Peter Vesterbacka gościem konferencji BeZee w Gdańsku!

Peter Vesterbacka gościem konferencji BeZee w Gdańsku!

Brief.pl / Patronaty

Już 18 listopada, po raz pierwszy w Gdańsku, twórca gry Angry Birds, Peter Vesterbacka wystąpi w roli innowatora edukacji. Znany jako „Potężny Orzeł” („Mighty Eagle”), założyciel fińskiej firmy Rovio, opowie o idei synergii nauki i zabawy, a także wpływie oraz sposobach wykorzystania zjawiska zw. Fun Learning w kształtowaniu edukacji, która wspiera kreatywność. Obok niego, podczas pierwszej edycji międzynarodowej konferencji BeZee poświęconej innowacyjnym trendom w nauczaniu, wystąpią m.in.: Derry Hannam, Pär Andler, Lauri Järvilehto, Enrique Perez czy Natalia Hatalska.

-

– Edukacja to często zbiór dawno przebrzmiałych mądrości, które powstały w oderwaniu od dzisiejszej wiedzy i realiów. Podczas BeZee będziemy rozmawiać i nauczać, jak się uczyć; jak podsycać w uczniach głód edukacyjny i sprawiać, że sami chętnie karmią się nowymi informacjami; jak wychodzić z ławki wciąż pozostając w szkole oraz jak podążać i adaptować zmiany zamiast je odrzucać – mówi Kinga Kuczyńska, koordynatorska konferencji BeZee z ramienia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, który wspólnie z Miastem Gdańsk odpowiada za organizację wydarzenia.

To pierwsza tego typu konferencja kierowana zarówno do edukatorów, nauczycieli czy coachów, ale i do startupów reprezentujących innowacyjne rozwiązania wspierające naukę oraz do młodych przedstawicieli Generacji Z, którym poświęcono jeden z bloków konferencji. Oprócz odpowiedzi na pytanie, jak projektować edukację, która odpowiada potrzebom nowego pokolenia, uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak wykorzystanie zabawy w nauce wpływa na budowanie kreatywności i zaangażowania (blog Fun Learning) oraz czym jest gamifikacja i jak dzięki wykorzystaniu mechanizmów gier motywować uczniów. Oprócz wystąpień znanych ekspertów z Polski i zagranicy, wszystkie osoby przybyłe na wydarzenie będą mogły wcielić się na chwilę w uczniów, by zaznajomić się z mediami społecznościowymi i wykorzystać je również podczas zajęć. Konferencję zamknie debata, m.in. z udziałem Derry’ego Hannama reprezentującego Uniwersytet Londyński.

Wydarzenie, które odbędzie się 18 listopada w Europejskim Centrum Solidarności, poprowadzi Piotr Bucki. Zapisy, dokonywane na stronie: BeZee, już trwają. Koszt udziału w konferencji to 79 zł przy zakupie do 15 listopada. Na zniżkę (20 proc.) mogą też liczyć szkoły, z ramienia których zjawi się trzech i więcej nauczycieli.

Wydarzeniu towarzyszą bezpłatne warsztaty przygotowujące do wykorzystania systemów klocków LEGO® Education na zajęciach, na które obowiązuje osobna rejestracja

::

Program konferencji BeZee

 

08:00-09:00 – Rejestracja
09:00-09:30 – Otwarcie konferencji 

Przedstawiciel Miasta Gdańsk
Katarzyna Hall / Stowarzyszenie Dobra Edukacja

09:30-10:40 – Generacja Z: Komunikacja i Media Społecznościowe

Natalia Hatalska / hatalska.com – O różnicach pokoleniowych
Daria Maczukin / Personal PR – Snapchat w szkolnej ławce, czyli edukacja inaczej
Daniel Biegaj i Agnieszka Stelmaszczyk / Fenomem – Generacja Z i komunikacja INSTANT

10:40-11:00 – Przerwa kawowa 

11:00-12:35 – Fun Learning 

Peter Vesterbacka / Rovio / Angry Birds
Pär Andler / Fun Academy – Startup Rovio – Nauczyciele i cyfrowa rewolucja Fun Learning
Lauri Järvilehto / University of Jyväskylä – Przyszłość nauczania zaczyna się tutaj
Artur Dyro / Learnetic – 25 lat ICT w edukacji, czyli czy fun learning naprawdę istnieje

12:35-12:50 – Prezentacje startupów edukacyjnych

12:50-13:30 – Lunch

13:30-14:40 – Gamifikacja

Enrique Perez / Gamification Lab – Gamifikacja jako narzędzie eksperesji, dialogu i zrozumienia
Joanna Mytnik-Ejsmont i Wojciech Glac / Uniwersytet Gdański – Grywalizacja. Lubię to!
Jacek Siadkowski / Fundacja HighLight – Jak gamifikacja może zmienić świat?/ Szanse i zagrożenia zgamifikowanego społeczeństwa

14:40-15:10 – Zakończenie prelekcji

Derry Hannam / University of London – Uczestnictwo, kreatywność i uczenie się czy reglamentacja, strach przed porażką i depresja. Czego naprawdę chcemy od naszych szkół?

15:10-16:30 – Debata: Jak być (z) „Z”?

::

źrodło: Materiały prasowe

 

Zobacz inne polecane artykuły

Branded content, czyli content w służbie markom. Rozmowa z Tomaszem Dławichowskim z Timecode Film Production

Brief.pl / Ludzie

Branded content, czyli content w służbie markom. Rozmowa z Tomaszem Dławichowskim z Timecode Film Production
Branded content, czyli content w służbie markom. Rozmowa z Tomaszem Dławichowskim z Timecode Film Production

Czym jest branded content? Którym markom czy branżom działania branded contentowe przynieść mogą szczególną korzyść? O stosunkowo młodym trendzie, który w najbliższym czasie może zrewolucjonizować komunikację marketingową marek rozmawiamy z Tomaszem Dławichowskim z Timecode Film Production.

Kapituła 50 Kreatywnych: Rozmowa z Dariuszem Żukiem, CEO Business Link Poland

Brief.pl / Ludzie

Kapituła 50 Kreatywnych: Rozmowa z Dariuszem Żukiem, CEO Business Link Poland
Kapituła 50 Kreatywnych: Rozmowa z Dariuszem Żukiem, CEO Business Link Poland

Czy istnieje dobry moment na odpalenie własnego biznesu? Jak w kontekście wszechobecnych startupów rysuje się przyszłość korporacji? Jaka jest świadomość siły małych i średnich przedsiębiorców w Polsce? W ramach cyklu wywiadów przedstawiającego Kapitułę 7. edycji 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie rozmawiamy z Dariuszem Żukiem, CEO Business Link Poland.