Blog Forum Gdańsk 2014

Brief.pl / Aktualności

Zostało już tylko kilka dni do Blog Forum Gdańsk 2014. Tematem dwudniowej konferencji przeznaczonej dla blogerów będzie “Treść, osobowość, doświadczenie“. Podczas wydarzenia zostaną rozdane m.in. nagrody dla Marki Przyjaznej Blogerowi czy Nagroda dla Blogera Odpowiedzialnego Społecznie. Galę poprowadzi Radosław Kotarski, który jest nominowany do nagrody Człowieka Mediów Brief 2014.

-

Blog Forum Gdańsk odbędzie się w dniach 25-26 października. Wydarzenie zostało podzielone na 4 bloki tematyczne, które swoją obecnością urozmaicą goście z bogatym doświadczeniem w b(v)logosferze z całej Polski oraz goście z zagranicy.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono blisko 300 blogerów, wybranych z 700 nadesłanych zgłoszeń. Jest to już piąta edycja wydarzenia, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W zeszłym roku jednym z prelegentów był między innymi Jurek Owsiak.

Mówić to mało, trzeba mówić do rzeczy

Pierwszego dnia odbędzie się panel z udziałem m.in. Jarosława Kuźniara i Anny Muchy, podczas którego debatujący zastanowią się, czy słowo jest narzędziem pracy blogera. Późniejsze prelekcje poruszą takie tematy jak próba wprowadzenia poważniejszych treści na bloga, co zrobić, gdy bloger chce zostać pisarzem, czy prowadzenie bloga to ciężka praca. Zostaniemy też zainspirowani wystąpieniem „Mój B(v)log. Moja Zasja. Moja praca”, a od Magdaleny i Sergiusza Pinkwartów dowiemy się, w jaki sposób warsztat dziennikarski ułatwia blogowanie. O konstruktywanej krytyce b(v)logosfery porozmawiamy z Tomkiem Tomczykiem i Karoliną Korwin-Piotrowską. Na koniec pierwszego dnia BFG Jarosław Kuźniar podpowie blogerom i vlogerom, jak być dobrym aktorem i jak występować przed kamerą.

Drugi dzień Forum rozpocznie się od treningu na Dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, jednak dzień zapełnią dyskusje - szczególnie skupiające się na personal brandingu. Na temat prywatności b(v)logera będą rozmawiać Nishka Radomska, Natalia Hatalska, Miss Ferreira i Michał Górecki - osoby z dużą wiedzą na temat kreowania marki osobistej. Posłuchamy też o rzetelności b(v)logerów, w jaki sposób praktyczne i merytoryczne treści mogą przyczynić się do rozwoju bloga, samego blogera, a nawet przyciągać osoby, które nie są zainteresowane konkretnym tematem. Poznamy rolę transparentności i wiarygodności w zarabianiu na blogu, formy pozyskiwania pieniędzy w blogosferze. Na koniec Natalia Hatalska przedstawi raport dotyczący wpływowych b(v)logerów.

Tegoroczne spotkanie podsumuje Gala Blog Forum Gdańsk 2014 i wręczenie nagród: Blog of Gdańsk i Blog Forum Gdańsk Award.

Szczegółowe informacje na temat Blog Forum Gdańsk znajdziecie na stronie WWW. Z całości wydarzenia będzie prowadzone relacja na żywo w internecie.

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.