Dobry, polski towar eksportowy? Film animowany

Dobry, polski towar eksportowy? Film animowany

Brief.pl / Inspiracje

Nie tylko krótkometrażowe, polskie animacje na miarę Oscara, ale także proste historie, wesołe stworki i pastelowe barwy podbijają serca widzów na całym świecie.

-

Polska animacja może pochwalić się już stuletnią historią, do której wciąż dopisywane są nowe rozdziały. Jeden z nich - obszerny i atrakcyjny, to rozdział o nazwie animacja komputerowa. I to on stawia nas w światowej czołówce. Polscy twórcy animacji realizując projekty, zarówno te komercyjne jak i artystyczne, doskonale wiedzą jak posługiwać się i tworzyć je zgodnie z międzynarodowymi trendami i technikami.

Wśród gier komputerowych, krótkometrażowych filmów przesiąkniętych mrocznymi obrazami, opowieści o trudnych sprawach, skierowanych głównie do dorosłych, odnaleźć można również produkcje animowane, które spełniają podstawowe założenie gatunku – są wspaniałymi bajkami dla dzieci.

Bajki wolne od przemocy

Jednym z takich projektów jest serial telewizyjny Agi Bagi, który swoją telewizyjną premierę miał w kwietniu tego roku. Wszyscy, którzy na hasło „polska animacja” wspominają z rozrzewnieniem Koziołka Matołka czy Bolka i Lolka, mogą być nieco zaskoczeni produkcją o przygodach małych stworków z plemion Aginów i Baginów, zamieszkujących dwie strony planety Agi Bagi. Jednak jednocześnie wszyscy Ci, którzy są zmęczeni, a może i zniesmaczeni zagranicznymi kreskówkami, z pewnością docenią rodzimą produkcję.

Dlaczego? Bo oprócz miłych dla oka dziecka barw i bohaterów, każdy odcinek bajki przynosi również wątek edukacyjny. Równocześnie z przygodami zamieszkujących planetę stworków, dzieci odkrywają też zasady związane z funkcjonowaniem środowiska i uczą się dbać o przyrodę. Serial przekazuje też jak ważna jest współpraca i życie w harmoni. Jest także pozbawiony całkowicie przemocy, nie ma w nim nawet negatywnego bohatera.

- Wspólnie z drugim scenarzystą, Bartkiem Słomką, postanowiliśmy stworzyć bohaterów bez antagonizmów. - mówi Tomek Niedźwiedź, producent kreatywny, a jednocześnie reżyser i scenarzysta bajki. - W tym serialu nie ma typowo złego bohatera. Postaci nie konkurują ze sobą, a raczej uczą się współpracować. Na początku obawialiśmy się tak jednoznacznego postawienia tylko na ciepłe relacje, ale myślę, że na rynku filmów dla dzieci jest tak duża ilość epatujących przemocą i niepotrzebną złośliwością postaci, że jeśli pojawi się film tego pozbawiony, to postrzegam to jako jego wartość. - dodaje.

Z uniwersalnym przekazem

Patrząc na sukces projektu, nie tylko twórcy projektu uznali za wartość, przyjęcie takiej strategii. W ciągu kilku miesięcy prawa do emisji serialu nabyto w 40 krajach na całym świecie od Republiki Południowej Afryki, przez Indonezję, Tajlandię, Emiraty Arabskie, Izrael, Rosję po Włochy, Grecję czy Węgry.

Przekaz jaki niesie bajka jest na tyle uniwersalny, że może zostać zrozumiały i pozytywnie przyjęty w każdej kulturze. Taki też był pierwotny zamysł powstania Agi Bagi. Pomysłodawca serialu pracował nad projektem pięć lat, nim został on wyprodukowany. Były to lata spędzone m.in. na licznych konsultacjach z psychologami i nadawcami telewizyjnymi na całym świecie. 

Producenci serialu postanowili przenieść swój pomysł także do świata gier, oddając w ręce maluchów, aplikację „Agi Bagi fun for kids”. W naukę poprzez gry wciągać będą postacie znane z bajki, a towarzyszyć zabawie będą radosne dźwięki przygotowane przez kooproducenta serialu Muzyczne Studio Produkcyjne SPOT. Aplikacja dostępna jet na tablety i smartfony z systemami operacyjnymi Android oraz iOS, zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Bo takimi projektami warto chwalić się nie tylko w kraju ale także za granicą.

 

::

Fot. Materiały prasowe Agi Bagi

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.