Kolejna sportowa okazja na wypromowanie Polski

Brief for Poland / Aktualności

Już wiadomo, że Finał Ligi Europy 2015 odbędzie się w Polsce na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jest to kolejne prestiżowe wydarzenie sportowe o randze międzynarodowej organizowane w naszym kraju. Czy uda się nam wykorzystać potencjał tych imprez?

-

23 maja Komitet Wykonawczy UEFA przyznał prawo organizacji finału Ligi Europy 2015 Polsce. – Nie muszę chyba mówić, jak ważna i prestiżowa jest to impreza sportowa, która jest promocją Polskiego Związku Piłki Nożnej, miasta Warszawy, naszego kraju, naszej społeczności i kultury narodowej - mówi Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Przypomnijmy, że Polska nigdy nie organizowała finału europejskiego pucharu w piłce nożnej.

Potencjał wydarzeń sportowych dostrzega Polska Organizacja Turystyczna, która przekonuje turystów, że warto przyjechać do Polski na takie imprezy, jak chociażby Tour de Pologne. Zdaniem Rafała Szmytke, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Polska sprawdziła się w roli organizatora i gospodarza podczas Euro 2012 i tym samym stała się krajem, w którym światowe i europejskie federacje sportowe będą  chętnie organizować zawody najwyższej rangi. - Jesteśmy w pierwszej lidze organizatorów dużych imprez sportowych na świecie. Dla budowy wizerunku turystycznego kraju, czyli dla zachęcenia turystów z całego świata do przyjazdów właśnie do tego miejsca, potrzeba jest pozytywnych emocji - mówi Szmytke.

::

W tym roku w naszym kraju odbędzie się jeszcze jedna ważna impreza o randze europejskiej. Już we wrześniu po raz pierwszy w Polsce zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Współgospodarzem tego wydarzenia jest Dania. Z kolei w 2014 roku będziemy gospodarzami 18. Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn. Turniej zostanie rozegrany od 3 do 21 września 2014 roku w 6 miastach Polski i będzie to pierwszy w historii siatkarski mundial rozgrywany w Polsce.

Źródło: PZPN, newseria.pl

Zobacz inne polecane artykuły

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Brief.pl / Inspiracje

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016
Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Wzruszają, bawią i wprowadzają nas w świąteczną atmosferę. Marki, przygotowując swoje przedświąteczne kampanie, prześcigają się w pomysłach na oryginalne, ale utrzymane w grudniowym klimacie kampanie. Postanowiliśmy sprawdzić, które z nich w tym roku najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem.

Warszawski car sharing dla osób prywatnych

Brief.pl / Aktualności

Warszawski car sharing dla osób prywatnych
Warszawski car sharing dla osób prywatnych

4Mobility, po uruchomieniu usługi car sharingu, czyli auta na minuty dla klientów biznesowych, rozszerza swoją ofertę na użytkowników prywatnych, a tym samym sprawia, że Warszawa dołącza do grona miast z car sharingiem dostępnym dla każdego. Od teraz osoby zainteresowane skorzystaniem z usługi mogą w prosty sposób zarezerwować wybrany pojazd. Samochód można odebrać w jednej z 20 baz na terenie miasta, otwierając go smartfonem.