#goldtrain. Czy Wałbrzych wykorzystuje medialny szum?

#goldtrain. Czy Wałbrzych wykorzystuje medialny szum?

Brief.pl / Aktualności

Od kilku dni w mediach pojawiają się coraz to nowsze doniesienia na temat domniemanego odkrycia tak zwanego złotego pociągu. Postanowiliśmy przyjrzeć się jednak tej sytuacji pod nieco innym kątem, niż opanowująca wszystkich gorączka złota. Sprawdzamy jak w kontekście promocji regionu poradził sobie z tym wydarzeniem Wałbrzych – czy wykorzystuje medialny szum?

-

Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasła „złoty pociąg” zalewa nas morze informacji na jego temat. Wprost z naszego monitora bombardują nas tytuły artykułów: „Gdzie może znajdować się złoty pociąg?”, „Czy złoty pociąg to los wygrany na loterii?”, „Komu powinniśmy oddać złoty pociąg?”. Na polskich mediach te pytania się nie kończą. Poczynania związane z powojennym odkryciem, są równie mocno komentowane poza granicami naszego kraju, szczególnie w prasie niemieckiej.

Abstrahując od tego czy złoty pociąg już jest, czy jeszcze go nie ma,warto zauważyć, że obok jego nazwy zawsze pojawia się miasto, w którym prawdopodobnie się znajduje – Wałbrzych. Okazuje się, że w ekspresowym tempie władze postanowiły wykorzystać swoją szansę i ruszyło z promocją. Kampania, o której mowa, „Explore WAubrzych” jest wspólnym przedsięwzięciem Zamku Książ oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Twórcy wpletli w nazwę miasta symbol złota (Au), który sprytnie nawiązuje do historii związanej z pociągiem. Logo kampanii, zachęcające do zwiedzania miejscowości, zostało zaprojektowane przez Tomasza Marońskiego – światowej sławy grafika komputerowego.

Zagraniczni turyści są wabieni także wydarzeniem na Facebook'u, w którym czytamy - „Odkryj Wałbrzych, a wraz z nim tajemniczy pociąg i podziemia, niewyjaśnione historie i ukryte skarby. To tu naziści wykopali sieć tuneli pod miastem, których cel do dziś pozostaje jedną z największych zagadek w Europie”. Koszt wyprawy to 1 499 złotych.

W czwartek (3 września) w Wałbrzychu ma się odbyć konferencja prasowa poświęcona sprawie złotego pociągu. Jak mówi prezes gminnej spółki Zamek Książ w Wałbrzychu – W mediach na całym świecie ten temat jest przez cały czas wałkowany, a w relacjach dziennikarskich wciąż pojawia się pytanie: Why Wałbrzych? Dlaczego Wałbrzych? Spróbujemy na nie odpowiedzieć. Mamy Zgodę Polskiej Akademii Nauk na wejście do podziemi pod zamkiem Książ. Dziennikarzom pokażemy również inne obiekty związane z II wojną światową na terenie Wałbrzycha i opowiemy o historii miasta – komentuje Krzysztof Urbański.

Czy złoty pociąg okaże się „lokomotywą promocji Wałbrzycha”? Mimo wszystkich niedopowiedzeń miejmy nadzieję, że tak. Jest to historycznie bogaty region, który jak zapowiadają jego władze, ma wiele do pokazania turystom zarówno z Polski, jak i zza granicy. Niech oczy świata zwrócone w naszą stronę będą bodźcem do wykorzystania potencjału i dowodem na to, jak ważny jest dla nas marketing miejsc.

::

fot. Fotolia/Jan Woloszczuk

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.