Czy ekspert to zawód – czyli kim jest infopreneur?

Czy ekspert to zawód – czyli kim jest infopreneur?

Brief.pl / Aktualności

Zarabia na tworzeniu treści. Działa przede wszystkim w sieci. Dostarcza informacji na temat zagadnień, które wpisujesz w wyszukiwarkę Google'a. Jeżeli i Ty chciałbyś zostać infopreneurem, sprawdź jak to zrobić!

-

Kim jest infopreneur?

Opierając się na definicji, jest to przedsiębiorca, który zarabia pieniądze dzięki dostarczaniu informacji elektronicznych. Ale na czym to tak naprawdę polega? Są to przede wszystkim działania w sieci – pisanie artykułów na blogi, konsultacja z klientami, tworzenie kursów online, ale także publikowanie książek czy występowanie na konferencjach.

Ludzie wykorzystują internet między innymi do tego, aby zdobyć informację, które są im potrzebne. W związku z tym zadaniem infopreneura jest zapewnienie, że dana strona  oferuje użyteczne, edukacyjne bądź rozrywkowe treści, odpowiadające na oczekiwania użytkownika. 

Jak nim zostać?

Podstawą do zostania udanym infopreneurem jest przekucie swojej wiedzy w informacje, które będą użyteczne dla innych. Posiadanie jej na konkretny temat jest tu w zasadzie kluczowe – nie musi być ona związana wyłącznie z biznesem. Równie dobrze może być to pasja, na temat której  wiesz naprawdę dużo, mogą to być umiejętności nabyte w pracy albo podczas podróży zagranicznych, które np. przydadzą się innym turystom. Zanim jednak postanowisz ostatecznie jaki temat będzie Twoim przewodnim podczas działań biznesowych, upewnij się, że jest to coś czego jesteś prawdziwym pasjonatem – entuzjazm, który wywołuje hobby będzie przydaty w wiarygodnym przekazywaniu treści, a także utrzymaniu motywacji.

Sprawdź, czego chcą się dowiedzieć

W wymyślaniu przedmiotu swojego przekazu można kierować się także trendami w wyszukiwaniach. Nie zawsze stawianie na niszę i tematykę nietypową może okazać się najwłaściwszym posunięciem. Dlatego skorzystaj na przykład z AdWords, aby sprawdzić liczbę wyszukiwań słów kluczowych związanych z Twoim tematem. Ale przede wszystkim nastaw się na pomoc innym. Podziel się swoją własną historią i pomóż innym osiągnąć cele. Jeżeli będziesz to robił konsekwentnie przyniesie Ci to zysk. Pamiętaj jednak, że nie jest to „zawód”, który przyniesie duże pieniądze, w krótkim czasie.

W jaki sposób zarabia infopreneur?

Podstawowym narzędziem do pracy infopreneura jest strona www bądź blog. To tam umieszcza on treści, które mają przynieść mu zysk. W końcu celem w budowaniu biznesu jako infopreneur jest generowanie dochodów. Jak zarobić na stronie? Przede wszystkim można umieścić tam reklamy pay-per-click bądź dołączyć do programu partnerskiego i promować produkty poprzez umieszczanie ich w formie bannerów, grafik lub linków. Wielu infoprenerów zarabia także na tworzeniu własnych produktów, takich jak na przykład e-booki.

Jeżeli wybierzesz na przykład tematykę sportową, możesz pokusić się o produkcję gadżetów bądź choćby zdrowej żywności. Świetnym przykładem dla takiej działalności jest Ewa Chodakowska, która co prawda jest twarzą Adidasa, ale dzięki motywującym wpisom, planom ćwiczeniowym czy jadłospisom udostępnianym za darmo w internecie stworzyła własną markę. Dziś zarabia na swojej pasji.

Jak łatwo zauważyć infopreneur ma wiele cech wspólnych z blogerem. Jednak warto podkreślić, że  jego działanie jest nastawione na zysk, jak również na tworzenie wartościowych treści z konkretnym przekazem. Zatem nie ma tu miejsca na prywatne opinie czy subiektywne treści. Infopreneur może budować swoją markę, ale nie musi, może działać z ramienia marki zewnętrznej.

 ::

Zdjęcie: Fotolia.com/ Autor: kittitee550

 

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.