#DlaWiększejIdei – case study

Brief.pl / Inspiracje

#DlaWiększejIdei - to hasło zrealizowanej niedawno, przez agencję GoldenSubmarine, kampanii Idea Expert, której głównym założeniem było zachęcenie Polaków do spełniania swoich marzeń poprzez zmianę codziennych nawyków. Czy udało się osiągnąć cel? Przyjrzymy się temu..

-

Każdy z nas ma jakieś pomysły, cele czy marzenia, które pragnie zrealizować. To może być nowy samochód, wakacje w dalekim kraju albo rozwój zawodowy. To właśnie są nasze Większe Idee, których realizację z różnych powodów odkładamy na później, najczęściej ze względu na brak odpowiednich środków finansowych. Naszą akcją chcieliśmy pokazać, że tak wcale być nie musi. Własną Większą Ideę możemy urzeczywistnić już dziś. Wystarczą tylko: sprytny plan, zmiana codziennych nawyków, dobry kredyt i przemyślane pomysły na spłacanie jego rat.

Kampanię #DlaWiększejIdei zrealizowaliśmy dla Idea Expert – jednej z największych firm pośrednictwa finansowego w Polsce, specjalizującej się w kredytach. Na jej potrzeby stworzyliśmy specjalny serwis internetowy, w którym obejrzeć można było filmy z pięciorgiem znanych polskich blogerów. Eksperci w dziedzinach podróży, mody, sportu i zdrowego życia prezentowali autorskie pomysły na realizację swoich Większych Idei.

Dynamiczny serwis łatwo skłaniał internautów do interakcji. Rozsiane po stronie krótkie informacje poprzedzone hashtagami przedstawiały ważne i przydatne w oszczędzaniu wskazówki. Internauta mógł uruchomić specjalny quiz InspiRATOR, który podpowiadał, jak w codziennych sytuacjach w pracy, w domu czy w czasie wolnym można odłożyć pieniądze i przeznaczyć je na spokojną spłatę rat kredytu.

Ważnym elementem akcji był również konkurs dla internautów. Jego uczestnicy mieli za zadanie nakręcić filmy, na których pokazywali swoje sposoby na oszczędzanie #DlaWiększejIdei. Im bardziej były pomysłowe, tym większą miały szansę na wygraną. A było o co walczyć. Nagrodą główną ufundowaną przez organizatora był skuter, a nagrodami cotygodniowymi - czytniki Kindle. Dodatkowo, dzięki Idea Expert każdy z blogerów mógł przyznać własne, specjalne wyróżnienie. I tak, surfer i przedsiębiorca Jacek Gadzinowski przekazał zwycięzcy kurs kitesurfingu. Z kolei znawczyni mody Radzka wręczyła markową torebkę Furla Candy Satchel. Kolejni blogerzy - Fotograf w podróży, Szafeczka i Sylwia Gaczorek przekazali kamerę GoPro, inteligentną zabawkę Bo Yana z iPadem i stylowy rower. 

Po starcie akcji internauci wyświetlili filmy z blogerami 1 315 000 razy i oddali blisko 25 tysięcy głosów na konkursowe filmy. Około 1500 użytkowników ukończyło quiz InspiRATOR. Średnio internauta spędzał na www.dlawiekszejidei.pl blisko 3 min. 30 sekund. 30 proc. wizyt na stronie zostało zrealizowane poprzez urządzenia mobilne, a 10 proc. ruchu stanowiły odesłania z serwisów społecznościowych.

Kampania #DlaWiększejIdei wywołała sporo komentarzy w Internecie – aż 99,7 proc. z nich było neutralnych lub pozytywnych. Na jej temat pojawiło się również blisko 50 artykułów w różnych mediach. Akcja spotkała się więc z przychylną uwagą społeczeństwa, którzy dowiedzieli się, jak mądrze i skutecznie oszczędzać na ratę kredytu! 

 

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.