Interaktywny rebranding - video case study

Interaktywny rebranding - video case study

Brief.pl / Wiedza

Nowoczesne wydarzenia branżowe coraz częściej charakteryzują się obecnością interaktywnych prezentacji, uatrakcyjniających czas uczestnikom. O komunikacji wewnętrznej w fazie przygotowania wydarzenia i o tym, w jaki sposób zaintrygować pracowników podczas jego trwania, opowiada agencja endorfina events na przykładzie organizacji gali z okazji zmiany ING Życie i ING OFE w Nationale-Nederlanden. Jak zainteresować pracowników z całej Polski przedstawieniem nowej filozofii marki?

-

Agencja endorfina events odpowiadała za koncept i koordynację gali. Zakres zadań obejmował: scenariusz, kreację, produkcję, dźwięk, oświetlenie oraz logistykę. Projekt wymagał pięciu miesięcy pracy i zaangażowania ponad 120 osób. Do realizacji imprezy wykorzystano multifunkcjonalną scenę, specjalne ekrany i projektory.

Rebranding ING Życie from endorfina events on Vimeo.

Sposobów efektywnej komunikacji w firmie jest wiele. Dołączyło do nich wykorzystanie w prezentacjach nowych technologii, angażujących uczestników wydarzeń, na których zbierają się pracownicy.

- Nowe technologie doskonale sprawdzają się jako narzędzie komunikacji wewnętrznej. Angażują i motywują pracowników, dają im poczucie, że pracują w nowoczesnych, rozwijających się firmach. Zrealizowaliśmy wiele takich wydarzeń i za każdym razem spotykaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem ich uczestników – ocenia Maciej Ledzion, partner zarządzający endorfina events. -Bardzo ważne jest, aby technologia nie przysłoniła nam jednak celu eventu. Warto pamiętać, że jest ona narzędziem, a nie podstawą komunikacji i może ją doskonale usprawnić. Uczestnicy muszą wiedzieć dokładnie, kiedy i z jakiej okazji czy w jakim celu odbywa się wydarzenie. Warto ich zaintrygować i zaangażować, np. pozwalając wybrać lub zagłosować na towarzyszące im atrakcje, dzięki czemu poczują się częścią wydarzenia. 

Możliwości wykorzystania nowych technologii jest wiele, np. mapping 3D czy rozszerzona rzeczywistość. W zależności od oczekiwań, konferencje i spotkania można urozmaicać na wiele sposobów.

 - Na zlecenie jednego z klientów zorganizowaliśmy świąteczną konferencję dla 500 pracowników. Była to idealna okazja do podsumowania minionego roku oraz wyznaczenia celów na kolejny. Dzięki wykorzystaniu augmented reality, czyli rozszerzonej rzeczywistości, osiągnęliśmy efekt rodem z filmu „Raport mniejszości” – omawiane przez prezesa firmy dane pojawiały się po pokazaniu przez prowadzącego odpowiednich gestów na panoramicznym ekranie o powierzchni 120 m². Uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem wydarzenia – przedstawia możliwości wykorztstania nowych technologii Ledzion. - Z kolei na potrzeby niektórych eventów wewnętrznych tworzyliśmy dedykowane serwisy rejestracyjno-informacyjne dla zaproszonych gości. Za ich pomocą koordynowaliśmy potwierdzenie zaproszeń oraz przepływ informacji, takich jak: numery lotów, status oraz godziny przylotów i odlotów, a także preferencje żywieniowe czy informacje o alergiach. Catering na poszczególne dni uwzględniał różnorodność kulturową zaproszonych gości, oferując wiele propozycji wegańskich, koszernych czy bezglutenowych. Ponadto uczestnicy eventów mogli za pomocą platformy online wybrać jedną z oferowanych podczas czasu wolnego atrakcji (np. jazda na łyżwach, wycieczka po Stadionie Narodowym lub strefa chillout) czy zgłosować na gwiazdę wieczoru.

Video case study dostępne jest na kanele vimeo agencji endorfina events: https://vimeo.com/135384095.

::

fot. Fotolia/tashatuvango

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.