Polska aplikacja mobilna międzynarodowym sukcesem?

Polska aplikacja mobilna międzynarodowym sukcesem?

Brief.pl / Inspiracje

Travel Transaltor to polska aplikacja, której celem jest zniesienie barier językowych. Jest jedną z najlepiej ocenianych w sklepie Samsung Apps, a w konkursie Samsung Gear App Challenge zakwalifikowała się do ścisłej czołówki - TOP 10 zgłoszeń z całego świata. Teraz walczy o nagrodę publiczności.

-

Oto jak twórcy aplikacji Travel Transaltor opisują historię jej powstania oraz założenia jakie za nią stoją.

Siła tkwi w prostocie!

Projektując aplikacje mobilne trzeba pamiętać, że o ich sukcesie stanowić będzie tylko jedno – prostota. Mają ułatwiać życie, pomagać nam w codziennych sprawach. Dlatego postawiliśmy na słownik. Kto nigdy nie korzystał z translatora lub nie zabierał w podróże słynnych małych książeczek z serii „mini rozmówki” niech pierwszy urwie mi kabel od internetu!

 

Nic nowego pod słońcem?

W zasadzie to wszystko już instnieje, prawda? Są słowniki tradycyjne, cyfrowe, są internetowe translatory... gdzie tutaj innowacja? Problem w tym, że wszystkie dotychczasowe rozwiązania są dość inwazyjne w normalnej rozmowie. Spowalniają ją, są niewygodne, więcej w nich wertowania kartek lub klikania w opcje niż to warte. A pytając skąd odjeżdża najbliższy autobus raczej zależy nam na czasie, prawda?

 

Cały świat pod ręką.

Travel Translator dostępny jest na zegarki Samsung Gear i system operacyjny Tizen, planujemy też prowadzenie wersji na Androida. Już w tej chwili Travel Translator obsługuje 37 języków. Twoim zadaniem jest po prostu wybrać swój ojczysty i zacząć mówić. System rozpoznawania mowy dokładnie zapisze twoje słowa i przetłumaczy je na wybrany język oraz poprawnie odczyta. Możesz wybrać czy lektorem jest kobieta czy mężczyzna, a często używane zwroty lub pytania zapisać w ulubionych by później nie tracić czasu na dyktowanie. Po prostu klik i rozmawiasz.

 

Killer feature!

I teraz wchodzę ja, cały na biało! Bo jeśli twój rozmówca również ma zainstalowany Travel Translator to Wasze aplikacje porozmawiają za was. Nie musisz wybierać drugiego języka, aplikacja wykryje jeśli w pobliżu znajduje się ktoś używający Travel Translatora i dobierze odpowiedni język. Teraz wystarczy, że zaczniesz mówić i klikniesz „wyślij” a twój rozmówca przeczyta to, co powiedziałeś u siebie. Dzięki szybkości działania naszej aplikacji taka rozmowa nie musi być wcale dużo wolniejsza.

 

Polska ma szansę wygrać!

Travel Translator zakwalifikował się do TOP 10 aplikacji z całego świata w konkursie Samsung Gear App Challenge i teraz czeka na głosy publiczności. Mamy niepowtarzalną okazję pokazać wszystkim, że potrafimy robić genialne rzeczy, a także doceniamy i wspieramy rodzimych twórców.

Aby zagłosować na Travel Translator należy wejść na stronę http://bit.ly/traveltranslator i kliknąć żółty przycisk „vote for this submission”. Zostaniemy poproszeni o stworzenie konta w celu weryfikacji głosu. Możemy albo się zarejestrować podając swój adres mailowy albo skorzystać z weryfikacji przez Facebooka. Spokojnie – nic nie zostanie opublikowane na naszej tablicy bez naszej zgody, to tylko sprawdzenie czy głosujący jest prawdziwym człowiekiem (zabezpieczenie przed nieuczciwym zbieraniem głosów za pomocą botów).

::

Prace nad aplikacją trwały 3 miesiące. Za pomysł i stworzenie odpowiada Proexe.pl, oprawą graficzną oraz promocją i produkcją filmu zajął się Madbear.pl

Zachęcamy do głosowania, jak również korzystania z aplikacji podczas zagranicznych podróży.

Zobacz inne polecane artykuły

Oddaj pracownikom władzę

Magazyn / Inspiracje

Oddaj pracownikom władzę
Oddaj pracownikom władzę

Czy można prowadzić firmę, nie podejmując żadnej decyzji? Czy dobrym pomysłem jest ujawnienie wysokości pensji wszystkich pracowników, a co więcej, danie im możliwości samodzielnego przyznawania sobie wynagrodzenia? Czy firma bez siedziby głównej i biura ma szansę przetrwać na rynku? Chociaż może się wydawać, że każdy prezes na powyższe pytania bez zastanowienia odpowiedziałby przecząco, przykłady takich firm, jak Semco czy Xtech.pl, pokazują, że byłyby to odpowiedzi nieuzasadnione.

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.