Polska aplikacja mobilna międzynarodowym sukcesem?

Polska aplikacja mobilna międzynarodowym sukcesem?

Brief.pl / Inspiracje

Travel Transaltor to polska aplikacja, której celem jest zniesienie barier językowych. Jest jedną z najlepiej ocenianych w sklepie Samsung Apps, a w konkursie Samsung Gear App Challenge zakwalifikowała się do ścisłej czołówki - TOP 10 zgłoszeń z całego świata. Teraz walczy o nagrodę publiczności.

-

Oto jak twórcy aplikacji Travel Transaltor opisują historię jej powstania oraz założenia jakie za nią stoją.

Siła tkwi w prostocie!

Projektując aplikacje mobilne trzeba pamiętać, że o ich sukcesie stanowić będzie tylko jedno – prostota. Mają ułatwiać życie, pomagać nam w codziennych sprawach. Dlatego postawiliśmy na słownik. Kto nigdy nie korzystał z translatora lub nie zabierał w podróże słynnych małych książeczek z serii „mini rozmówki” niech pierwszy urwie mi kabel od internetu!

 

Nic nowego pod słońcem?

W zasadzie to wszystko już instnieje, prawda? Są słowniki tradycyjne, cyfrowe, są internetowe translatory... gdzie tutaj innowacja? Problem w tym, że wszystkie dotychczasowe rozwiązania są dość inwazyjne w normalnej rozmowie. Spowalniają ją, są niewygodne, więcej w nich wertowania kartek lub klikania w opcje niż to warte. A pytając skąd odjeżdża najbliższy autobus raczej zależy nam na czasie, prawda?

 

Cały świat pod ręką.

Travel Translator dostępny jest na zegarki Samsung Gear i system operacyjny Tizen, planujemy też prowadzenie wersji na Androida. Już w tej chwili Travel Translator obsługuje 37 języków. Twoim zadaniem jest po prostu wybrać swój ojczysty i zacząć mówić. System rozpoznawania mowy dokładnie zapisze twoje słowa i przetłumaczy je na wybrany język oraz poprawnie odczyta. Możesz wybrać czy lektorem jest kobieta czy mężczyzna, a często używane zwroty lub pytania zapisać w ulubionych by później nie tracić czasu na dyktowanie. Po prostu klik i rozmawiasz.

 

Killer feature!

I teraz wchodzę ja, cały na biało! Bo jeśli twój rozmówca również ma zainstalowany Travel Translator to Wasze aplikacje porozmawiają za was. Nie musisz wybierać drugiego języka, aplikacja wykryje jeśli w pobliżu znajduje się ktoś używający Travel Translatora i dobierze odpowiedni język. Teraz wystarczy, że zaczniesz mówić i klikniesz „wyślij” a twój rozmówca przeczyta to, co powiedziałeś u siebie. Dzięki szybkości działania naszej aplikacji taka rozmowa nie musi być wcale dużo wolniejsza.

 

Polska ma szansę wygrać!

Travel Translator zakwalifikował się do TOP 10 aplikacji z całego świata w konkursie Samsung Gear App Challenge i teraz czeka na głosy publiczności. Mamy niepowtarzalną okazję pokazać wszystkim, że potrafimy robić genialne rzeczy, a także doceniamy i wspieramy rodzimych twórców.

Aby zagłosować na Travel Translator należy wejść na stronę http://bit.ly/traveltranslator i kliknąć żółty przycisk „vote for this submission”. Zostaniemy poproszeni o stworzenie konta w celu weryfikacji głosu. Możemy albo się zarejestrować podając swój adres mailowy albo skorzystać z weryfikacji przez Facebooka. Spokojnie – nic nie zostanie opublikowane na naszej tablicy bez naszej zgody, to tylko sprawdzenie czy głosujący jest prawdziwym człowiekiem (zabezpieczenie przed nieuczciwym zbieraniem głosów za pomocą botów).

::

Prace nad aplikacją trwały 3 miesiące. Za pomysł i stworzenie odpowiada Proexe.pl, oprawą graficzną oraz promocją i produkcją filmu zajął się Madbear.pl

Zachęcamy do głosowania, jak również korzystania z aplikacji podczas zagranicznych podróży.

Zobacz inne polecane artykuły

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Brief.pl / Inspiracje

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016
Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Wzruszają, bawią i wprowadzają nas w świąteczną atmosferę. Marki, przygotowując swoje przedświąteczne kampanie, prześcigają się w pomysłach na oryginalne, ale utrzymane w grudniowym klimacie kampanie. Postanowiliśmy sprawdzić, które z nich w tym roku najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem.

Warszawski car sharing dla osób prywatnych

Brief.pl / Aktualności

Warszawski car sharing dla osób prywatnych
Warszawski car sharing dla osób prywatnych

4Mobility, po uruchomieniu usługi car sharingu, czyli auta na minuty dla klientów biznesowych, rozszerza swoją ofertę na użytkowników prywatnych, a tym samym sprawia, że Warszawa dołącza do grona miast z car sharingiem dostępnym dla każdego. Od teraz osoby zainteresowane skorzystaniem z usługi mogą w prosty sposób zarezerwować wybrany pojazd. Samochód można odebrać w jednej z 20 baz na terenie miasta, otwierając go smartfonem.