Chocolissimo - 10.2016

Internetowe strony mobilne przyspieszą dzięki nowej inicjatywie Google

Internetowe strony mobilne przyspieszą dzięki nowej inicjatywie Google

Brief.pl / Aktualności

Accelerated Mobile Pages to nowa inicjatywa Google, tworzona we współpracy z firmami technologicznymi z całego świata oraz partnerami giganta z Mountain View w ramach programu Digital News Initiative, który ruszył w kwietniu tego roku. Co ta inicjatywa oznacza dla wydawców i użytkowników sieci?

-

Powodem, dla którego Google zdecydowało się na wprowadzenie Accelerated Mobile Pages jest coraz większa konsumpcja treści on-line na urządzeniach mobilnych. Użytkownicy, którzy ogromne ilości informacji odbierają poprzez ekrany smartfonów i tabletów, niestety bardzo często spotykali się z problemami w dostępie do danych. Na wolniejszym ładowaniu stron, wypełnionych różnego rodzaju reklamami, animacjami, filmami czy grafikami tracili wszyscy – wydawcy, reklamodawcy i oczywiście użytkownicy.

Teraz ma się to zmienić. Bogata zawartość stron na urządzeniach mobilnych ma pojawiać się szybko, niezależnie od tego na jakim sprzęcie będzie odtwarzana.

Na blogu Google możemy przeczytać: „Projekt opiera się na technologii AMP HTML, nowym otwartym frameworku, opracowanym w całości na bazie istniejących technologii Web, co umożliwia budowanie lekkich wersji stron internetowych.  Spodziewamy się, że z czasem w innych produktach Google, takich jak Google News, także nastapi integracja ze stronami w formacie AMP HTML. A dzisiaj ogłaszamy, że do tej inicjatywy dołącza aż 30 wydawców z całego świata.”

Wśród partnerów technologicznych dołączenie do inicjatywy Google zapowiedział już m.in. Twitter, Pinterest, WordPress.com czy LinkedIn. Firmy te jako pierwsze zaimplementują technologię AMP HTLM w swoich serwisach.

Projekt będzie rozbudowany w trzech, kluczowych obszarach. Pierwszym są treści, które mają być bardziej atrakcyjne, interaktywne i wyróżniające się. Drugi to dystrybucja, która skupiona będzie wokół nowego sposobu buforowania treści, poprzez możliwość przechowywania ich na własnych serwerach przy jednoczesnym efektywnym rozpowszechnianiu ich przez globalną sieć wydajnego cache Google. A trzecią oczywiście reklamy, dostępne we wszystkich formatach, dostosowane do szybkiego ładowania stron i nie przeszkadzające w odbiorze treści użytkownikom.

::

Fot. Materiały prasowe

 

 

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.