Interaktywny rebranding - video case study

Interaktywny rebranding - video case study

Brief.pl / Wiedza

Nowoczesne wydarzenia branżowe coraz częściej charakteryzują się obecnością interaktywnych prezentacji, uatrakcyjniających czas uczestnikom. O komunikacji wewnętrznej w fazie przygotowania wydarzenia i o tym, w jaki sposób zaintrygować pracowników podczas jego trwania, opowiada agencja endorfina events na przykładzie organizacji gali z okazji zmiany ING Życie i ING OFE w Nationale-Nederlanden. Jak zainteresować pracowników z całej Polski przedstawieniem nowej filozofii marki?

-

Agencja endorfina events odpowiadała za koncept i koordynację gali. Zakres zadań obejmował: scenariusz, kreację, produkcję, dźwięk, oświetlenie oraz logistykę. Projekt wymagał pięciu miesięcy pracy i zaangażowania ponad 120 osób. Do realizacji imprezy wykorzystano multifunkcjonalną scenę, specjalne ekrany i projektory.

Rebranding ING Życie from endorfina events on Vimeo.

Sposobów efektywnej komunikacji w firmie jest wiele. Dołączyło do nich wykorzystanie w prezentacjach nowych technologii, angażujących uczestników wydarzeń, na których zbierają się pracownicy.

- Nowe technologie doskonale sprawdzają się jako narzędzie komunikacji wewnętrznej. Angażują i motywują pracowników, dają im poczucie, że pracują w nowoczesnych, rozwijających się firmach. Zrealizowaliśmy wiele takich wydarzeń i za każdym razem spotykaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem ich uczestników – ocenia Maciej Ledzion, partner zarządzający endorfina events. -Bardzo ważne jest, aby technologia nie przysłoniła nam jednak celu eventu. Warto pamiętać, że jest ona narzędziem, a nie podstawą komunikacji i może ją doskonale usprawnić. Uczestnicy muszą wiedzieć dokładnie, kiedy i z jakiej okazji czy w jakim celu odbywa się wydarzenie. Warto ich zaintrygować i zaangażować, np. pozwalając wybrać lub zagłosować na towarzyszące im atrakcje, dzięki czemu poczują się częścią wydarzenia. 

Możliwości wykorzystania nowych technologii jest wiele, np. mapping 3D czy rozszerzona rzeczywistość. W zależności od oczekiwań, konferencje i spotkania można urozmaicać na wiele sposobów.

 - Na zlecenie jednego z klientów zorganizowaliśmy świąteczną konferencję dla 500 pracowników. Była to idealna okazja do podsumowania minionego roku oraz wyznaczenia celów na kolejny. Dzięki wykorzystaniu augmented reality, czyli rozszerzonej rzeczywistości, osiągnęliśmy efekt rodem z filmu „Raport mniejszości” – omawiane przez prezesa firmy dane pojawiały się po pokazaniu przez prowadzącego odpowiednich gestów na panoramicznym ekranie o powierzchni 120 m². Uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem wydarzenia – przedstawia możliwości wykorztstania nowych technologii Ledzion. - Z kolei na potrzeby niektórych eventów wewnętrznych tworzyliśmy dedykowane serwisy rejestracyjno-informacyjne dla zaproszonych gości. Za ich pomocą koordynowaliśmy potwierdzenie zaproszeń oraz przepływ informacji, takich jak: numery lotów, status oraz godziny przylotów i odlotów, a także preferencje żywieniowe czy informacje o alergiach. Catering na poszczególne dni uwzględniał różnorodność kulturową zaproszonych gości, oferując wiele propozycji wegańskich, koszernych czy bezglutenowych. Ponadto uczestnicy eventów mogli za pomocą platformy online wybrać jedną z oferowanych podczas czasu wolnego atrakcji (np. jazda na łyżwach, wycieczka po Stadionie Narodowym lub strefa chillout) czy zgłosować na gwiazdę wieczoru.

Video case study dostępne jest na kanele vimeo agencji endorfina events: https://vimeo.com/135384095.

::

fot. Fotolia/tashatuvango

Zobacz inne polecane artykuły

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.

Wychowaj sobie konsumenta

Magazyn / Aktualności

Wychowaj sobie konsumenta
Wychowaj sobie konsumenta

Jak zbudować pozycję eksperta w umysłach konsumentów? Jak uskutecznić proces generowania leadów i wzbudzić zainteresowanie marką? W strategii content marketingowej warto znaleźć miejsce na white paper, czyli...? Mowa o użytecznej treści z górnej półki.

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

Brief.pl / Aktualności

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube
YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

YouTube ogłasza listę reklam, które w 2016 r. zdobyły największą popularność wśród użytkowników z Polski, jak i całej Europy. 10 filmów tylko z polskiego zestawienia zanotowało ponad 100 lat łącznego czasu oglądania. Niekwestionowanym zwycięzcą rodzimego rankingu jest Allegro - zajęło wszystkie trzy miejsca na podium z wideo: Czego szukasz w Święta? | English for beginners, które znalazło się również w europejskim podsumowaniu, Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY 2.0. Allegro oraz Legendy Polskie. Film Operacja Bazyliszek. Allegro. Na listę trafiła także kolejna część sagi o polskich legendach, czyli Legendy Polskie. Film Jaga. Allegro, plasując się na piątej pozycji.