5 sposobów na wykorzystanie Periscope w Twoim biznesie

5 sposobów na wykorzystanie Periscope w Twoim biznesie

Brief.pl / Inspiracje

W skrócie, Periscope to transmisje wideo na żywo. Zastanawiasz się jak skutecznie możesz wykorzystać tę aplikację w swojej firmie. Podpowiadamy kilka metod, aby Twój biznes miał szansę na wiele serduszek i zaistnienie w świadomości widzów na całym świecie.

-

Na świecie Periscope z dnia na dzień udowadnia, że jest bardzo silnym narzędziem marketingowym. Prawidłowo wykorzystywany daje możliwość dzielenia się przeróżnymi informacjami na temat produktu, a co za tym idzie wnikanie w świadomość klienta. Pamiętaj jednak, aby treści, które przekazujesz były spójne i przewidywalne na tyle, aby widzowie wiedzieli, czego mogą oczekiwać. Oto kilka sposobów na to, jak Periscope może wspomóc działania wizerunkowe Twojej firmy.

1. Prezentacja nowego produktu

Jeśli chcesz podzielić się szczegółami dotyczącymi Twojego nowego produktu Periscope jest do tego stworzony! Możesz za jego pośrednictwem przygotować demonstrację produktu, podczas której będziesz odpowiadać na przychodzące od widzów pytania. W ten sposób dowiedzą się od źródła, wszystkich interesujących szczegółów, a Ty dzięki temu, możesz rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości.

2. Bądź pierwszy! 

Jeżeli dzieje się coś ciekawego w Twojej branży, na przykład pojawiła się kontrowersyjna kampania reklamowa, podziel się swoimi spostrzeżeniami na jej temat. Wciągnij swoich odbiorców w dyskusję. Online liczy się szybkość reakcji – zanim ktoś o tym napisze, Ty możesz o tym opowiedzieć. Warto też mówić o bieżących nowościach na rynku, bądź stworzyć na ich temat film szkoleniowy – w ten sposób stworzysz sylwetkę eksperta w danej dziedzinie, a co za tym idzie, więcej osób będzie chciało Cię oglądać i obserwować.

3. Połącz się z ekspertem

Periscope jest świetnym narzędziem do kontaktowania się z ekspertami w Twojej branży. Wchodź na ich kanały, pisz merytoryczne komentarze, zadawaj wnikliwe pytania i dziel się ich audycjami na swoim kanale. Dzięki aplikacji możesz poznać wartościowych ludzi i porozmawiać z nimi na interesujące Cię tematy już na żywo. To też świetny sposób na tworzenie relacji biznesowych!

4. Za kulisami

Pokaż swoją „prawdziwą” twarz i pokaż swoim widzom co dzieje się za kulisami. Pozwól im zerknąć, przez tak zwaną dziurkę od klucza, co dzieje się w Twoim życiu poza pracą. Dzięki temu zmniejszysz dystans i uwiarygodnisz sam siebie. Jeśli jesteś dziennikarzem możesz pokazać odbiorcom gdzie najlepiej Ci się pisze, zachęć ich także do tego, aby napisali o czym chcieliby przeczytać. Jeżeli natomiast jesteś właścicielem małego sklepu, pokaż swoje zakupy w hurtowni, daj zapowiedź nowości, które pojawią się na Twoich półkach. Pokaż jak działa Twoja firma!

5. Pamiętaj o innych kanałach

Prezentując ważne dla Ciebie treści za pośrednictwem Periscope nie zapominaj o innych kanałach,na których jesteś obecny. Powiedz, gdzie jesteś swoim widzom oraz jakie treści czekają na nich na poszczególnej stronie czy sieci. 

::

fot. mat. prasowe Periscope

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?