TVP Warszawa jesienią

TVP Warszawa jesienią

Brief.pl / Aktualności

Poniżej przedstawiamy jesienną ramówkę TVP Warszawa. Znajdziecie w niej między innymi Telewizyjny Kurier Warszawski nadawany już od 1958 roku!

-

Telewizyjny Kurier Warszawski

codziennie, godz. 18:30

Najstarszy program informacyjny Telewizji Polskiej, ukazujący się niezmiennie pod tym samym tytułem od 9 listopada 1958 r. To jedyny telewizyjny serwis informacyjny o Warszawie. Jest wszędzie, gdzie dzieje się coś ważnego. Informuje o tym, co się stało, zapowiada, co się wydarzy. Jest głosem stolicy i jej mieszkańców.

W głównym wydaniu programu – relacje z najważniejszych wydarzeń. Reporterzy „Kuriera” są zawsze tam, gdzie dzieje się coś istotnego dla życia stolicy i jej mieszkańców. W programie prezentowane są także informacje kulturalne, czyli premiery kinowe, teatralne, wystawy i koncerty.

„Telewizyjny Kurier Warszawski” wychowuje i kształci kolejne pokolenia dziennikarzy, w redakcji odbywają dziennikarskie staże adepci stołecznych uczelni. Obecnie zespół liczy dwunastu wydawców, trzech adiustatorów tekstów, ośmiu prezenterów i dwudziestu reporterów. Za produkcję wydań „Kuriera” odpowiada pięciu kierowników produkcji. I choć program zmieniał się na przestrzeni lat (pojawiały się nowe nośniki i technologie), jego zespół zawsze starał się być blisko warszawiaków, ich codziennych spraw i problemów. Tak jest do tej pory.

 

Kurier Mazowiecki

codziennie, godz. 17:30

To jeden z najstarszych i najpopularniejszych programów informacyjnych TVP Regionalnej. Po raz pierwszy na Antenie - wówczas w formie przypominającej Polską Kronikę Filmową - pojawił się 14 października 1966 r. Początkowo – w piątek o godz. 20:00, później – o godz. 18:00 gromadził przed odbiornikami tłumy widzów,.

 

Qadrans Qltury

poniedziałek – piątek, godz. 7:40; sobota, godz. 10:00

Codzienny program informujący o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w stolicy, autorstwa Agnieszki Mieleszkiewicz i Marka Wiechowskiego, to superszybki ekspres kulturalny. Codziennie w kalejdoskopowym rytmie autorzy przedstawiają kilkanaście pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Kamery programu odwiedzają wszystkie koncerty, premiery teatralne, kinowe, wystawy w muzeach i galeriach. Autorzy wiedzą, które warszawskie kluby warto dziś odwiedzić. Nie są wiecznie niezadowolonymi krytykami. Chcą pokazać, że Warszawa to nie tylko miejsce do pracy, ale i wspaniałe miejsce do zabawy oraz kontaktu z prawdziwą sztuką.

 

Saga rodów

co dwa tygodnie w sobotę, godz. 19:05

W programie Jolanty Adamiec-Furgał Warszawa i Mazowsze pokazane są przez pryzmat losów rodziny. Autorka prezentuje rody, które zacnie, a czasem bardzo burzliwie wpisały się w dzieje miasta. To jedyna w swoim rodzaju wędrówka od przeszłości do teraźniejszości.

 

Pod lupą - samorząd bez tajemnic

piątek, godz. 17:45

Program sprawdza, analizuje, docieka, pyta. Przedstawia „za” i „przeciw”. Szuka rozwiązań. „Warszawa i Mazowsze pod lupą – czyli samorząd bez tajemnic” – to krótka, syntetyczna zapowiedź tego, co autorzy programu chcą robić. Nie stawiają na konfrontację i kłótnie polityczne, ale pogłębioną, merytoryczną dyskusję, w której tłumaczą sprawy i wspólnie z gośćmi programu wskazują możliwe kierunki rozwiązań. Nie boją się różnych racji, ale szukają sposobów do wyjścia z trudnej sytuacji. Nie ograniczają się tylko do stolicy, ale stołeczne problemy przekładają też na region i na odwrót. Gdy zachodzi potrzeba, odnoszą się do mądrych rozwiązań innych polskich miast a także europejskich stolic i metropolii.

 

Mój pies i inne zwierzaki

sobota, godz. 17:45

Czy to prawda, że koty nie lubią mleka? Dlaczego psy nie powinny jeść czekolady? Odpowiedzi na te i podobne pytania zawiera magazyn przyjaciół zwierząt: „Mój pies i inne zwierzaki”. Co tydzień znani i lubiani opowiadają o swoich ulubieńcach. Gośćmi byli już m.in.: Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska, Krystyna Sienkiewicz, Patrycja Markowska, Paulina Holtz, Muniek Staszczyk.

Widzowie mają też możliwość poznać tajemnice życia ogrodów zoologicznych w Warszawie i w Płocku. Mój pies…” co tydzień prezentuje ich egzotycznych mieszkańców i opowiada o tym, co jedzą, kogo lubią i jak spędzają czas.

W programie autorzy nie zapominają też o bezdomnych zwierzętach. Współpracują z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami i innymi organizacjami pomagającymi czworonogom. To właśnie ten program relacjonował z serca Afryki zakup słoni do stołecznego zoo i wyprawę ornitologów na ptasią wyspę w Norwegii, SA niebawem pokaże ekscytującą wyprawę po goryle i orangutany, które zamieszkają w Warszawie. Rozmowy z gośćmi w magazynie prowadzi Grzegorz Szponder, autorką programu jest Martyna Rux.

 

Szkoła przetrwania

czwartek, godz. 22:23

Program nagrywany jest w newralgicznych miejscach stolicy, gdzie często dochodzi do łamania przepisów przez kierowców i pieszych. Zarejestrowane przez mobilne kamery wydarzenia komentują prowadzący program: Alvin Gajadhur z Inspekcji Transportu Drogowego i Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji.

 

Wieści z Mazowsza

środa, godz. 17:45

Audycja studyjno-filmowa poruszająca najważniejsze problemy regionu Mazowsze, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji i działań podejmowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Dekorady

niedziela, godz. 20:10

Program dedykowany fanom designu i aranżacji wnętrz. Z programu można m.in. dowiedzieć się, jak nadać nowe życie starym meblom oraz jak za niewielkie pieniądze dokonać spektakularnej metamorfozy wnętrza.

 

Alchemia zdrowia i urody

sobota, godz. 18:00

Program propaguje zdrowy styl życia. Porusza tematy stricte medyczne, mówi o nowościach, unikalnych zabiegach na najwyższym poziomie, ale też podpowiada, jak na samopoczucie mogą wpłynąć niekonwencjonalne metody leczenia.

W programie autorzy dbają nie tylko o zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. W jednym z odcinków opowiadają np. o chorobie duszy jaką jest depresja. Nie leczą, ale radzą, gdzie szukać pomocy, albo co robić, by ta pomoc nie była potrzebna.

Ponadto znane i lubiane osoby, m.in. Cezary Żak, Jarosław Kret, Katarzyna Figura, dzielą się w programie wiedzą na temat diet czy zdradzają swoje recepty na udany relaks. Program zagląda też z kamerą do salonów kosmetycznych i przekazuje nowinki dotyczące urody..

 

Pod wspólnym niebem

poniedziałek, godz. 17:45

Autorki programu mówią o ważnych sprawach do załatwienia, aby żyć godnie mimo niepełnosprawności, ale przede wszystkim pokazują dobre praktyki w walce z wykluczeniem społecznym.

Program jest realizowany we współpracy z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej. Autorki: Monika Michalak i Miłka Skalska odwiedzają wyjątkowe miejsca, w których osoby z niepełnosprawnością mogą realizować się zawodowo, są poddawane rehabilitacji, zdobywają nowe umiejętności, a nawet mogą korzystać z uroków życia. W tym programie pokazywane są także obawy i potrzeby społeczności niepełnosprawnych i ich rodzin. O swoich doświadczeniach i pomysłach na usprawnienie systemu pomocy opowiadają niepełnosprawni, rehabilitanci i psycholodzy.

 

Więcej o ofercie programowej TVP Warszawa na: warszawa.tvp.pl

Zobacz inne polecane artykuły

Oddaj pracownikom władzę

Magazyn / Inspiracje

Oddaj pracownikom władzę
Oddaj pracownikom władzę

Czy można prowadzić firmę, nie podejmując żadnej decyzji? Czy dobrym pomysłem jest ujawnienie wysokości pensji wszystkich pracowników, a co więcej, danie im możliwości samodzielnego przyznawania sobie wynagrodzenia? Czy firma bez siedziby głównej i biura ma szansę przetrwać na rynku? Chociaż może się wydawać, że każdy prezes na powyższe pytania bez zastanowienia odpowiedziałby przecząco, przykłady takich firm, jak Semco czy Xtech.pl, pokazują, że byłyby to odpowiedzi nieuzasadnione.

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.