Nowoczesna karta kredytowa, czyli jaka?

Nowoczesna karta kredytowa, czyli jaka?

Brief.pl / Technologie

Dobra karta kredytowa pozwala nie tylko na płacenie w punktach handlowo-usługowych, lecz także w internecie. Z uwagi na dużą konkurencję, poszczególne banki starają się ulepszyć oferowane konsumentom produkty. Jaka powinna być nowoczesna karta kredytowa?

-

Oferta banków jest bardzo rozbudowana – obok produktów oszczędnościowych (np. lokaty, rachunki oszczędnościowe), dostępne są również produkty pożyczkowe (np. pożyczki, kredyty, karty kredytowe). Karta Simplicity to przykład karty kredytowej, którą w portfelu może mieć każdy klient zainteresowany pozyskaniem źródła finansowania swoich codziennych zakupów.

Nowoczesne karty kredytowe to jednak znacznie więcej niż dostęp do limitu. Większość takich produktów jest projektowana z myślą o różnorodnych potrzebach i oczekiwaniach klientów. Służą one nie tylko do przeprowadzania bezgotówkowych transakcji, lecz także pozwalają użytkownikowi na uzyskanie szeregu innych korzyści.

Karty kredytowe – rozwiązanie dla wszystkich?

Korzystanie z karta kredytowych może przynieść użytkownikowi wiele korzyści, nie można jednak zapomnieć o potencjalnych zagrożeniach. Ten produkt z całą pewnością nie jest dla każdego konsumenta. Z badań przeprowadzonych przez BIK i Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy wynika, że aż 33% konsumentów obawia się ukrytych kosztów. Takie wyniki nie powinny być zaskoczeniem – korzystanie z karty wiąże się z koniecznością poznania mechanizmu jej działania.

Nie każdy konsument zainteresowany podpisaniem umowy o kartę kredytową pamięta o okresie bezodsetkowym i konieczności uregulowania płatności w terminie wyznaczonym przez bank. Problem w tym, że okresy bezodsetkowe nakładają się na cykle rozliczeniowe. Posiadacz karty musi pamiętać o kontrolowaniu swojego domowego budżetu, by nie okazało się, że faktycznie żyje na kredyt.

Z myślą o oszczędzaniu

W zależności od limitu, jaki został przyznany klientowi i okresu bezodsetkowego, właściciel karty kredytowej może zarobić na jej posiadaniu. Jak to możliwe? Zakładając, że dochód wypracowany w ciągu miesiąca trzyma na koncie oszczędnościowym, zaś płatności za nabyte produkty czy usługi reguluje za pomocą karty kredytowej, faktycznie może zarobić na odsetkach, jakie otrzyma od banku.

Jeżeli powyższe rozwiązanie połączyć z faktem, że klienci aktywnie używający kart kredytowych mogą uzyskać dodatkowe korzyści w postaci np. rabatów czy zniżek w punktach handlowo-usługowych, to śmiało można powiedzieć, że ten produkt bankowy jest idealny dla wszystkich osób dbających o budżet domowy.

Korzystaj z dodatkowych możliwości

Część banków, poza wymienionymi korzyściami, proponuje swoim klientom dodatkowe usługi. Takimi mogą być na przykład pakiety ubezpieczeń, dzięki którym posiadacz karty kredytowej może w nagłych przypadkach skorzystać np. z pomocy lekarskiej lub pomocy specjalistów. Szeroki wybór produktów w połączeniu z różnorodnymi usługami dodatkowymi sprawiają, że każdy konsument zainteresowany podpisaniem umowy o prowadzenie i obsługę takiego produktu bankowego powinien znaleźć coś dla siebie.

::

fot. Shutterstock

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

5 działań SEO, które nie sprawdzą się w tym roku

Brief.pl / Wiedza

5 działań SEO, które nie sprawdzą się w tym roku
5 działań SEO, które nie sprawdzą się w tym roku

Algorytmy wyszukiwarki Google aktualizowane są nawet kilkaset razy w ciągu roku. Nic więc dziwnego, że nadążenie za zmianami bywa trudne, nawet dla dobrego specjalisty SEO, a to, co sprawdzało się jeszcze pół roku temu, obecnie może być traktowane co najwyżej jako mit. Przekonaj się, jakie działania pozycjonujące mają sens na dziś, a które lepiej odpuścić.

Gromadzą dane o internautach w 187 państwach. Na liście brakuje tylko słynnego San Escobar

Brief.pl / Aktualności

Gromadzą dane o internautach w 187 państwach. Na liście brakuje tylko słynnego San Escobar
Gromadzą dane o internautach w 187 państwach. Na liście brakuje tylko słynnego San Escobar

Zbierają dane o użytkownikach sieci w 187 państwach, a ich autorska platforma DMP – OnAudience.com - przetwarza już ponad 3 mld profili internautów. Pokornie przyznają, że nie monitorują jeszcze aktywności sieciowej mieszkańców San Escobar, ale i tu obiecują rychłą poprawę. Warszawska spółka Cloud Technologies swój biznes zaczynała jako start-up w garażu, dziś po 6 latach działalności ma pozycję polskiego lidera analityki Big Data, posiadającego największą hurtownię danych w Europie. W tym roku spółka planuje opuścić NewConnect na rzecz głównego parkietu GPW.