Human Ark o kondycji polskiej animacji

Human Ark o kondycji polskiej animacji

Brief.pl / Wiedza

O animacji w reklamie i filmie mówi Wojtek Wawszczyk, współprowadzący studio animacji i postprodukcji Human Ark.

-
SPONSOROWANE

Polska animacja, doceniana od dawna na świecie, powoli znów odzyskuje swoje miejsce na rynku krajowym. Produkcje filmowe artystów z naszego studia, takie jak "Jeż Jerzy" czy "Świteź", po zdobyciu prestiżowych nagród za granicą, odnajdują swoje miejsce na dużym ekranie w polskich kinach.
 
Coraz większego znaczenia nabierają efekty specjalne tworzone za pomocą technik komputerowych. To one przyciągają widza, zapadają w jego pamięci. Co ważne, pojawiają się nie tylko w filmach, ale i w polskiej reklamie, w której animacja zagościła na dobre. Wierzymy, że na rodzimym rynku reklamowym jest szansa na dalszy rozwój, ponieważ reklamy z dobrze animowanymi bohaterami są lubiane. Rekordy popularności biją dziś chociażby reklamy marki Orange z cyklu "Serce i Rozum", przy których Human Ark miał przyjemność wielokrotnie pracować. Animacja w reklamie daje dużo większe możliwości kreacyjne, uruchamia wyobraźnię, pozwala na tworzenie nieznanych światów i bohaterów, którym można nadać bardzo wyraźne cechy charakteru, silnie powiązane z daną marką. I nie ma tu żadnych ograniczeń – brand hero marki może zyskać atrybuty bajkowego super bohatera, a poprzez niepisaną zasadę umowności w komunikacie, prawdopodobnie łatwiej w niego uwierzyć. Taki zabieg często też wpływa na wartość estetyczną przekazu – reklama może być wówczas postrzegana zarówno jako małe dzieło sztuki, jak i rodzaj rozrywki i to niezależnie od wieku odbiorcy. Animowani bohaterowie wzbudzają sympatię dorosłej i dziecięcej publiczności i nikt już nie obawia się problemu wiarygodności.

Polski widz jest dziś widzem dojrzalszym niż dekadę temu, ma świadomość, że ludzie występujący w reklamach - niczym aktorzy dużego ekranu - zazwyczaj jedynie odgrywają role fachowców w danej dziedzinie, nie będąc nimi w rzeczywistości. Oczywiście inaczej jest, gdy reklama wykorzystuje wizerunek znanego autorytetu, celebryty. Jednak i w tym przypadku jest zaleta z uczynienia postaci animowanej twarzą kampanii – to absolutna kontrola nad jej zachowaniem i pewność, że reputacja marki nie spadnie gwałtownie ze względu na nieprzewidziane zachowanie jej ambasadora.  

Ale mówiąc całkiem obiektywnie, animacja jest też wymagającą dziedziną, w której łatwo o potknięcia. Dlatego ważny jest zespół doświadczonych profesjonalistów, kreatywność połączona z najwyższą jakością świadczonych usług. Studio Human Ark od lat ma stały i sprawdzony zespół fachowców. Naszą przewagą jest rozbudowana gama usług, jakie świadczymy – od pomysłu po realizację. Wykonujemy animacje, postprodukcje, efekty specjalne do reklam i filmów, mamy off-line, on-line oraz korekcję koloru, sami też reżyserujemy. Największym wyzwaniem na najbliższy okres dla Human Ark jest realizacja kolejnych, własnych, długofalowych projektów filmowych, takich jak serial animowany dla dzieci, "Kacperiada" na podstawie opowiadań Grzegorza Kasdepke czy pełnometrażowy "Diplodok" oparty na komiksach Tadeusza Baranowskiego, nad którymi obecnie pracujemy.

:: TEKST SPONSOROWANY ::

Zobacz inne polecane artykuły

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Brief.pl / Inspiracje

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016
Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Wzruszają, bawią i wprowadzają nas w świąteczną atmosferę. Marki, przygotowując swoje przedświąteczne kampanie, prześcigają się w pomysłach na oryginalne, ale utrzymane w grudniowym klimacie kampanie. Postanowiliśmy sprawdzić, które z nich w tym roku najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem.

Warszawski car sharing dla osób prywatnych

Brief.pl / Aktualności

Warszawski car sharing dla osób prywatnych
Warszawski car sharing dla osób prywatnych

4Mobility, po uruchomieniu usługi car sharingu, czyli auta na minuty dla klientów biznesowych, rozszerza swoją ofertę na użytkowników prywatnych, a tym samym sprawia, że Warszawa dołącza do grona miast z car sharingiem dostępnym dla każdego. Od teraz osoby zainteresowane skorzystaniem z usługi mogą w prosty sposób zarezerwować wybrany pojazd. Samochód można odebrać w jednej z 20 baz na terenie miasta, otwierając go smartfonem.