#goldtrain. Czy Wałbrzych wykorzystuje medialny szum?

#goldtrain. Czy Wałbrzych wykorzystuje medialny szum?

Brief.pl / Aktualności

Od kilku dni w mediach pojawiają się coraz to nowsze doniesienia na temat domniemanego odkrycia tak zwanego złotego pociągu. Postanowiliśmy przyjrzeć się jednak tej sytuacji pod nieco innym kątem, niż opanowująca wszystkich gorączka złota. Sprawdzamy jak w kontekście promocji regionu poradził sobie z tym wydarzeniem Wałbrzych – czy wykorzystuje medialny szum?

-

Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasła „złoty pociąg” zalewa nas morze informacji na jego temat. Wprost z naszego monitora bombardują nas tytuły artykułów: „Gdzie może znajdować się złoty pociąg?”, „Czy złoty pociąg to los wygrany na loterii?”, „Komu powinniśmy oddać złoty pociąg?”. Na polskich mediach te pytania się nie kończą. Poczynania związane z powojennym odkryciem, są równie mocno komentowane poza granicami naszego kraju, szczególnie w prasie niemieckiej.

Abstrahując od tego czy złoty pociąg już jest, czy jeszcze go nie ma,warto zauważyć, że obok jego nazwy zawsze pojawia się miasto, w którym prawdopodobnie się znajduje – Wałbrzych. Okazuje się, że w ekspresowym tempie władze postanowiły wykorzystać swoją szansę i ruszyło z promocją. Kampania, o której mowa, „Explore WAubrzych” jest wspólnym przedsięwzięciem Zamku Książ oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Twórcy wpletli w nazwę miasta symbol złota (Au), który sprytnie nawiązuje do historii związanej z pociągiem. Logo kampanii, zachęcające do zwiedzania miejscowości, zostało zaprojektowane przez Tomasza Marońskiego – światowej sławy grafika komputerowego.

Zagraniczni turyści są wabieni także wydarzeniem na Facebook'u, w którym czytamy - „Odkryj Wałbrzych, a wraz z nim tajemniczy pociąg i podziemia, niewyjaśnione historie i ukryte skarby. To tu naziści wykopali sieć tuneli pod miastem, których cel do dziś pozostaje jedną z największych zagadek w Europie”. Koszt wyprawy to 1 499 złotych.

W czwartek (3 września) w Wałbrzychu ma się odbyć konferencja prasowa poświęcona sprawie złotego pociągu. Jak mówi prezes gminnej spółki Zamek Książ w Wałbrzychu – W mediach na całym świecie ten temat jest przez cały czas wałkowany, a w relacjach dziennikarskich wciąż pojawia się pytanie: Why Wałbrzych? Dlaczego Wałbrzych? Spróbujemy na nie odpowiedzieć. Mamy Zgodę Polskiej Akademii Nauk na wejście do podziemi pod zamkiem Książ. Dziennikarzom pokażemy również inne obiekty związane z II wojną światową na terenie Wałbrzycha i opowiemy o historii miasta – komentuje Krzysztof Urbański.

Czy złoty pociąg okaże się „lokomotywą promocji Wałbrzycha”? Mimo wszystkich niedopowiedzeń miejmy nadzieję, że tak. Jest to historycznie bogaty region, który jak zapowiadają jego władze, ma wiele do pokazania turystom zarówno z Polski, jak i zza granicy. Niech oczy świata zwrócone w naszą stronę będą bodźcem do wykorzystania potencjału i dowodem na to, jak ważny jest dla nas marketing miejsc.

::

fot. Fotolia/Jan Woloszczuk

Zobacz inne polecane artykuły

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.

Wychowaj sobie konsumenta

Magazyn / Aktualności

Wychowaj sobie konsumenta
Wychowaj sobie konsumenta

Jak zbudować pozycję eksperta w umysłach konsumentów? Jak uskutecznić proces generowania leadów i wzbudzić zainteresowanie marką? W strategii content marketingowej warto znaleźć miejsce na white paper, czyli...? Mowa o użytecznej treści z górnej półki.

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

Brief.pl / Aktualności

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube
YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

YouTube ogłasza listę reklam, które w 2016 r. zdobyły największą popularność wśród użytkowników z Polski, jak i całej Europy. 10 filmów tylko z polskiego zestawienia zanotowało ponad 100 lat łącznego czasu oglądania. Niekwestionowanym zwycięzcą rodzimego rankingu jest Allegro - zajęło wszystkie trzy miejsca na podium z wideo: Czego szukasz w Święta? | English for beginners, które znalazło się również w europejskim podsumowaniu, Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY 2.0. Allegro oraz Legendy Polskie. Film Operacja Bazyliszek. Allegro. Na listę trafiła także kolejna część sagi o polskich legendach, czyli Legendy Polskie. Film Jaga. Allegro, plasując się na piątej pozycji.