Nowoczesna karta kredytowa, czyli jaka?

Nowoczesna karta kredytowa, czyli jaka?

Brief.pl / Technologie

Dobra karta kredytowa pozwala nie tylko na płacenie w punktach handlowo-usługowych, lecz także w internecie. Z uwagi na dużą konkurencję, poszczególne banki starają się ulepszyć oferowane konsumentom produkty. Jaka powinna być nowoczesna karta kredytowa?

-

Oferta banków jest bardzo rozbudowana – obok produktów oszczędnościowych (np. lokaty, rachunki oszczędnościowe), dostępne są również produkty pożyczkowe (np. pożyczki, kredyty, karty kredytowe). Karta Simplicity to przykład karty kredytowej, którą w portfelu może mieć każdy klient zainteresowany pozyskaniem źródła finansowania swoich codziennych zakupów.

Nowoczesne karty kredytowe to jednak znacznie więcej niż dostęp do limitu. Większość takich produktów jest projektowana z myślą o różnorodnych potrzebach i oczekiwaniach klientów. Służą one nie tylko do przeprowadzania bezgotówkowych transakcji, lecz także pozwalają użytkownikowi na uzyskanie szeregu innych korzyści.

Karty kredytowe – rozwiązanie dla wszystkich?

Korzystanie z karta kredytowych może przynieść użytkownikowi wiele korzyści, nie można jednak zapomnieć o potencjalnych zagrożeniach. Ten produkt z całą pewnością nie jest dla każdego konsumenta. Z badań przeprowadzonych przez BIK i Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy wynika, że aż 33% konsumentów obawia się ukrytych kosztów. Takie wyniki nie powinny być zaskoczeniem – korzystanie z karty wiąże się z koniecznością poznania mechanizmu jej działania.

Nie każdy konsument zainteresowany podpisaniem umowy o kartę kredytową pamięta o okresie bezodsetkowym i konieczności uregulowania płatności w terminie wyznaczonym przez bank. Problem w tym, że okresy bezodsetkowe nakładają się na cykle rozliczeniowe. Posiadacz karty musi pamiętać o kontrolowaniu swojego domowego budżetu, by nie okazało się, że faktycznie żyje na kredyt.

Z myślą o oszczędzaniu

W zależności od limitu, jaki został przyznany klientowi i okresu bezodsetkowego, właściciel karty kredytowej może zarobić na jej posiadaniu. Jak to możliwe? Zakładając, że dochód wypracowany w ciągu miesiąca trzyma na koncie oszczędnościowym, zaś płatności za nabyte produkty czy usługi reguluje za pomocą karty kredytowej, faktycznie może zarobić na odsetkach, jakie otrzyma od banku.

Jeżeli powyższe rozwiązanie połączyć z faktem, że klienci aktywnie używający kart kredytowych mogą uzyskać dodatkowe korzyści w postaci np. rabatów czy zniżek w punktach handlowo-usługowych, to śmiało można powiedzieć, że ten produkt bankowy jest idealny dla wszystkich osób dbających o budżet domowy.

Korzystaj z dodatkowych możliwości

Część banków, poza wymienionymi korzyściami, proponuje swoim klientom dodatkowe usługi. Takimi mogą być na przykład pakiety ubezpieczeń, dzięki którym posiadacz karty kredytowej może w nagłych przypadkach skorzystać np. z pomocy lekarskiej lub pomocy specjalistów. Szeroki wybór produktów w połączeniu z różnorodnymi usługami dodatkowymi sprawiają, że każdy konsument zainteresowany podpisaniem umowy o prowadzenie i obsługę takiego produktu bankowego powinien znaleźć coś dla siebie.

::

fot. Shutterstock

Zobacz inne polecane artykuły

Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup

Magazyn / Aktualności

Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup
Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup

Business Link i Skanska będą współtworzyć innowacyjny ekosystem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) dla startupów, małych i średnich firm oraz sektora usług biznesowych. Deweloper zainwestował w Business Link, największą sieć coworkingu i prywatnych biur na wynajem w Polsce. Dzięki planowanej ekspansji Business Link stanie się największą tego typu siecią w Europie i drugą na świecie, a Skanska stworzy najbardziej kompleksową ofertę biurową dla różnorodnych podmiotów na rynku CEE.

Przedsiębiorczy Poznań

Brief.pl / Aktualności

Przedsiębiorczy Poznań
Przedsiębiorczy Poznań

Jednym z pięciu priorytetów, zawartych w przyjętej w tym roku przez Radę Miasta Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2020+, jest nowoczesna przedsiębiorczość. Oznacza to, że w Poznaniu ma rozwijać się zróżnicowana, nowoczesna i silna gospodarka. Lokalne, niewielkie firmy mają uzyskać wsparcie w działaniach innowacyjnych. Wspierana ma być też współpraca biznesu i nauki, pomoc uzyskać mają lokalne startupy. Miasto ma również działać na rzecz zwiększenia poziomu umiędzynarodowienia poznańskiej przedsiębiorczości. I nie są to puste deklaracje.