Pięć niestandardowych reklam przystankowych

Pięć niestandardowych reklam przystankowych

Brief.pl / Inspiracje

Codziennie każdy z nas bombardowany jest ogromną liczbą reklam, na którą w większości przypadków nie zwracamy już uwagi. Dlatego też wiele marek próbuje tworzyć reklamy tak, by nie dało się przejść obok niej obojętnie. A właściwie stać, bo wiele z nich realizowanych jest na przystankach autobusowych.

-

Kilka lat temu w Mediolanie na przystankach autobusowych pojawiły się różnej wielkości arkusze foli bąbelkowej. Przeznaczone były dla pasażerów oczekujących na swój autobus. W zależności od czasu, który trzeba było spędzić na przystanku do dyspozycji były różne formaty folii – najmniejsze na 3 minuty oczekiwania, największe na 10 minut. Jak twierdził pomysłodawca akcji, artysta kryjący się pod pseudonimem Fra.Biancoshock, folie były najlepszym sposobem na rozładowanie napięcia i stresu towarzyszącemu oczekiwaniu na autobus.

Za przykładem artysty w ostatnich latach podążało wiele firm, które chciały umilić czas, zdobyć uwagę i zaangażowanie konsumentów oczekujących na przystanku, łącząc to jednocześnie z reklamą swoich usług i produktów. Sposobów na to reklamodawcy znaleźli wiele, od rozpylania wokół przystanku zapachu jak w piekarni, wraz z reklamą Rogali Marcińskich prosto z Poznania, przez półki pełne produktów, które można było zakupić za pomocą QR kodów, po gry interaktywne.

Niektóre marki jednak postanowiły nie tylko uatrakcyjnić oczekiwanie na przystanku pasażerom, ale również dostarczyć im wiele niezapomnianych przeżyć. Tak zrobiła chociażby Pepsi, która sprawiła, że niemożliwe stało się możliwe, nie tylko w puszce, ale także i na przystanku.

Po zupełnie inne emocje, ale równie skuteczne w umilaniu czasu spędzanego na przystanku sięgnął Qualcomm. Zapewniając nietypową podróż pasażerom, którzy zdecydowali się podjąć jego wyzwanie.

Uśmiech na twarzach oczekujących na autobus pasażerów wzbudził w Warszawie także McDonald's, który stworzył niezwykle angażujący sposób siedzenia na przystanku.

Nie tylko strach, zabawę i rozrywkę proponują marki na przystankach autobusowych. Oferują również użyteczne rozwiązania, których nie da się nie docenić. Zwłaszcza zimą, gdy tak jak w Skandynawii brakuje słońca.

Albo też wówczas gdy jest bardzo zimno. Wtedy naprawdę można docenić kreatywność twórców outdoorowych kreacji. Wtedy z pewnością wiele osób chciałoby, aby takie reklamy pojawiały się znacznie częściej.

::

Fot. Fotolia/ gemenacom

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

5 działań SEO, które nie sprawdzą się w tym roku

Brief.pl / Wiedza

5 działań SEO, które nie sprawdzą się w tym roku
5 działań SEO, które nie sprawdzą się w tym roku

Algorytmy wyszukiwarki Google aktualizowane są nawet kilkaset razy w ciągu roku. Nic więc dziwnego, że nadążenie za zmianami bywa trudne, nawet dla dobrego specjalisty SEO, a to, co sprawdzało się jeszcze pół roku temu, obecnie może być traktowane co najwyżej jako mit. Przekonaj się, jakie działania pozycjonujące mają sens na dziś, a które lepiej odpuścić.

Gromadzą dane o internautach w 187 państwach. Na liście brakuje tylko słynnego San Escobar

Brief.pl / Aktualności

Gromadzą dane o internautach w 187 państwach. Na liście brakuje tylko słynnego San Escobar
Gromadzą dane o internautach w 187 państwach. Na liście brakuje tylko słynnego San Escobar

Zbierają dane o użytkownikach sieci w 187 państwach, a ich autorska platforma DMP – OnAudience.com - przetwarza już ponad 3 mld profili internautów. Pokornie przyznają, że nie monitorują jeszcze aktywności sieciowej mieszkańców San Escobar, ale i tu obiecują rychłą poprawę. Warszawska spółka Cloud Technologies swój biznes zaczynała jako start-up w garażu, dziś po 6 latach działalności ma pozycję polskiego lidera analityki Big Data, posiadającego największą hurtownię danych w Europie. W tym roku spółka planuje opuścić NewConnect na rzecz głównego parkietu GPW.