3 cechy content marketingu

3 cechy content marketingu

Brief.pl / Wiedza

Ludzie uwielbiają być inspirowani, dostawać praktyczne wskazówki i oglądać poradniki z serii DIY. Nie interesuje nas, kto tworzy treści, dopóki są dobre. Rozdzielamy to, kto jest np. redaktorem bloga od publikowanych treści. Odbiorcy chcą po prostu czegoś się dowiedzieć, mając pewność, że pochodzi to z rzetelnego źródła. Pomocne i ciekawe treści są autentyczne, a przedsiębiorca wypada bardziej wiarygodnie.

-

Strategia oparta na dostarczaniu cennych dla klientów informacji w nie narzucającej się formie jest kluczowa w content marketingu. Sprawia, że odbiorcy mają więcej wiedzy na polu, które im prezentujemy - rozwijają się i stają się bardziej świadomi. Powoduje to polepszenie wzajemnych relacji na linii przedsiębiorca - klient, w których korzystają obie strony. Lojalni wobec marki odbiorcy wynagrodzą nam dodatkowy wysiłek, wkładany w realizowanie dodatkowego projektu.

1. Czerp korzyści nie tylko z reklam

Tworząc profesjonalne, dostępne za darmo treści, chcemy zdobyć czytelników i ich zadowolić. Naszym celem jest ich ponowna wizyta na naszej stronie, dlatego stwarzamy sposobność, aby dowiedzieli się możliwie jak najwięcej na tematy interesujące ich, dla których pojawiają się na naszej platformie. Po drodze mogą natrafić na nasz produkt czy usługę i zdecydować się na zakup. Dany projektant nie zwiększa nagle znacząco swoich przychodów, publikując przegląd ubrań modnych w przyszłym sezonie. Jednak sprawia, że widz ma szansę poznać jego pomysły i styl. Zainspirowany i ciekawy ponownie zajrzy na jego stronę.

 

::

ZDEFINIOWAĆ CONTENT MARKETING

::

 

2. Nieograniczona przestrzeń internetu nie musi być wykorzystana w całości

Nie wszystko jest warte opisu na tysiąc słów. Edytuj, skracaj i staraj utrzymać się to, co piszesz w tonie lekkim do odbioru. Opisuj zwięźle, treściwie, nie rozwlekaj się. Ludzie lubią zdjęcia, krótkie filmy - jeśli jesteś w stanie, daj im to, czego chcą. Robisz ubrania? Pozwól na podejrzenie swojej pracowni albo szafy. Produkujesz ręcznie robioną biżuterię? Przekaż swojej widowni kilka praktycznych porad. Twoje treści w formie wizualnej na platformach społecznościowych będą się rozprzestrzeniać szybciej i łatwiej. A z nich prosta droga do Twojej strony. Tekst jest również ważny i nie należy o nim zapominać, jednak tylko przemyślane i, co najważniejsze w content marketingu, wartościowe treści będą doceniane przez wymagających czytelników.

3. Wymagaj od siebie i stosuj się do swoich zasad

Planuj, twórz listy rzeczy do zrobienia - ale rób to sam. Nie nadawaj sobie tempa, którego nie będziesz wstanie dogonić. Niektóre firmy ustalają, że będą wstawiać posty na bloga raz w tygodniu. Jest to ich wewnętrzne ustalenie, które pasuje im najbardziej - mają odpowiednio dużo czasu na przygotowanie i dążą do realizacji zamierzonych celów. Istnieją też takie firmy, które w każdy poniedziałek prezentując, co zajmuje ich poza godzinami pracy: jakie książki czytali, jakie filmy im się spodobały czy jedzenie, którego próbowali. Prezentując siebie, dzieląc się stylem życia, pasjami pielęgnują relację z klientem. Widoczne zaangażowanie jest cennym przekazem dla widowni, która sprawdza regularnie Twoją stronę, śledząc poczynania Twojej firmy.

 

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.