Chocolissimo - 10.2016

Kryzys futbolowy rozpoczyna się o 19.30

Kryzys futbolowy rozpoczyna się o 19.30

Brief.pl / Wiedza

Ponoć kryzysy w social media wybuchają w weekendy… jak się okazuje nie wszystkie i nie zawsze. Ten akurat wydarzył się w poniedziałek, ale z weekendem miał wiele wspólnego, nawet bardzo wiele. Sytuacja kryzysowa pojawiła się bowiem tuż po jednym z najważniejszych wydarzeń jakie ma miejsce w USA - czyli po meczu SuperBowl.

-

 

O co chodziło? Piotr Kraśko, czyli szef redakcji Wiadomości, w głównym ich wydaniu podzielił się z telewidzami takim oto komentarzem: „To teraz o sporcie o wiele bardziej zrozumiałym i takim, w który grają prawdziwi mężczyźni i nie muszą, tak jak w futbolu amerykańskim, chować się za ochraniaczami i kaskami”.

Reakcja futbolistów była natychmiastowa, na nieszczęście Piotra Kraśki, społeczność związana z futbolem amerykańskim w Polsce działa bardzo dynamicznie, jest mocno zaangażowana i... pomysłowa. 

Pierwszym krokiem było wręcz zalanie fanpage'a Wiadomości komentarzami i wbrew pozorom nie było tam wulgaryzmów, czy też obrażania kogokolwiek. Wręcz przeciwnie - pojawiły się zabawne docinki, bądź wyrazy rozczarowania taką, a nie inną postawą szefa redakcji Wiadomości. Zwykłe posty na fanpage'u "Wiadomości" zbierają  symboliczne ilości lajków natomiast informacja o „futbolistach” doczekała się ponad 50 komentarzy. Wśród nich najciekawsze dwa to posty drużyny męskiej Warsaw Sharks oraz żeńskiej Warsaw Sirens, w których zapraszają Piotra Kraśkę na swoje treningi:

 

 

 

 

Zwróćcie uwagę na liczbę lajków. Drugim krokiem było wysłanie zaproszeń oficjalną drogą czyli pocztą. 

Na tym jednak się nie skończyło. Kilka dni później, wcześniej wspomniani Sharks, przygotowali specjalne zaproszenie dla Piotra Kraśki, wyglądało ono tak:

 

 

 

Wszystko rozpoczęło się 2 lutego około godziny 19:40. Do tej pory odpowiedzi ze strony Wiadomości brak. Co więcej post pod którym pojawiły się komentarze futbolistów został usunięty z fanpage'a. Nie tak załatwia się tego typu sprawy. Usunięcie posta nie załatwia problemu, bo Internet pamięta:

 

 

 

Piotr Kraśko jednym niefortunnym zdaniem "zaskarbił sobie sympatię" ponad  czterech i pół tysiąca zawodników, którzy uprawiają tę dyscyplinę w Polsce oraz kilkudziesięciu tysięcy fanów tego sportu w naszym kraju. Czas pokaże czy będzie chciał rozwiązać tę sprawę czy może liczy na to, że wszyscy zapomną.

W tym miejscu trzeba dodać, że futbol amerykański pojawił się w Polsce w 1999 roku, gdy powstała pierwsza drużyna. Rozgrywki ligowe, w skromnej, czterozespołowej obsadzie ruszyły jesienią 2006 roku. W tegorocznej edycji Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA) wystąpi ponad 90 drużyn. Dwa SuperFinały PLFA zostały rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mecze te przyciągnęły na trybuny łącznie ponad 40 000 widzów. W 2013 roku powstała Reprezentacja Polski. Drużyna narodowa przygotowuje się intensywnie do Światowych Igrzysk Sportowych, które w 2017 roku zostaną rozegrane we Wrocławiu.

 

 

 

Zobacz inne polecane artykuły

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.