role fachowców w danej dziedzinie, nie będąc nimi w rzeczywistości. Oczywiście inaczej jest, gdy reklama wykorzystuje wizerunek znanego autorytetu, celebryty. Jednak i w tym przypadku jest zaleta z uczynienia postaci animowanej twarzą kampanii – to absolutna kontrola nad jej zachowaniem i pewność, że reputacja marki nie spadnie gwałtownie ze względu na nieprzewidziane zachowanie jej ambasadora.  

Ale mówiąc całkiem obiektywnie, animacja jest też wymagającą dziedziną, w której łatwo o potknięcia. Dlatego ważny jest zespół doświadczonych profesjonalistów, kreatywność połączona z najwyższą jakością świadczonych usług. Studio Human Ark od lat ma stały i sprawdzony zespół fachowców. Naszą przewagą jest rozbudowana gama usług, jakie świadczymy – od pomysłu po realizację. Wykonujemy animacje, postprodukcje, efekty specjalne do reklam i filmów, mamy off-line, on-line oraz korekcję koloru, sami też reżyserujemy. Największym wyzwaniem na najbliższy okres dla Human Ark jest realizacja kolejnych, własnych, długofalowych projektów filmowych, takich jak serial animowany dla dzieci, "Kacperiada" na podstawie opowiadań Grzegorza Kasdepke czy pełnometrażowy "Diplodok" oparty na komiksach Tadeusza Baranowskiego, nad którymi obecnie pracujemy.

:: TEKST SPONSOROWANY ::

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.