A czy Ty potrzebujesz Więcej Miejsca?

A czy Ty potrzebujesz Więcej Miejsca?

Brief.pl / Inspiracje

Od kilku tygodni na rynku działa nowy startup, którego celem jest zapewnienie Polakom, obecnie przede wszystkim tym mieszkającym w Warszawie, w ich własnych mieszkaniach czy firmach, większej ilości miejsca. W specjalnych pojemnikach, w zabezpieczonym magazynie można bezpiecznie przechowywać swoje rzeczy.

-

Idea, na ten genialny w swej prostocie biznes, była odpowiedzią na osobiste problemy założyciela startupu Rafała Kołomańskiego. Stojąc w obliczu coraz większej ilości rzeczy, przy nie zwiększającej się powierzchni mieszkalnej, braku piwnicy czy strychu, przechowując rzeczy po rodzinie i znajomych, postanowił w końcu coś z tym zrobić. W efekcie znalazł nie tylko rozwiązanie swoich problemów, ale również pomysł na firmę. Porzucił swoją dotychczasową pracę w korporacji i postanowił, wraz z bratem, skupić się na tym jak w bezpieczny i wygodny sposób zadbać o nadmiar rzeczy, nie tylko swoich, ale i wszystkich, którym doskwiera ten sam problem. I tak powstała platforma WiecejMiejsca.pl.

Jak to działa?

Zasada działania jest prosta. Wystarczy złożyć zamówienie online, co jest równoznaczne z założeniem konta. Następnie pod wskazany adres przywożone są specjalne pojemniki, w które można zapakować rzeczy do przechowania. Kontenery są zabezpieczane i zawożone do magazynu firmy. W każdej chwili można zamówić pojemnik z powrotem jeśli uznamy, że coś co się w nim znajduje jest potrzebne. Decyzję ułatwi fakt posiadania wirtualnego schowka, w którym na responsywnej stronie internetowej, na każdym sprzęcie stacjonarnym czy mobilnym i w każdej chwili, można sprawdzić zawartość swoich pojemników.

- Zaczynają do nas spływać już pierwsze zapytania, pojawiają się klienci. - mówi Rafał Kołomański – Nasza platforma jest czymś nowym na polskim rynku, więc jesteśmy świadomi, że najpierw trzeba zbudować pewną świadomość usługi oraz zaufanie. To jest biznes rodzinny i my swoim nazwiskiem, swoim wizerunkiem tę działalność promujemy. Chcemy komunikować klientom, że po drugiej stronie nie stoi wielka korporacja, z biurokratyczną machiną, ale konkretny człowiek. Zrobię wszystko żeby zbudować to zaufanie, bo dużo poświęciłem dla tej firmy, zrezygnowałem z pracy i miałem świadomość, że może być różnie - podkreśla.

Czy to bezpieczne?

Jak właściciel zamierza budować to zaufanie? Przede wszystkim poprzez wysokie standardy bezpieczeństwa, na każdym etapie usługi. Poczynając od pojemników, które są nie tylko wodoodporne, ale też niezwykle wytrzymałe. Mają wzmocniony spód, boki i pokrywę, dzięki temu chronią zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Każdy pojemnik jest zabezpieczany plombami o unikatowych numerach. Otwarcie pojemnika jest równoznaczne z zerwaniem plomby, dzięki czemu klient ma świadomość, że w magazynie pudełko nie zostało otworzone.

Również magazyn jest w pełni zabezpieczony. - Działa w nim monitoring przez 24 godziny, zainstalowany jest także alarm i kamery - tłumaczy Kołomański. – Dodatkowo magazyn jest na naszą całkowitą wyłączność i tylko garstka ludzi wie, gdzie się znajduje. Wszystko to oczywiście jest potraktowane względami bezpieczeństwa – zapewnia. Ostatnią formą zapewnienia bezpieczeństwa jest ubezpieczenie rzeczy, które znajdują się w magazynie.

Dla kogo?

Usługa skierowana jest do różnych grup – zarówno do firm jak i klientów indywidualnych. Dlatego zawartość pojemników może być naprawdę różnorodna. Mogą to być ubrania sezonowe, dokumenty, książki, różnego rodzaju gadżety czy zabawki. Wszystko to co zajmuje zbyt dużo miejsca w domu czy firmie. Oprócz pojemników są przyjmowane także różnego rodzaju sprzęty jak rowery czy deski snowboardowe.

- Mamy jednak listę rzeczy, które są zakazane - mówi właściciel WiecejMiejsca.pl - Znowu mają na to wpływ kwestie bezpieczeństwa. To nie mogą być płyny, chemikalia, materiały spożywcze czy też bardziej wartościowe rzeczy jak biżuteria. To powinny być tylko takie rzeczy, które wstawilibyśmy do piwnicy czy na strych.

Mimo pewnych ograniczeń to jednak platforma wychodzi naprzeciw wielu potrzebom klienta i jest dla niego bardzo wygodna. - To nie jest kolejny z samoobsługowych magazynów, w którym wynajmuje się, za znacznie większe pieniądze, powierzchnię i gdzie samemu trzeba zadbać o całą logistykę pakowania i dostarczania sprzętów. - mówi Kołomański - To usługa door to door, której nie trzeba poświęcać dużo czasu. My dbamy o wszystko, a dodatkowo opłata za nasze usługi nie jest wysoka. To jedynie 19 zł miesięcznie za pojemnik. - podkreśla. Teraz chyba każdy niezależnie od wielkości mieszkania może mieć więcej miejsca dla swoich rzeczy.

::

Partnerem działu "Inspiracje" jest firma Sodexo

 

::

fot. materiały promocyjne WiecejMiejsca.pl

Zobacz inne polecane artykuły

Okazje warte milion(y)

Brief.pl / Aktualności

Okazje warte milion(y)
Okazje warte milion(y)

Ile razy zdarzyło Ci się z żalem odrzucić atrakcyjną promocję, bo była to „oferta dla dwojga”, albo należało „podzielić się nią z przyjaciółmi”? Marcinowi i Adrianowi, dwóm studentom z Gniezna także przytrafiło się to nie raz i dlatego założyli serwis NaSpółę.pl. Młody, funkcjonujący od kilku miesięcy startup docenili inwestorzy, zasilając go okrągłym milionem złotych.

5 działań SEO, które nie sprawdzą się w tym roku

Brief.pl / Wiedza

5 działań SEO, które nie sprawdzą się w tym roku
5 działań SEO, które nie sprawdzą się w tym roku

Algorytmy wyszukiwarki Google aktualizowane są nawet kilkaset razy w ciągu roku. Nic więc dziwnego, że nadążenie za zmianami bywa trudne, nawet dla dobrego specjalisty SEO, a to, co sprawdzało się jeszcze pół roku temu, obecnie może być traktowane co najwyżej jako mit. Przekonaj się, jakie działania pozycjonujące mają sens na dziś, a które lepiej odpuścić.

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?