Chocolissimo - 10.2016

Jaka jest efektywność content marketingu?

Jaka jest efektywność content marketingu?

Brief.pl / Wiedza

Ile trzeba wydawać, aby zwiększyć efektywność swoich działań? Jakie treści najczęściej tworzą polscy marketerzy? Jak zmieni się content marketing w kolejnych 5 latach? Przypominamy raport stworzony przez Whitepress – "Content marketing w Polsce - efektywność, strategie, prognozy 2016".

-

Jakie są najważniejsze wnioski z badań? Ponad 50 proc. badanych uważa, że mierzenie skuteczności content marketingu jest trudne, a 20 proc. w ogóle takich pomiarów nie prowadzi. Wśród celów, jakie marketerzy chcą realizować za pomocą content marketingu, najważniejsze okazało się budowanie świadomości marki – opowiedziało się za tym 75 proc. badanych oraz pozyskiwanie leadów, klientów i sprzedaż – 69 proc. Wydaje się też, że czas dużych budżetów kierowanych na działania CM jeszcze nie nastał – 46 proc. przebadanych firm wydaje na content marketing mniej niż 1000 złotych miesięcznie. Jednocześnie podobny procent firm planuje zwiększyć budżet na działania CM w kolejnych latach.

- Wymagania internautów będą rosły. Już niedługo nie tak łatwo będzie ich zachęcić do interakcji jednie po przeczytaniu kolejnego artykułu czy porady. Formy contentu staną się coraz bardziej dopracowane, unikalne i interaktywne. Powstaną dedykowane rozwiązania służące do publikacji, promocji i dzielenia się wysokiej jakości treściami. Ze strony firm nacisk zostanie położony na mierzenie efektów oraz łączenie działań CM z marketing automation i lead nurturing – podsumowuje dr Paweł Strykowski, CEO WhitePress.

W raporcie w sumie omówiono siedem obszarów związanych z content marketingiem – ocenę CM, efektywność i pomiar działań, strategię, realizację strategii, cele, budżet i prognozy.

Raport do pobrania tutaj.

 

***

Magazyn "Brief" zaprasza na II edycję szkoleń:

Content marketing - poznaj, twórz, analizuj, sprzedawaj

***

Kiedy?

ANALITYKA: 06.04.2016 (środa) => PROGRAM

VIDEO CONTENT MARKETING: 12.04.2016 (wtorek) => PROGRAM


Gdzie?

VICE Poland, Mazowiecka 9, Warszawa

 

Kto?
Szkolenia poprowadzą cenieni eksperci z branży:

 Temat: ANALITYKA

Filip Franczak, Insignia
Albert Hupa, IRCenter
Anna Miotk, PBI
Mikołaj Winkiel, Brand24

 

Temat: VIDEO CONTENT MARKETING

Jakub Kaliciński, Fog Content Agency, Kalicinscy.com
Robert Serek, Vice Poland
Wojciech Szupelak, MediaKraft Polska
Grzegorz Zięba, studio filmowe Ikona


Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów.
Dzięki bardzo praktycznej formie szkoleń content marketing stanie się Twoim największym sprzymierzeńcem.

Dowiesz się jak: 

* tworzyć i właściwie dystrybuować wartościowe treści 
* tworzyć opowieść dla swojej marki 
* sprzedawać treścią 
* nauczyć się analizować internetowe trendy 
* rozróżniać poszczególne zagadnienia związane z marketingiem treści

Zapisz się już dziś: 

6 kwietnia => ANALITYKA
12 kwietnia => VIDEO CONTENT MARKETING

 ::

Źródło: Whitepress.pl; Zdjęcie: fotolia.com/Autor: designer491

 

Zobacz inne polecane artykuły

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

CRM w służbie marketerom

Brief.pl / Wiedza

CRM w służbie marketerom
CRM w służbie marketerom

CRM stanowi syntezę procesów biznesowych przy zastosowaniu nowych technologii, których głównym celem jest budowanie długofalowych relacji i zrozumienie klienta. Początkowo był narzędziem stricte sprzedażowym, obecnie rośnie jego znaczenie również w marketingu. O kluczowych trendach w CRM, które mają znaczący wpływ na branżę reklamową, opowiada Mariusz Pawełczyk, Commercial Director CEE w Sociomantic Labs.